Spune NU eutanasierii cainilor comunitari - PROTECTIA ANIMALELOR


Musafir

#501

2013-09-08 11:39

Iubesc mult animalele si le iubesc foarte mult faceti ceva pt bietele sufletele si trebuiesc iubite sunt niste suflete nevinovate si trebuie facute adaposturi si sa fie sterilizati ce a facut Oprescu cu bani ea bagat la dinsu rusine.Andreea Stoianovici Bucuresti cu multumire o zi buna

Musafir

#502

2013-09-08 11:43

NU eutanasierii.

Musafir

#503

2013-09-08 11:51

se tot vb de milioane de euro acordate pt cainii fara stapani vreau si eu sa vad ca se face ceva si pt ei,sunt suflete ca si noi,ma tot intreb de ce marea majoritate a padocurilor sunt goale?,,,oare pt motivul ca exterminarea lor e inceputa de mai de mult dar facuta asa in liniste...incet incet si sigur ca un cadilac...ma intreb de ce nu se sesizea nimeni sa traga la raspundere massmedia,pe bunica aia iresponsabila pe proprietarii parcului si proprietarii acelui teren privat? NU EUTANASIERII!!!!

Musafir

#504

2013-09-08 11:53

nu sunt de acord cu autanasia ,mai bine locuri sprciale unde pot traii linistiti,sunt suflete nevinovate ,abandonate,merita sa fie tratate cu caldura sufleteasca.Sa facem ceva pt saracele animale.

Musafir

#505

2013-09-08 11:56

Crima nu poate fi o solutie in rezolvarea unei probleme.Daca admitem crima ca fiind solutia,inseamna ca vom extermina prin eutanasiere si intreaga rasa umana doar pentru ca un om a ucis la un moment dat un alt om?
Ca sa nu mai existe caini pe strazi, nu este mai uman sa ii adopti decat sa ii ucizi?

Musafir

#506

2013-09-08 12:02

Daca ne credem superiori pe planeta asta atunci sa dovedim ca dumnezeu ne-a dat iubirea si ptr cei ce nu o pot spune in cuvinte ! Toti avem dreptul la viata fie ca avem doua sau patru picioare

Musafir

#507

2013-09-08 12:10

lasati animalili an pace , nu au nici o vina

Musafir

#508

2013-09-08 12:11

Nu eutanasierea câinilor comunitari

Musafir

#509

2013-09-08 13:03

Pro eutanasierii, sa va fie rusine celor care sunteti impotriva eutanasierii, puneti intentionat in pericol sanatatea si viata oamenilor!

Musafir

#510

2013-09-08 13:12

STOP EUTANASIERII ! STOP ABANDONULUI ! STOP VIOLENTEI !

Musafir

#511

2013-09-08 13:15

romania vaffanculo

Musafir

#512

2013-09-08 13:20

This must stop now!

Musafir

#513

2013-09-08 13:20

D

Musafir

#514

2013-09-08 13:22

Doamne-ajuta!!
Si Maicuta Domnului! Astazi este Sfanta Maria Mica,
sa fie alaturi de noi, cu binecuvintarile ei de mama si Sfanta Fecioara!
Amin!

Musafir

#515

2013-09-08 13:22

Sa fie EUTANASIATI doar cei agresivi,bolnavi si foarte batrani.Ceilalti sa fie dusi in adaposturi si sterilizati.UN NU CATEGORIC MASACRARII ACESTORA!

Musafir

#516

2013-09-08 13:23

protectia animalelor nu este egala cu uciderea oamenilor,protejandu-le ne protejam pe noi. Castrare si returnare in teritoriu! Castrarea tuturor cainilor si pisicilor cu detinatori din toate zonele tarii !
dalma

#517 Re:

2013-09-08 13:23

#25: -

Tu ai copii??? Eu am un copil de 5 ani care e mort dupa animale, cainii sunt preferatii ei si pentru ca avem animale domestice blande si neagresive de cate ori mergem pe strada intreabam daca poate mangaia un caine insotit. Se joaca singura in jurul casei si oricand ar putea fi predispusa unui atac al unui animal nesupravegheat!! Norocum meu ca traiesc intr-o tara straina (Canada)unde in 5 ani nu am vazut nici un maidanez. Nu sustin eutanasierea cainilor dar a invinovati un copil de 4 ani ca se joaca in parc sau singur pe langa casa sau parintii acestia ca nu l-au supravegheat e aberant. Eu am crescut la tara si ne jucam singuri in spatele curtii pana era intuneric afara fara frica ca suntem atacati de animale agresive, stii ca acum oamenilor le e frica sa iasa singuri pe camp sa-si lucreze lotul de pamant fiindca e plin de caini vagabonzi mari cat niste vitei, infometati si agresivi???Si asta nu e in Bucuresti, nici macar aproape....

 


Musafir

#518

2013-09-08 13:26

Nu eutanasierii cainilor comunitari!

Musafir

#519 Re:

2013-09-08 13:29

#509: -

sti ce inseamna eutanasie?  sti ce inseamna simturi UMANE(ale oamenilor)??? informeaza-te! protejarea animalelor nu reprezinta supunerea la pericol a umanitatii! mentinerea si aprecierea rasei canine se obtine prin CASTRARE(neinmultire),iar dreptul la sentimente umane al oamenilor trebuie protejat! oamenii care ne conduc au facut bani facand populatia sa se razoiasca! astea sunt sentimente de ura umana provocate de ei! suferinta nu e nici pe departe a lor,ci a animalelor! am pierdut orice set de valori... reveniti-va si ganditi,ca exista ratiune,nu numai instinct


Musafir

#520

2013-09-08 13:31

Doamne ajută!
E de la Eduard

#521 CAINI SPURCATI

2013-09-08 14:09

ONG-URILE SA FACA ADAPOSTURI PT ANIMALE SI SA NU MAI FURE FONDURILE UE !!!

Musafir

#522

2013-09-08 14:11

In primul rând, nu este vorba de eutanasiere. Noțiunea de eutanasiere definește producerea prin mijloace nedureroase a sfârșitului vieții unui subiect aflat în mare suferință, pentru a nu mai suferi.
Ei cer moartea unor ființe, și nu-i interesează cum se face acest lucru!! Aș propune ca cei care cer "eutanasierea" să meargă să vadă cum sunt uciși câinii prin lovirea in cap cu răngi de metal, să le auda urletele, să le vadă suferința, și apoi să li se dea o bară din aceea și să ucida și ei.
Căci e ușor să ceri moartea, când o face altcineva. iar tu nici nu auzi, nici nu vezi!

Musafir

#523 Re:

2013-09-08 14:16

#406: -

Omul nu este prietenul bun al nimanui. Nici macar al lui.

Alexandra

#524

2013-09-08 14:16

Omorati cainii!!Omorati-ne si pe noi oamenii,pentru ca am ajuns mai rau decat animalele,ne dam in cap pentru o sacosa mai plina sau un portofel...ar trebui sa-i eutanasiem si pe oamenii care ne-au "muscat" si am devenit muritori de foame intr-o tara bogata,de ce ne-ati luat totul,nici Regele Mihai,cel criticat,nici Regina Elisabeta,a Angliei,nu au averile voastre,astazi intr-o mare zi,va doresc la cei care ati furat si ati distrus aceasta tara sa muriti precum cainii,sau sa nu muriti,sa va chinuiti voi si cei pentru care ati strans averi-niste neica nimeni,veniti de nicaieri,sa fie blestemati banii vostri,sa nu aveti parte de ei-sa nu muriti pana nu dati socoteala-sa suferiti pentru fiecare copil,pentru fiecare batran,pentru fiecare om de la care ati furat.
Ce-ar fi daca Ceausescu ar invia?N-ar avea sobolanii gauri sa se ascunda din cauza voastra...Santeti niste "diavoli",ati gresit,l-ati omorat pe Ceausescu in ziua Craciunului,Dumnezeu sa va vada!!!Santeti o haita!!!Cainii sant pericole,o baba care a venit la Ma-Maruta,nimeni n-a zis ca Teo e mai buna,zic eu,si ca tigancusa Andra canta bine,nici daca mi-ar fi murit nepotul nu veneam sa spun ce probleme am avut in viata,sot paralizat, etc. va arat cum ma plimbam eu prin parc si sa plang fara lacrimi.Da bunica acelui copil plangea fara lacrimi.Cam atat am avut de spus.

Musafir

#525

2013-09-08 14:20

omorand animale nu devenim mai buni;va abandonati copiii,ii puneti sa cerseasca sau pur si simplu nu sunteti langa ei cand au nevoie si va mascati indiferenta crezand ca eutanasierea animalelor va sterge din pacate.RUSINE!!!