Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#13901

2014-01-17 13:05

basescu a ridicat minciuna la rang de lege.
a dezbinat poporul,
a facut in asa fel incat sa se certe diverse categorii sociale intre ele,copii cu parintii,prietenii intre ei,oameni din aceiasi categorie sociala intre ei(probabil a studiat bine versurile poetului care spunea ca " minciuna sta cu regele la masa ),dar oare stie cine a scris aceste versuri?.
a indemnat oamenii sa plece in afara lasand mii de copii fara parinti.
orice vorba a lui e o minciuna.
rusineeeee basescule.ai aplicat bine pentru tine si familia ta principiul "dezbina si stapaneste"
dar nu uita nu mai e mult pana departe....

Musafir

#13902

2014-01-17 13:06

mam saturat de a colinda europa an gasirea unui trai decent deoarece alesilor nostri nu ia interesat decat propriul buzunar ca asa au vazut ca se comporta seful statului,acest corupt care an anturajul lui nu are loc decat persoane dubioase,,multumesc antena trei ca antelegeti si pe noi cei saraci si fara aparare,,

Musafir

#13903

2014-01-17 13:06

Bravo antena 3 sincere felicitari , ADIO PERVERSULE ,MINCINOSULE,BETIVULE,INFRACTORULE LA BRUTARIE CU TINE ! JOS TIRANU

Musafir

#13904 Re:

2014-01-17 13:06

#13896: -

SI CE MAI APARI AICI,DACA NU COMENTEZI?


Musafir

#13905

2014-01-17 13:06

Prioritatea nr 1 al poporului roman - 1 ) - Jos Basescu !

Dupa ce-l vedem la brutarie pe el si pe familia lui de mafioti vom mai vedea care dintre basisti mai sufla, e timp, Slava Domnului !

Musafir

#13906

2014-01-17 13:06

JOS BASESCU , NE-A DUS CU VORBA DESTUL , NUMAI PROMISIUNI MINCINOASE , ... SA TRAITI BINE ???? ... NICI DE MURIT NU SE MAI POATE MURI BINE IN TIMPUL MANDATULUI D-LUI , .... ASA CA AR TREBUI SA PLECE , SA NE LASE SA TRAIM LINISTITI , STIU CA NU SE VA IMBUNATATI CONDITIILE DE VIATA PESTE NOAPTE , DAR CU TIMPUL POATE VOM TRAI SI NOI OMENESTE .

Musafir

#13907

2014-01-17 13:06

M-am saturat de minciunile dl presedinte , cand mi-a taiat salariul trebuia sa ma duc la el sa-mi dea de mancare.sa le fie rusine la toti care mint poporul acesta amarat.
Apocalipsa Securistilor Ceausisti

#13908 Re: Re:

2014-01-17 13:06

#13877: - Re: NU SUNT BASIST,CA TOTI SUNT LA FEL..

Bine. Leapada-te de securistul statului si tu. Atunci cine-l mai retine pe securist in functie? Daca sunt toti la fel, de ce vrei tu sa mori cu jegul asta presedinte? Ti-a supt-o sau ce?


Musafir

#13909

2014-01-17 13:06

Astept cu nerabdare momentul plecarii definitive a lui Traian Basescu de la Cotroceni.
Marius Mirea
Musafir

#13910

2014-01-17 13:06

NU VA FIE FRICA SI BASESCU PICA!


Musafir

#13911

2014-01-17 13:06

Cu mafioții cum rămâne ???

Musafir

#13912

2014-01-17 13:06

basescule dute acasa si lasane anpace ca poporul roman nu a luptat an decembrie 89 si mai ales cei care siau dat viata an 22 decembrie 89 ca sa vi tu si sa ne distrugi pe noi sau ca fica ta sa ne arate noua cum vine cu bebelusul an brate la serviciu cand poporul roman moare de foame sau cand raman copii acasa singuri deoarece parintii trebuie sa plece din tara unde sa nascut an alte tari sasi castige o paine deoarece aici mor de foame pe cand tu ai copii langa tine pleaca si lasane casa poata sa se antoarca parintii nostrii la noi acasa dati demisia florin din buc

Musafir

#13913

2014-01-17 13:06

rusine basistilor mai aveti 47 de saptamini la puscarie cu voi inpreuna cu taticul vostru javra ordinara jos basescu

Musafir

#13914

2014-01-17 13:06

De cand mi-a umblat la salariu si de cand a bagat-o pe fiica-sa mai mica in Parlamentul European pentru mine a devenit o nulitate. Nici nu merita sa-i mai pomenesc numele.

Musafir

#13915 Re: Re:

2014-01-17 13:06

#13877: - Re:

Esti penibil basescule!!Faceti pe voi de frica ca tatucul Base se duce.Uite un sfat:duceti-va si voi cu el!


Musafir

#13916

2014-01-17 13:06

GATA este de ajuns cu acest fel de om , eu unul m-am saturat de minciunile si acuzatiile de tot felul ale lui . Domnule presedinte da-ti demisia de onoare daca o mai ai ! ! ! Sau mai ai ceva de luat din tara asta pe care ai nenorocit-o , Nu este destul ?? In 10 ani de domnie ai nenorocit multi oameni . GATA !!!A tai au facut averi , iar noi vai de noi .Lasa-ne sa ne ducem crucea mai departe si sa alegem un presedinte ptr. romani si sa ne reprezinte cu stima si respect nu sa ne parasca pe la PORTILE EUROPEI . GATA JOS ! DEMISIA ! AI FACUT DESTUL RAU !

Musafir

#13917

2014-01-17 13:07

SHPANCHILA TREBUIE SA DEMISIONEZE

Musafir

#13918

2014-01-17 13:07

Dumnezeu sa il ierte!
SOBOLANUL

#13919 RUSINE

2014-01-17 13:07

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RUSINE SA VA FIE MAI BADEA GADEA URSULE RUSINE
Heil Hitler

#13920 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator

2014-01-17 13:07

Aceasta este o scrisoare, care mi-as dori sa fie citita integral public de catre Antena3 sau chiar alt post TV

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nu cred ca e si posibil. Si nici scopul meu nu este sa va judec moralmente. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate fiindca nu esti inteligent, fiindca poate nu ai viziune, sau mai rau, poate ca nu ai vrut.

Nu ai reusit sa pui acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dai o speranta, sa se vada ca ai "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice. Fiindca ai crezut ca daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapi tara de hoti, pentru ca poate daca o sa dati nu stiu ce Lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI TIN DE MENTALITATE, MORALITATE.

Aici trebuia actionat. Si cum trebuia sa faceti asta?
In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate fortele, toate actiunile posibile, de ce trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie, ca de ce nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga. Ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga, Trebuia explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment la nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator bun. Ati avut la dispozitie 10 ani. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3 (propagandisti manipulatori),voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale.
Nickul meu "Heil Hitler"este doar o ironie, menita doar a starni interesul, curiozitatea si a putea fi identificat in discutii.
Nu sunt eu un sfant. Nu doresc sa devin persoana publica, vreo functie sau vreun alt folos. Doresc doar ca acest mesaj sa "trezeasca" clasa politica si cat mai multi oameni.[][

Musafir

#13921

2014-01-17 13:07

DEMISIA basescu...

Musafir

#13922

2014-01-17 13:08

sa plece

Musafir

#13923 Re: Re:

2014-01-17 13:08

#13877: - Re:

cine se scuza se acuza. esti basist convins. afara cu dictatorul , tradatorul , vanzatorul de popor ,  cumparatorul de mosia stramosilor nostri la pret de nimic. OUT Basescu, ia-i cu tine si pe toti ai tai! plecati la dracu!


Musafir

#13924

2014-01-17 13:08

cu DUMNEZEU pana la capat!!!

Musafir

#13925

2014-01-17 13:09

Merita demis.