NU CIANURI LA ROSIA MONTANA


Musafir

/ #11

2013-05-18 17:52

domnilor eurodeputati , parlamentari ai tarii , cat mai e ca ungurii vor tinut autonom , ei tb sa stie ca sant niste tolerati cum au fost trasilvanenii pe timpul austro-ungar care a decimat transilvania , iata ca istoria se repeta , si ca sa revin , tara asta e decimata , calcata in picioare de cei pe care "noi " am ales in schimbul unui mic si unui pahar de minciuni - ca tinem cu saracii , ba nu tinem cu neamul nostru si partidul ... nu am cuvinte si prin cuv nu ma pot exterioriza atat cat ar trebui ; sf parinti din sf munte athos si chiar din romanica stiu ce va urma dar nu zic ; si ca sa revin la rosia montana , toti locuitorii din zona aceea se bucura ca au ce manca ,,,,dar vor respira cianuri si vor manca cianuri 100 ani si poate mai mult de acum incolo ; ce poate sa faca becali care toti romanii sa-i pune picioarele e om si el ; sa luptat dar .....si petitia asta o citeste cineva ? ponta , te rog lasa afacerile ., ia uite altii se petrec la snagov , sa ii multumeasca lui ceausescu ca au unde petrece , unii petrec altii mor de foame si nu au unde sta , politica este facuta numai si numai pentru aventurieri politici , oameni fara caracter civic si moral un pic de respect fata de cei care ia-u trimis ; politica se petrece , si noi murim in cianuri si gaze de sist ; asa o sa disparem dar nu cred ca este un ochi vesnic care e deschis si roata se intoarce si iadul e foooaaaaarteeeeee primitor pentru unii , si altii se vor duce la rai ; oricum noi (romanii ) politicienii rad