Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#13826

2014-01-17 12:58

Ma bucur foarte mult de initiativa d-voastra iar atacul la adresa postului Antena 3 am considerat-o ca pe o insulta personala.VA MULTUMESC.

Musafir

#13827

2014-01-17 12:58

Demisia cat mai repede, caci pana la sf anului Basescu mai poate sa faca inca multe porcarii
SOBOLANUL

#13828 mai Badea,Gadea si tu Ursule

2014-01-17 12:58

mai Badea,Gadea si tu Ursule ce tot insinuati sunteti niste mariomete;cel ce va manipuleaza nu se intereseaza de familia lui si face tot posibilul si nu discrimineaza 99% din cetateni Romaniei,mai terminati cu prostiile si facetiva meseria pe care o aveti nu fiti MARIONETE...


Musafir

#13829

2014-01-17 12:58

sa fim uniti inpotriva dictaturi
Heil Hitler

#13830 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator

2014-01-17 12:58

Aceasta este o scrisoare, care mi-as dori sa fie citita integral public de catre Antena3 sau chiar alt post TV

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nu cred ca e si posibil. Si nici scopul meu nu este sa va judec moralmente. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate fiindca nu esti inteligent, fiindca poate nu ai viziune, sau mai rau, poate ca nu ai vrut.

Nu ai reusit sa pui acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dai o speranta, sa se vada ca ai "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice. Fiindca ai crezut ca daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapi tara de hoti, pentru ca poate daca o sa dati nu stiu ce Lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI TIN DE MENTALITATE, MORALITATE.

Aici trebuia actionat. Si cum trebuia sa faceti asta?
In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate fortele, toate actiunile posibile, de ce trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie, ca de ce nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga. Ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga, Trebuia explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment la nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator bun. Ati avut la dispozitie 10 ani. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3 (propagandisti manipulatori),voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale.
Nickul meu "Heil Hitler"este doar o ironie, menita doar a starni interesul, curiozitatea si a putea fi identificat in discutii.
Nu sunt eu un sfant. Nu doresc sa devin persoana publica, vreo functie sau vreun alt folos. Doresc doar ca acest mesaj sa "trezeasca" clasa politica si cat mai multi oameni.[]

Musafir

#13831

2014-01-17 12:58

Daca pleci Basescule iti cumparam un bax de JB...

Musafir

#13832

2014-01-17 12:58

ajunge !
Viorel

Musafir

#13833

2014-01-17 12:58

nu doresc decit liniste si pace sufleteasca in aceasta tarisoara ca parca este bintuita de toate relele de pe pamint;imi dau semnatura cu drag si sa fie intr-un ceas bun si cu noroc;SUCCES/

Musafir

#13834

2014-01-17 12:58

Trebuie sa vina confirmare?

Musafir

#13835

2014-01-17 12:58

Am semnat pentru DEMISIE, dar Traian Basescu nu este capabil de un asemenea gest de demnitate, a dovedit-o de nenumarate ori. De asemenea, nici despre actuala putere (inclusiv justitia)nu am nadejde ca va fi capabila sau ca isi va dori sa-l aduca pe Basescu in fata justitiei pentru toate faradelegile pe care este evident ca le-a comis pe perioada mandatului de presedinte, si nu numai. De aceea, imi voi recapata increderea in politicieni (indiferent de culoarea politica)si in institutiile statului doar atunci cand il voi vedea pe Basescu trimis in judecata... Pana atunci imi fac acum datoria de om onest si cu bun simt care este capabil sa inteleaga cum ar trebui sa fie profilul unui presedinte de tara, si care se simte oripilat si rusinat ca si roman de iesirile histrionice ale lui Basescu.

Musafir

#13836

2014-01-17 12:59

poate, poate

Musafir

#13837

2014-01-17 12:59

Ma simt atat de umilita, atat de batjocorita de catre cel care ar fi trebuit sa fie presedintele tuturor romanilor, deoarece de tatal meu care a servit patria si-a batut joc, de mama mea care nu catadicseste sa iasa destul de repede din sistem ... natural si-a batut joc, de sora mea, profesor cu doctorat, cu performante nationale si internationale, profesor emerit, care din cauza lui a ajuns o leguma, cand ar mai fi putut multi copii sa educe, a facut la fel, parca nu ar fi fost destul isi mai bate joc si de singurul post de tv care are ceva de spus, cum a putut sa ii spuna "copilului" ca cel care i-a dat o paine in mana este un hot? ceea ce nici macar nu este chiar asa ... cum i-ar pica ca ai lui copii sa afle asa ... picat din cer ca al lor ocrotitor este un ...? Stateam stupefiata in fata tv si nu imi venea sa cred, spre binele lui ii cerem sa plece acasa, sa nu impinga lucrurile ... pana nu mai este nimic de reparat. Trebuie sa vina strainatatea sa spuna regulile de comportament? Sa plece acasa si sa ne lase in pace. Pentru o interpelare nepoliticoasa, alesul a avut buna cuviinta sa paraseasca scena, nu inainte sa isi ceara una mie scuze celor care l-au trimis ca sa ii reprezinte. Dar cel care trateaza pe toata lumea de mincinos, in afara de el, inseamna ca are o problema foarte grava. Sa plece asta dorim.

Musafir

#13838

2014-01-17 12:59

Basescu a fost demis de 7400000 de alegatori.Ramanere lui pe postul de presedinte este ilegala, singura vrianta sa scapam de el pana la alegeri o reprezinta punerea in fapt a actiunii postului Antena 3

Musafir

#13839

2014-01-17 12:59

Sunt de acord cu continutul petitie.

Musafir

#13840

2014-01-17 12:59

SA MAI TREACA SI PE LA POARTA-ALBA

Musafir

#13841 MARIA

2014-01-17 12:59

AM votat pentru suspendare!
Din familia mea: 4 persoane am votat PENTRU PLECAREEEEEEE!
M-AM SATURAT DE ACEST IPOCRIT, NU POT SA-L MAI VAD SI SA-I ASCULT MINCIUNILE!!!!!!! UN VANZATOR DE NEAM SI TARA! ASTEPT SA-L VAD IN ZEGHE..CANDVA!
A SEMANAT NUMAI URA, DUSMANIE, RAUTATE, HOTIE, CORUPTIE, DISCRIMINARE, UMILINTA, INJOSIRE, BATJOCORA si tot acest individ cu un caracter INFECT are TUPEUL sa apara la TV, la ora 18,30 sa mai vorbeasca poporului! RUSINE! RUSINE!
SA PLECE CU TOT NEAMUL LUI DE BASISTI, BOCI, UNGURENI, UDRENI, MACOVENI SI TOATA PLEAVA LUI DE INCULTI, INCOMPETENTI, SLUGI SI SECURISTI PE CARE I-A NUMIT IN FUNCTII DE CONDUCERE!

Musafir

#13842

2014-01-17 12:59

Sa plece asemenea personaj grosolan mincinos si hot bandit.

Musafir

#13843 Re: Re: Re: basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator

2014-01-17 12:59


Musafir

#13844

2014-01-17 12:59

Jos Basescu!!

Musafir

#13845

2014-01-17 12:59

dracu

Musafir

#13846

2014-01-17 12:59

ne rugam la d-zeu sa scapam de o astfel de pacoste care si a batut roc de cei pem care trebuia sa ipastoreasca,sa-i fiem rusine,o sa-si primeasca rasplata.

Musafir

#13847

2014-01-17 13:00

Asteptam sa cada acest individ, asa cum astept sa cada primul fulg de nea. Prima zapada ar fi buna pentru agricultura, dar caderea lui ar fi buna si pentru agricultura dar si pentru Romania. Acestui individ ii doresc multa sanatate si un loc cat mai racoros acolo unde cu stire a tarat el pe multi altii. Sa apucam acele zile pentru a ne bucura in numar cat mai mare de necazul acestui ticalos care de o viata intreaga s-a bucurat de necazul nostru. Fiti puternici voi Antena 1, 3 si Dumnezeu sa dea putere Domnului Ponta si celor care vor bine acestei tari frumoase si bogate. Jos Basescu Huuuuuuuuuuuuuuuuu!!!1

Musafir

#13848 Re: Re: basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator

2014-01-17 13:00

#13791: elev clasa a 6-a scoala generala nr.190 - Re: basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator 

 Mai dragutule, revin, se pare ca nici unde si cand se pune cratima n-ai invatat la scoala aceea, asa in clasa a sasea cum esti...

Se scrie ...sunteti mai rau ca toti, nu sunte-ti....of, si securitatea lui ceasca era mai scolita, zau..


Musafir

#13849

2014-01-17 13:00

jos basescu!

Musafir

#13850

2014-01-17 13:00

Încă o dată! M-am săturat!