Salvaţi copiii! Analizele pentru trombofilie - obligatorii.

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvaţi copiii! Analizele pentru trombofilie - obligatorii.


Musafir

#26

2016-05-25 06:04

Deoarece analizele de trombofilie sunt extrem de importante pentru viitoarele mamici. De ce sa treci printr-o trauma cand poti sa eviti asta. Fiecare medic ar trebui sa recomande aceste analize la inceputul sarcinii daca nu s-au facut pana in acel moment.

Musafir

#27

2016-05-25 06:38

Am semnat pentru ca chiar ieri am fost Spitalul Municipal sa fac analizele pentru trombofilie. Aștept acum rezultatele.Si pentru ca ar trebui sa existe la orice laborator fonduri pentru aceasta analiza și statul ar trebui sa finanțeze astfel de proiecte cum este acesta de la Municipal Ro19.

Musafir

#28

2016-05-25 06:53

Toata sarcina am facut Injecții din cauza acestei afecțiuni .. Am avut insa noroc ca am depistat-o de la începutul sarcinii si m-am putut trata . Sănătate multa tuturor !

Musafir

#29

2016-05-25 07:03

Pt ca si eu am pierdut 3 sarxini inainte de a descoperi aceasta boala.

Musafir

#30

2016-05-25 07:49

Pentru că îmi doresc ca trombofilia să fie depistată la momentul oportun iar fiecare mamă să aibă ocazia să își țină copilul în brate.

Musafir

#31

2016-05-25 08:19

Pentru ca si eu am trecut prin aceste lucruri! Stiu ce inseamna:(

Musafir

#32

2016-05-25 08:26

Am semnat această petitie din tot sufletul ptr ca si eu sunt o mama care si-a pierdut copilasul la 8 luni din cauza trombofiliei.


Musafir

#33

2016-05-25 08:30

Sarcina pierduta la 39 de saptamani, mi-as fi dorit sa stiu de aceste analize , impreuna putem face o schimbare .

Musafir

#34

2016-05-25 08:58

Pentru a evita o tragedie.

Musafir

#35

2016-05-25 09:07

Am avut si eu 2 sarcini pierdute si as dori ca aceste analize să fie făcute gratuit.durerea pierderilor este prea mare!

Musafir

#36

2016-05-25 09:11

Semnat 


Musafir

#37

2016-05-25 10:15

Am semnat aceasta petitie deoarece am pierdut prima sarcina la 13 saptamani din cauza trombofiliei.

Musafir

#38

2016-05-25 10:20

Deoarece si eu am trecut prin situatia descrisa de dv, si eu am fost diagnosticata cu trombofilie abia la a treia sarcina, dupa ce am trecut prin drama de a pierde doua sarcini, iar la cea de a treia am facut preeclamsie in saptamana 36....dar intr un final totul s a terminatcu bine, insa trauma evenimentelor Inca nu s a sters, nu Mai am curajul Sa ma gandesc la o Alta sarcina..., acesta este motivul pt. Care am semnat petitia si imi doresc rare mult ca efortul dv Sa se incheie cu succes. Cu drag, Madalina

Musafir

#39

2016-05-25 11:53

3 sarcini oprite in evoluție ...(7,8,8 sapt) ...4 mutații heterozigote
Cred că e suficient....nu? :(((

Musafir

#40

2016-05-25 12:02

Am semnat această petiție ptr ca am pierdut prima mea sarcină la 6 luni jumate, peste noapte, fara simptome, fără nimic, iar akm îmi fac analizele de trombofile sa văd dak acesta a fost motivul care a dus la aceasta tragedie din viata mea.Desi costa mult gravida ar trebui informata de aceste analize de la prima sarcină! E f greu sa pierzi o sarcina așa mare, sa pierzi un copil.

Musafir

#41

2016-05-25 13:06

.Stiu ce inseamna asta. Am si eu trombofilie dar din pacate nu am descoperit la timp. Am avut o sarcina oprita in evolutie. Apoi am ramas din nou insarcinata si aveam pierderi de sange si medicul ginecolog m-a indrumat sa fac acest set de analize care au iesit pozitiv. An urmat tratament mesicamentos si am nascut un baietel perfect sanatos, iar dupa 2 ani si 3 luni am mai nascut un baietel.

Musafir

#42

2016-05-25 13:37

am semnat aceasta petitie pt ca si eu am pierdut in interval de 6 ani 2 bebelusii unul la 7 luni jum respectiv la 9 luni,nush inka care a fost cauza mi sa spus de cordonul ombilical dar nu cred nici un cuv din ce scrie in actele de necropsie(bebeii mei nu mai traiau deja din burta mea),muktumesc lui Dumnezeu acum am un baielelde 14 luni dar doctorii de aici din germania nush daca miau facutaceasta analiza dar sa depistat diabetul gestational.n
Nu doresc nimanui sa treac prin chinul care am trect eu

Musafir

#43

2016-05-25 13:44

am nascut un baiat la sapte luni cauza fiind preeclamsia niciodata nu au descoperit cauza pentru care am facut tensiune nici o mama nu ar trebui sa treca prin asa ceva sistemul isi bate joc de femeile gravide

Musafir

#44

2016-05-25 13:53

Pierderea unei sarcini este devastatoare, oricat de mica ar fi, mai ales la un cuplu cu probleme de infertilitate. Din cauza ca nu am stiut ca am trombofilie, am pierdut prima sarcina pe care am obtinut-o dupa aproape 3 ani de incercari si tratamente, Dupa inca un an, cu tratament, cu injectii in burta timp de 5 luni, cu bani multi, cu 3 mutatii confirmate dar mai ales cu un medic deosebit, am reusit s-o am pe Ema Alexia, o minune blonda cu ochi bleumarin. Este inuman ca banii sa faca diferenta intre disperare neagra si fericire absoluta. Fetita noastra urmeaza sa implineasca 3 ani... am incercat de atunci sa avem un alt copil, am pierdut inca 4 sarcini... trombofilia e principala cauza de avort spontan! Ghinion! Mergem mai departe cu credinta si convingere ca se poate. Dar nu ma pot gandi cum as fi, ce as simti daca in tot acest drum n-as fi dat peste doctori care sa ma indrume corect sau daca n-as fi avut bani pentru asta. Prea multe femei sunt intr-o astfel de situatie si e de datoria noastra sa facem ceva!!

Musafir

#45

2016-05-25 14:12

Ptr salvarea copilasilor nostri

Musafir

#46

2016-05-25 16:18

M am confruntat cu o ușoară trombofiblie la ambii copii.

Musafir

#47

2016-05-25 16:21

Am semnat aceasta petitie pentru ca mi se pare important si pentru ca si eu am pierdut de curand o sarcina, fara explicatie sau motiv....

Musafir

#48

2016-05-25 16:31

Pentru ca sunt femeie, pentru ca sunt medic, pentru ca am o fata -conceputa cand nimeni nu mai credea ca e posibil , pentru ca stiu multe cazuri de femei fara copii din cauza acestei conditii( nu e o boala)

Musafir

#49

2016-05-25 16:44

Pentru a ajuta cat mai multe femei sa depisteze aceasta problema si sa poata aduce pe lume copii sanatosi, si ele sa nu mai fie nevoite sa treaca prin atatea traume pana afla care este de fapt problema.

Musafir

#50

2016-05-25 16:53

Am fost si eu diagnosticata cu trombofilie ereditara la 27 ani, dupa ce am pierdut doua sarcini.