Parcuri pentru caini in Tirgu-Mures

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Parcuri pentru caini in Tirgu-Mures


Musafir

#1

2014-02-27 12:35

Cere si ti se va da!!! :)

Musafir

#2

2014-03-02 15:42

Dorim nu doar parcuri ci si eliminarea art.13 din HCL 265/2010 privind obligativitatea acordului vecinilor de bloc ref.la detinerea animalelor de companie si a nr.acestora!
Paul

#3

2014-04-05 10:59

Foarte interesanta ideea, ar fi ceva foarte bun pentru comunitate..sa speram ca se va duce la bun sfarsit ideea

Maria

#4

2014-05-31 07:32

Am un caine de talie mare, il plimb in lesa, botnita, sunt o persoana civilizata, adun dupa el in punga..etc....dar nu am unde sa il las liber..si culmea o vecina a chemat politia comunitara ptr ca este deranjata de cateii cu stapan care se plimba prin zona unde locuiesc eu...si anume Cartierul Unirii..iar politistii comunitari ne-au spus ca nu mai avem voie sa lasam cainii dezlegati, doar in spatiile special amenajate..dar unde sunt acestea????..ca doar nu o sa merg pana in Tudor cu patrupedul meu..ptr ca acolo stiu ca este un astfel de spatiu...adica noi sa respectam legea , sa fim disciplinati..dar ei nu suntin stare sa fac un spatiu amenajat ptr caini in fiecare cartier!

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-08-23 09:57



Musafir

#6 Parc caini

2015-09-23 20:30

Sa mearga la marginea orasului nu sa-si faca treaba peste tot. Ar trebui politistii sa-i controleze pe proprietari daca au trusa de curatat mizeria! sa fie interzis sa ti cai e in bloc pai u de sunt mai multi latra in cor!