SUSTINEM NOILE TERAPII PENTRU ERADICAREA VIRUSULUI HEPATIC C


Musafir

/ #9 Re:

2013-12-04 11:31

#8: -

In primul rand "Doamne ajuta" sa se aprobe si la noi aceasta terapie pt. a putea avea si dvs. si toti cei afectati de Hepatita C sanse de vindecare. Aseara am fost la o Conferinta organizata la Iasi de Asociatia pacientilor cu afectiuni hepatice din Romania si s-a discutat si de un nou tratament de data aceasta Interferon- free. Din pacate cine stie cand va ajunge si la noi.....dar speranta moare ultima, iar gandirea optimista este mereu de ajutor. Eu nu am virusul C, insa cel mai drag om mie... il are, iar fibroza este deja in stadiul 4 si.... stim ce inseamna asta..... As fi preferat sa fi fost eu cea care se confrunta cu aceasta problema, pt. ca se stie ca e mult mai dureros sa i se intample celui iubit....Suferinta este infinita atunci.... Dar, pt. ca nu pot schimba cursul lucrurilor am decis sa fac TOT ce imi va sta in putinta pt. a fi de folos celor mai putin norocosi... Sper sa atrag atentia cuiva cu initierea acestei petitii, voi activa si in cadrul Asociatiei pacientilor cu afectiuni hepatice, ma voi implica in orice actiune utila si mai presus de toate ma voi ruga bunului Dumnezeu ca lucrurile sa meaga in directia buna. Este foarte importanta tripla terapie; suntem SINGURA tara din Europa care nu beneficiaza de acest tratament.....pana si in Bulgaria s-a aprobat....