Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#13926

2014-01-17 13:09

Sunt de acord cu continutul petitiei.

Musafir

#13927

2014-01-17 13:09

Mi-ar face mare placer sa vad cum guvernatorul Romaniei,nu mai minte,iși desfașoara conform Constitutiei activitatea sa și sa vedem rezultate positive pe plan extern(nu acea activitate de dezinformare și umilirea tuturor romanilor.)

Musafir

#13928

2014-01-17 13:09

Scapati_ne va rugam de acesti talhari,avem si noi dreptul la un trai decent .
Heil Hitler

#13929 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator

2014-01-17 13:09

Aceasta este o scrisoare, care mi-as dori sa fie citita integral public de catre Antena3 sau chiar alt post TV

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nu cred ca e si posibil. Si nici scopul meu nu este sa va judec moralmente. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate fiindca nu esti inteligent, fiindca poate nu ai viziune, sau mai rau, poate ca nu ai vrut.

Nu ai reusit sa pui acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dai o speranta, sa se vada ca ai "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice. Fiindca ai crezut ca daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapi tara de hoti, pentru ca poate daca o sa dati nu stiu ce Lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI TIN DE MENTALITATE, MORALITATE.

Aici trebuia actionat. Si cum trebuia sa faceti asta?
In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate fortele, toate actiunile posibile, de ce trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie, ca de ce nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga. Ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga, Trebuia explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment la nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator bun. Ati avut la dispozitie 10 ani. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3 (propagandisti manipulatori),voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale.
Nickul meu "Heil Hitler"este doar o ironie, menita doar a starni interesul, curiozitatea si a putea fi identificat in discutii.
Nu sunt eu un sfant. Nu doresc sa devin persoana publica, vreo functie sau vreun alt folos. Doresc doar ca acest mesaj sa "trezeasca" clasa politica si cat mai multi oameni.[[[

Musafir

#13930 Re: basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator

2014-01-17 13:09

#13920: Heil Hitler - basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator

sigur:tu nu esti basist esti doar un cetatean ingrijorat ca tatucul base se duce.Du-te si tu cu el:la garla!!


Musafir

#13931

2014-01-17 13:09

Afara cu ranjetul hienei iudeo-masonice !

Musafir

#13932

2014-01-17 13:10

basescule dute acasa si lasane anpace ca poporul roman nu a luptat an decembrie 89 si mai ales cei care siau dat viata an 22 decembrie 89 ca sa vi tu si sa ne distrugi pe noi sau ca fica ta sa ne arate noua cum vine cu bebelusul an brate la serviciu cand poporul roman moare de foame sau cand raman copii acasa singuri deoarece parintii trebuie sa plece din tara unde sa nascut an alte tari sasi castige o paine deoarece aici mor de foame pe cand tu ai copii langa tine pleaca si lasane casa poata sa se antoarca parintii nostrii la noi si lasa antena 3 anpace dece nu o lasi
daca nu ai nimic de ascuns va multumesc florin
boby

#13933 Re: Re:

2014-01-17 13:10

#13877: - Re:  

 baiatule du-te la doctor esti in faza terminala! ai nevoie de ajutor!spalare de creier basista!


Musafir

#13934

2014-01-17 13:10

VA FELICIT PTR. TOT CEA CE FACETI, DOAR VOI VA GANDITI LA ACEST POPOR CARE ESTE INGHENUNCHIAT DE ATATIA ANI DE ACEST PERSONAJ NEMERNIC SI NEMILOS.......VA MULTUMESC!!!!

Musafir

#13935

2014-01-17 13:10

Probabil ca daca ar intelege sa ne lase in pace macar o parte dintre pacate i-ar fi iertate.

Musafir

#13936

2014-01-17 13:10

propun si initierea unei petitii in sensul unei modificari legislative pentru raspunderea materiala a magistratilor in cazul pierderii proceselor la cedo de catre Romania.
elev clasa a 6-a scoala generala nr.190

#13937 Re: Re: Re: basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator

2014-01-17 13:10

#13848: - Re: Re: basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator

fara discutii, aveti dreptate! insa luati aminte, tocmai din aceasta cauza mama nu ma lasa sa stau cu prostii, spune ca se ia.


Musafir

#13938

2014-01-17 13:10

ma simt jignit de 10 ani de seful statului si de alti politicieni ,un om care poate spune si face mincinos pe cineva in fata televizoarelor nu ma poate reprezenta,nu-l mai doresc,mi-e sila sa ma mai uit la tv,satul de cuvinte ca cetateni de rangul doi,scoala scoate numai tampiti nu asa trebuie sa vorbeasca un presedinte

Musafir

#13939 Re:

2014-01-17 13:10

#45: -

Mă tem că vom deveni un popor de semnatari de petiţii. Faceţi o propunere. De ex., începând de azi, în fiecare seară, în stradă, în fiecare oraş, toţi cei care nu-l mai vrem!


Musafir

#13940

2014-01-17 13:11

asta este presedintele tuturor pdl.listilor nu a tuturor romanilor.stie ca s-ar putea sa ajunga in puscarie si vrea sa-si asigure familia cu terenuri, bani si altele, si sa aiba si el dupa ce iese (daca mai iese).

Musafir

#13941

2014-01-17 13:11

Odiosul Dictator si Sinstrele sale fiice. Jos Tiranu de la Cotroceni. Acum ori Niciodata.


Musafir

#13942

2014-01-17 13:11

basescule dute acasa si lasane anpace ca poporul roman nu a luptat an decembrie 89 si mai ales cei care siau dat viata an 22 decembrie 89 ca sa vi tu si sa ne distrugi pe noi sau ca fica ta sa ne arate noua cum vine cu bebelusul an brate la serviciu cand poporul roman moare de foame sau cand raman copii acasa singuri deoarece parintii trebuie sa plece din tara unde sa nascut an alte tari sasi castige o paine deoarece aici mor de foame pe cand tu ai copii langa tine pleaca si lasane casa poata sa se antoarca parintii nostrii la noi si lasa antena 3 anpace dece nu o lasi?
daca nu ai nimic de ascuns va multumesc florin
musafir

#13943

2014-01-17 13:11

Felicitari domnilor pentru aceasta petitie! Felicitari postului ANTENA 3! Doamne ajuta sa scapam de acest om!!!!

Musafir

#13944

2014-01-17 13:11

Sa ne ajute Dumnezeu sa scapam de omul insemnat!

Musafir

#13945

2014-01-17 13:12

vrem imediat DEMISIA!

Musafir

#13946

2014-01-17 13:12

Abia sa nascut PMP-ul ( partidul lui Base ) si acestia au si inceput campania electorala in judetul Ialomota si anume Danut Moise vicepresedinte , Vali Cosca Vicepresedinte( fost politist care a stat de la culesul porumbului pana la taiatul cocenilor " ca era prea bun ")si nu in ultimul rand Doamna Mihaela Stoica vicepresedinte imperimar organizatia de femei , acestia poteaza pe facebook tot felul de poze cu membri PMP si se lauda ca fac ca dreg si critica vehement guvernul in special pe Ponta si PSD-ul . Daca vreti sa va convingeti intrati pe facebook la aceste persoane si la Fundatia Miscarea Populara Ialomita si va veti convinge . Daca leam spus ca abia sau nascut si o sa moara cu buricul netaiat si iam intrebat de realizarile lor au inceput sa ameninte ca ma vor baga la racoare , ca mai este putin si o sa decida ei pentru noi , ca eu sa nu mai comentez ca o so patesc rau si multe altele pe care le ignor permanent . Sunt prea mandru de tara mea ca sa mai citesc mizeriile astara . Toti retardatii de care  PDL  sa lepadat . au ajuns sefi la PMP Ialomita .Le doresc multa sanatate in prostia lor .

Un solicitant

#13947 Re:

2014-01-17 13:12

#1: -

Domnule Președinte, dați-vă demisia!Nu v-au ajuns cei aproape 10 ani de guvernare?Nouă ne-au ajuns, Cum vă simțiți în scaunul țării, când poporul nu vă mai vrea? Dați-vă demisia, ca să se aștearnă liniștea în țară! Ar fi un act de înțelepciune benefic și pentru Dumneavoastră și pentru noi, pe care îl puteți face în acest ultim mandat.

rskl

#13948 dati afara jigodiile

2014-01-17 13:12

nu se pot afla IP-urile de la care tot semneaza niste nesimtiti, ma refer la unul Ion Vasile din Alexandria USA cica si unul din Iasi care mai intai semna cu m..e antena3 si, mai nou base cel mai tare antena se oftica? nu de alta da' m-am saturat sa tot sugerez indepartarea semnaturilor lor care apar aproape pe fiecare pagina (pe unele pagini chiar de 2 ori!)! si-apoi n-au loc de ei cei care semneaza pe bune si mai si viciaza rezultatul petitiei!

Musafir

#13949

2014-01-17 13:12

UE cum permite un asemenea gunoi sa se strecoare printre ei?

Musafir

#13950 Re: Re: Re: Re: basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator

2014-01-17 13:12