I.T.M.-ul datorie fata de tara.

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția I.T.M.-ul datorie fata de tara.

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-01-17 19:31


SALVATI OLTCHIM

#2 OLTCHIM - ARPECHIM in INSOLVENTA! Urmeaza FALIMENTUL?

2014-01-17 19:32

#1: - OPRITI FALIMENTUL OLTCHIM

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTXmluQTGINeHtz4ceMloeS5pJR...

 

Atentie, OLTCHIM - ARPECHIM in INSOLVENTA! Urmeaza FALIMENTUL?
SALVATI OLTCHIM - ARPECHIM!

SEMNATI PETITIA "SALVATI OLTCHIM":http://www.petitieonline.com/salvati_oltchim_si_arpechim


Musafir

#3

2016-02-13 17:33

Sunt angajat la SC CESS GROUP SOLUTIONS SRL De la data angajarii pana in prezent am solicitat angajatorului o copie a contractului de munca si desigur salariul pentru perioada in care am muncit. de trei luni si jumatate sunt amanat din diverse scuze. mentionez ca locul de munca era pe santier iar echipamentul de protectie lipsea cu desavarsire. concediul medical nu era acceptat si nici platit, mai mult inginerul oferea bauturi alcoolice dupa care angajatii erau intrumati catre locurile de munca(schele, scari, etc). activitatea se desfasura la innaltime, etajele 15 -26. subliniez faptul ca pana la acasta data nu am primit salariul inegral sau contractul de munca, decizia de incetare. am primit sume itre 100 si 500 lei dupa fiecare 30 zile urmand ca diferenta sa vina integral cu restantele salariale pe lunile precedente. am incercat sa iau legatura cu angajatorul acesta ingnorandu-ma total pe motiv caam cautat contractul la ITM si ca atare ITM-ul imi va plati salariul nu dumnealor. aceasta firma nu este la primul incident avand mai multe procese(litigii de munca) pe rol la Tribunalul Bucuresti. si aceasta firma practica semnarea contractelor de munca pe timp de patru ore pe zi desi angajatii presteaza 10 ore pe zi, iar sambata este obigatorie(neplatita ca scuza ca sunt recuperari din timpul saptamanii). In fapt daca ai muncit una sau zece luni la aceasta firma la plecare te vei lovi de raspuns: NU AI DE LUAT NICI UN BAN!!!!. firma are un sediu social la care nu este nimeni de gasit, iar angajarile se fac intr-un spatiu inchiriat (sala conferinte ) la sediul Prima TV din apropierea statiei de metrou Pipera. 


Musafir

#4

2016-08-11 10:42

Buna ziua.Numele meu este Nastase Adrian si as dori sa aduc la cunostinta urmatoarele aspect legate despre corectitudinea vechimii trimise la ITM,an ceea ce astazi se numeste revisal.Lucrez la compania de paza SC CALDO PRIVAT SECURITY din anul 01.01.2015 pana an present.De-a lungul lunilor care au trecut am prestat pentru aceasta companie peste 350 ore,an luniile DECEMBRIE,IANUARIE,FEBROARIE,MARTIE si chiar APRILIE am avut ore lucrate peste 450.Ce am descoperit an neregula vizavi de firma asta ca saptamana trecuta am fost la CASA DE PENSII din Vitan ca sa-mi scot revisalu pe toata perioada de cand am anceput activitatea la aceasta companie si am constatat ca an luniile mai sus mentionate am fost trecut cu 8 zile lucrate.Cum este posibil acest lucru cand eu am avut doar cateva zile libere,restul petrecandul la munca.As vrea sa stiu dupa ce criteriu sa facut calculul zilelor lucrate si cum se poate ca antr-o luna lucrate doar 8 zile sa ajungi sa iei an paza 1800-2000 ron?Daca se poate face o verificare asupra a ceea ce vam scris as dori sa ma anstiintati si pe mine.Multumesc