Votati pentru mentinerea religiei in scoli

Quoted post


Musafir

#464 tineti-va religia in familie si lasati-ma pe mine sa decid cum ii educ copiii

2014-11-16 08:05

Multa prostie mai e pe aici.... crestine vrei ca plozii tai sa creasca cu frica de dumnezeu, educa-i in acest sens...dar lasat-i pe ai mei in pace. Permite-mi dreptul sa imi invat copii, diferenta dintre bine si rau fara sa ii amenint cu focurile iadului... putem crea o societate mai buna mai civilizata si mai frumosa fara ajutorul religiei..credinta e un lucru personal asa ca tineo-ti-va in familie si nu mai incercati sa ii convertiti si  pe altii...

 

Raspunsuri


Musafir

#465 Re: tineti-va religia in familie si lasati-ma pe mine sa decid cum ii educ copiii

2014-11-16 08:08:51

#464: - tineti-va religia in familie si lasati-ma pe mine sa decid cum ii educ copiii 

 multa prostie in capul unui ateu.

1- Suntem crestini in proportie de 98%

2 - Ca atare platim 98% din impozite

3- Religia era optionala pentru tine ca ateu, iti semnai hartia si iti scoteai copilul de la ore, dar nu ne obligi pe noi sa semnam pentru ca asa vrei tu.

4- multa prostie e pe aici...ai zis bine, uita-te la pozele uploadate de atei cu batai de joc la adresa crestinilor.

5 - de ce voi ateii sunteti niste oameni asa rai si intoleranti??? de ce nu respectati libertatea noastra de a fi crestini? de ce ne jigniti?