Salvaţi copiii! Analizele pentru trombofilie - obligatorii.


Musafir

/ #44

2016-05-25 13:53

Pierderea unei sarcini este devastatoare, oricat de mica ar fi, mai ales la un cuplu cu probleme de infertilitate. Din cauza ca nu am stiut ca am trombofilie, am pierdut prima sarcina pe care am obtinut-o dupa aproape 3 ani de incercari si tratamente, Dupa inca un an, cu tratament, cu injectii in burta timp de 5 luni, cu bani multi, cu 3 mutatii confirmate dar mai ales cu un medic deosebit, am reusit s-o am pe Ema Alexia, o minune blonda cu ochi bleumarin. Este inuman ca banii sa faca diferenta intre disperare neagra si fericire absoluta. Fetita noastra urmeaza sa implineasca 3 ani... am incercat de atunci sa avem un alt copil, am pierdut inca 4 sarcini... trombofilia e principala cauza de avort spontan! Ghinion! Mergem mai departe cu credinta si convingere ca se poate. Dar nu ma pot gandi cum as fi, ce as simti daca in tot acest drum n-as fi dat peste doctori care sa ma indrume corect sau daca n-as fi avut bani pentru asta. Prea multe femei sunt intr-o astfel de situatie si e de datoria noastra sa facem ceva!!