Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#13876

2014-01-17 13:02

Sunt din orasul din care si-a lansat candidatura pentru al doilea mandat.O RUSINE A CELOR CARE AU REGIZAT TOATA SCENA!Cetateanul care a aparut in imagini nu este din localitate,a fost adus de catre Basisti.Au patat imaginea orasului nostru,actualul primar cumpara tot ceea ce poate din bani publici:chiar si voturile cetatenilor.Va spun doar ca am plecat la fete in Germania pentru ca am fost dat afara din serviciu cu toate ca am o sentinta a instantei definitiva,favorabila.Nu credeam ca voi ajunge intr-o astfel de situatie dupa ce am fost angajat al Primariei din 15 mai 1972.E o situatie abuziva a Primarului Danut Groza! A avut de la cine sa invete....T.B.cel pe care inca il mai au multi in suflet, din pacate. M-as bucura enorm sa ma intorc in tara,dar fara BASISTI in functii de decizie. Va felicit pentru tot ceea ce faceti pentu romani.

Musafir

#13877 Re:

2014-01-17 13:02

#13753: musafir -

jos cu dictarorul:
..a mintit poporul ASTA IN CAPUL VOSTRU
...a batut un copil O ALTA MINCIUNA A ANTENELOR
....a facut fiaca europarlamentar SI MA-TA DACA AR FI IN FUNCTIE TE-AR FACE PE TINE
....a injurat poporul de cate ori a vrut si a putut sa o faca POSTEAZA UN FILMULET SA VEDEM CAND A INJURAT
.....ne-a vandut bogatia tarii cat si cei din urma TOATE FABRICILE LUI CEAUSESCU AU FOST VANDUTE DE ILIESCU NU DE ASTA
.....ponegreaza guvernul..eu nu zic ca e asa de bun, dar sa fie lasat sa faca ceva si apoi sa vorbim..CE SA FACA FRATILOR GUVERNUL??SA VOTEZE IMUNITATEA SUPREMA..BV LUI CA S-A OPUS
....iese si spune cine sa fie arestat PANA ACUM NU AO FOST ARESTAT NIMENI CINSTIT,,NUMAI HOTI
...detine cheile ca 5 instituti care aresteaza si fac dosare pe nedrept BV LUI..DACA NU AR AVEA JUDECATORI LA ICCJ PSD-UL AR FI VOTAT NUMAI LEGI IN BENEFICIUL LOR CUM AR FI IMUNITATEA SUPREMA
...a cumparat pamant ...de unde daca e bugetar....asta cu imprumutul seamana cu spalarea de baniiDACA AI CU CE GAJA POTI FACE SI TU IMPRUMUT
....cand se va sesiza organele abilitate, parlamentul NU AU CUM SA SE SESIZEZE CA EI SUNT MARII HOTI
.....de ce va deranjeaza domnule presedinte Antena3 daca nu sunte-ti vinovat?CATA NAIVITATE SA CREDETI PROSTIILE DE LA TV

NU SUNT BASIST,,CA TOTI DIN PUTERE SUNT LA FEL,,..DAR CUM SA FITI ASA USOR INFLUENTATI..


Musafir

#13878

2014-01-17 13:03

Demisia...rapid

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-01-17 13:03


omu cu pomu

#13880

2014-01-17 13:03

...au gresit si cei care l-au propulsat in politica si in functie...nu cumva unul dintre ei e Petre Roman?!...poate ne da solutia sa si scapam de el. Nu l-am votat niciodata nici ca primar, nici ca presedinte. L-am simtit de la inceput pe acest marinar bisnitar cat e de prefacut si totusi am fost obligat sa-l suport jumatate cat a stat Ceausescu pe acest al doilea dictator iresponsabil si ipocrit. Un uzurpator meschin si perfid care n-a urmarit decat inavutirea lui si a fetelor sale mediocre. A alterat onoarea, cinstea si demnitatea acestei natii,e o rusine care trebuie sa dispara.

Musafir

#13881 Re: Re: Re: Re: basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator

2014-01-17 13:03

#13843: - Re: Re: Re: basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator 

 mai desteptule ala nu e copil! Este un basist ca tine! TREPANATI!


Musafir

#13882

2014-01-17 13:03

Niciun regim cate au mai fost cu lipsurile lor nu sa purtat asa de urat ca BASESCU .Sa plece fara sa stie nimeni sa paraseasca tara, numai asa va putea sa mai vietuiasca , altfel nu SA PLECE NU MERITA NICIUN DREPT DUPA TERMINAREA MANDDATULUI. ELIMINATI L INAINTE DE TERMEN.
CRISTINA

#13883 CER DEMISIA GUVERNULUI USL SI LA TOTI PARLAMENTARII HOTI

2014-01-17 13:03

BUNA ZIUA,
NU MAI STITI CE SA INVENTATI. NU O SA REUSITI( CUM NU ATI REUSIT NICI LA REFERENDUM SA FURATI SUFICIENT CAT SA VA IASA)PTR.CA LUMEA NU MAI ESTE ASA PROASTA. VEDETI CA NU VA IESE CU PORCAIALA DE LA ANTENA 3, INCEPETI CU PETITIILE ASTEA CARE LE FACETI SINGURI CA SA ARATATI CA LUMEA VREA PETITIE. NU STITI CE SA MAI INVENTATI BA NANA, BA CU FICASA, BA CU TOATE PROSTIILE VOASTRE. LA PUSCARIE CU TOTI HOTII DE DUPA REVOLUTIE CA TOT PSD-UL A FURAT TOATA TARA ASTA FRUMOASA SI NOI OAMENII DE RAND MURIM DE FOAME CU TOT CU SALAR.PLANGEM TOTI HOTII PE LA TV SI NOI NU MAI STIM CE SA FACEM CA SA NE TINEM COPII LA SCOALA. LA PUSCARIE CU TOTI HOTII CHIAR DACA SUNT DIN PSD, PDL, PPDD, PC SI ETC. NU TIN CU BASESCA DAR NU MAI PLANGETI TOTI HOTII DIN PARLAMENT CARE (VOR IMUNITATI)AU INTRAT SI NE FAC DE RAS CUM AR FI COMAN( FUNCTIE AUTO)NICI NU STIE SA CITEASCA SI SA SCRIE DAR E PARLAMENTAR IAR COPIII NOSTRI FAC FACULTATE SI STAU ACASA CA NU AU UNDE SA MUNCEASCA.
O ZI BUNA SA AVETI!

Heil Hitler

#13884 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator

2014-01-17 13:04

Aceasta este o scrisoare, care mi-as dori sa fie citita integral public de catre Antena3 sau chiar alt post TV

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nu cred ca e si posibil. Si nici scopul meu nu este sa va judec moralmente. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate fiindca nu esti inteligent, fiindca poate nu ai viziune, sau mai rau, poate ca nu ai vrut.

Nu ai reusit sa pui acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dai o speranta, sa se vada ca ai "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice. Fiindca ai crezut ca daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapi tara de hoti, pentru ca poate daca o sa dati nu stiu ce Lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI TIN DE MENTALITATE, MORALITATE.

Aici trebuia actionat. Si cum trebuia sa faceti asta?
In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate fortele, toate actiunile posibile, de ce trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie, ca de ce nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga. Ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga, Trebuia explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment la nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator bun. Ati avut la dispozitie 10 ani. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3 (propagandisti manipulatori),voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale.
Nickul meu "Heil Hitler"este doar o ironie, menita doar a starni interesul, curiozitatea si a putea fi identificat in discutii.
Nu sunt eu un sfant. Nu doresc sa devin persoana publica, vreo functie sau vreun alt folos. Doresc doar ca acest mesaj sa "trezeasca" clasa politica si cat mai multi oameni.;;;''';
SeMaKKa

#13885 Cetatenii discriminati de Basescu

2014-01-17 13:04

Impreuna cu 30 de persoane din oradea ne alaturam echipei antena3 si intregii tari in demascarea celor care au denigrat aceasta tara si care ii doresc raul . Dorim sa dispara ura, lacomia si furturile din aceasta tara pentru a avea pentru copii si nepoti liniste si grija fata de natiune .

Musafir

#13886

2014-01-17 13:04

Am semnat petitia . Demisia, demisia! Jos Basescu!

Musafir

#13887

2014-01-17 13:04

Pentru mine zilele care au mai ramas pana vom scapa de acest fariseu , de acest mitoman imi par ani, ca sa nu mai amintesc temerile legate si de ce va fi dupa,in sensul impotentei,incoreentei si ineficientei actualei majoritati. Procuratura,procurorii in viziunea lui Traian Basescu ----- instrumente de presiune asupra oricarei forme de opozitie .Amenintarea cu procuratura,procurorii este o metoda securisto-comunista de a anihila pe orcine ar indrazni sa se opuna lui si sistemului creat de el. Imi amintesc cu tristete acele vremuri cand,tanar ofiter fiind, eram chemat de catre comandantul unitatii in biroul dumnealui si amenintat cu procurorul militar(sa nu ganditi ca eram singurul). Fariseul La catafalcul lui Florin Cioaba cand varsa o lacrima ------ca de atatea ori acest fariseu---- si ne certa ca suntem ignoranti pentru ca nu citim versurile Luminitei Cioaba mi-as fi dorit ca din difuzoare sa rasune------Draga Maria-----o tiganca imputita----- pentru a avea imaginea reala a acestui individ---- din lungul sir de episoade de acest gen.

Musafir

#13888

2014-01-17 13:04

fiind mai tinei puteti face multe pt. indepartarea acestuiom fara regrete si suflet de la conducerea tarii.acum este timpul pentru a-l indeparta.sa ne unim pentru o viata mai buna.succes....

Musafir

#13889

2014-01-17 13:04

Nu merita sa stea pe scaunul de presedinte.

Musafir

#13890

2014-01-17 13:04

CER DEMISIA CETATEANULUI BASESCU DIN TOATE FUNCTIILE CE LE DETINE ,DIN CEA DE PRESEDINTE E DEMIS DEMULT DE POPOR ! VA ROG SPUNETI ASTA DESEARA.

Musafir

#13891

2014-01-17 13:04

mafioti sunt toti !

Musafir

#13892

2014-01-17 13:04

functia de presedinte nu poate fi desfiintata?!

Musafir

#13893

2014-01-17 13:04

O BESTIE...

Musafir

#13894

2014-01-17 13:05

Sa dispara tilharul asta din viata noastra !

Musafir

#13895

2014-01-17 13:05

Prea mult auuu bagat mana....!!!

Musafir

#13896

2014-01-17 13:05

Nu comentez.

Musafir

#13897

2014-01-17 13:05

Sa ne lase...sa traim bine.

Musafir

#13898 Re: Re:

2014-01-17 13:05

#13877: - Re:

CUM ESTI LA FEL,CATOTI...TE EXPRIMI DE MORI...MINTE INGUSTA!


Musafir

#13899 Tilhar la drumul mare ajuns presedint !

2014-01-17 13:05

Sa dispara tilharul asta din viata noastra!

Musafir

#13900

2014-01-17 13:05

sa plece....