S.O.S. familia!

Quoted post


Musafir

#2512 Re:

2013-09-12 15:36

#2509: -

''Trebuie sa ne aliniem occidentului''

Atata vreme cat avem libertate de gandire, de constiinta, nu ''trebuie'' sa ne aliniem nimanui. Romanii sunt cei care decid directia, nu altcineva. Teoretic asa ar trebui sa fie.

E buna asta, ne schimbam principiile fundamentale pe baza locatiilor unde mergem in vacanta.

Raspunsuri


Musafir

#2514 Re: Re:

2013-09-12 16:13:07

#2512: - Re:

Ba eu cred ca trebuie sa ne aliniem si se va intampla asta in urmatorii ani, intr-un termen relativ lung. Si chiar asa, romanii dicteaza directia si cum am spus mai sus, directia e occidentul, ti-am dat si niste argumente. Cat despre sarcasmul legat de mersul in vacanta, se vede ca nu ai iesit in viata ta din tara (cel putin nu in occident). Dar am o noutate pentru tine: foarte multi romani au iesit si au putut observa diferentele dintre civilizatii.

Asa ca ori va bagati mintile in cap si va treziti spiritul de adaptare la lumea civilizata, ori ramaneti sa va plangeti pe internet si tocati teorii ale conspiratiei si ale propagandelor pentru restul batranetilor voastre.

Treziti-va la realitatea anului in care traiti.




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...