Spune NU eutanasierii cainilor comunitari - PROTECTIA ANIMALELOR

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Spune NU eutanasierii cainilor comunitari - PROTECTIA ANIMALELOR


Musafir

#1

2013-09-05 14:59

Nu sunt de acord cu etutanasierea ....MOARTEA NU ESTE O SOLUTIE

Musafir

#2

2013-09-05 15:29

eutanasierea responsabililor trebuie sa fie primordiala, cainii sunt victime colaterale...

Musafir

#3

2013-09-05 16:26

Nu sunt vinovati canii ci oamenii din mai multe motive:
1. Sunt abandonati ;
2. ONG-urile si alte asociatii nu se ingrijesc de acestia;
3. Fiind animale , noi oamenii trebuie sa stim sa-i abordam pt ca de cele mai multe ori ei se apara;
4.Copilul muscat a fost lasat nesupravegheat si nu se stie din ce motiv a fost atacat;

Musafir

#4

2013-09-05 16:30

In statisticile referitoare la decesul copiilor (si nu numai) acest factor de risc nici nu exista! A murit un copilas (si imi pare nespus de rau) din populatia de 3 mil a Bucurestiului sfasiat de un caine infometat, insetat de restul pana la 3 mil si de vina e tot animalul.

Musafir

#5

2013-09-05 16:35

Intr-adevar nu este corect ca pentru un caine agresiv,sa fie omorati atatia altii.Sunt multe alte posibilitati de rezolvare a acestei situatii,destul de grava,de altfel.

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2013-09-05 16:36



Musafir

#7

2013-09-05 16:37

Nu sunt de acord cu eutanasierea cainilor pentru ca sunt fiinte vii ca si noi care au o inima si au dreptul sa traiasca. Eu vreau sa ajut ace te animale minunate sa aiba o viata frumoasa.

Musafir

#8

2013-09-05 16:40

poate ca saracul copil a murit , si poate intradevar nu a fost vina lui, vina a fost a parintilor si a tuturor oamenilor care erau de fata, au lasat micul copil sa moara in coltii maidanezilor. e trist si trebuie facut ceva . dar moartea nu este calea corecta ! sa se i-a masuri dar nu asa!

Musafir

#9

2013-09-05 16:44

Trebuie CASTRATI.Oamenii civilizati asa fac.Ce e greu de inteles?

Musafir

#10

2013-09-05 16:58

Spun DA eutanasierii Celor ce si-au batut Joc de banul public. Sa ii trimitem pe mare în corabii de carton. Spun NU macelaririi Cainilor si NU Cainilor fara stapan liberi pe strazi. Locul Cainilor Este Langa stapan, DACA suntem Oameni. NEOAMENI AM FOST Multa VREME. OAMENII SUNT DE VINA PENTRU CE SE INTAMPLA. CER: 1. Politia animalelor functionala, Nu Doar pe hartie. 2. Educarea si sanctionarea proprietarilor de caini de ingrijire abandoneaza catei si Contribuie la perpetuarea acestei Probleme. 3. Adunarea Cainilor de pe strazi si gestionarea problemei Lor in adaposturi cu conditii si standarde adecvate. 4. Anchetarea penala a Celor ce se fac vinovati de Situatia actuala si o Celor ce au furat banul public.

Musafir

#11

2013-09-05 17:01

Nu eutanasierea este solutia.Cainii trebuie sa fie alaturi de oameni,ingrijiti,hraniti si sterilizati.Romanii trebuiesc educati sa inteleaga ca viata este primordiala indiferent in ce corp se afla.Trebuie oprita instigarea la crima!

Musafir

#12

2013-09-05 17:07

Nu eutanasierii!!!

Musafir

#13

2013-09-05 17:09

AR TREBUI EUTANASIATI CEI CARE II ARUNCA PE STRAZI! DC NU SE DA O LEGE CARE SA II OBLIGE PE CEI CARE STAU LA CASE SA ISI CASTREZE CAINII? DEGEABA II OMORAM PE CEI EXISTENTI.DACA NU FCAEM CEVA CU PROPIETARII INCONSTIENTI CARE ARUNCA PUII PE STRADA!IN 2 ANI SE VOR UMPLE IIAR ORASELE DE CAINI COMUNITARI!

Musafir

#14 nu

2013-09-05 17:24

Nu sunt cainii de vina pt ca sunt pe strazi.In urma dramei care s -a intamplat nu am auzit de ce bunica nu a avut grija de copii?Cu ce era ocupata?

Musafir

#15

2013-09-05 17:34

NU EUTANASIERII !!!!!

Musafir

#16

2013-09-05 17:37

Este inuman ce se intampla la noi in tara!!Eutanasierea nu este o solutie ci sterilizarea .

Musafir

#17

2013-09-05 17:41

Daca se ajunge la eutanasiere atunci poporul roman este un popor ucigas care nu merita nimic.
valcu66

#18 valcu victor

2013-09-05 17:44

eu spun da eutanasieri cainilor comunitari

Musafir

#19

2013-09-05 17:46

Neglijenta familiei nu trebuie sa pedepseasca animalele.

Musafir

#20

2013-09-05 17:47

Inainte de eutanasierea ciinilor fara stapin as vrea sa vad ce masuri se iau impotriva violatorilor, impotriva betivilor care acosteaza fete pe strada,a celor ce trimit fete la prostitutie in tara si strainatate si a tuturor celor ce se numesc "oameni"dar care fac de o mie de ori mai mult rau celor din jurul lor.INSTINCTELE LOR ANIMALICE SUNT MAI ASCUTITE DECIT ALE TUTUROR CIINOLOR FARA STAPIN DIN TARA LA UN LOC.Ciinii isi apara si isi iubesc stapinii si pe cei care ii ingrijesc neconditionat. Citi asa zisi oameni fac ceva fara sa astepte ceva in schimb?

Musafir

#21

2013-09-05 17:47

Oricum nu vor rezolva problema prin ucidere. Si autoritatile latra doar cand se intampla o tragedie, dar timp de 20 de ani unde au fost? Daca ar fi fost legi pertinente cu care sa controleze populatia canina, nu s-ar fi ajuns aici.

Musafir

#22

2013-09-05 17:49

NU EUTANASIERII!!
Denisa C.

#23

2013-09-05 17:50

Si eu consider ca, eutanasierea cainilor nu este o solutie. Nu suntem noi in masura sa decidem cine traieste sau moare, indiferent de cine, ce ar fi facut...
La ce te poti astepta de la un animal, daca omul te vede pe strada si nu-i place fatza ta si iti da in cap...Sau atatia pedofili,criminali...Si se spune ca noi oamenii avem ratiune... Eu pe ei i-as eutanasia! Dar nu, lor le oferim un adapost, mancare, comfort (chiar daca se numeste inchisoare) si inca speram la reabilitarea lor dupa ispasirea pedepsei... Tot oamenii sunt vinovati ca animalele au ajuns pe strazi... CITEZ "Lucrurile sunt deci cât se poate de limpezi: avem de ales între oameni şi câini. Restul e gălăgie sentimentaloidă. Ar mai fi totuşi o întrebare, două: sunt câinii pericolul cel mai mare pentru cetăţean? Dincolo de foame, agresivitatea lor nu e accentuată de miasmele violenţei care plutesc în aer? În ce mă priveşte, sunt pentru suprimarea câinilor străzii. Dar atunci când omul tâlhăreşte, violează, ucide alţi oameni la fiecare pas, când vânează copii, la ce ne-am putea aştepta de la câini? Şi mă întreb: n-ar trebui să se aplice şi unor asemenea fiare bipede injecţia terminală?" (Cristian T. Popescu)

andry.greu

#24 andrei

2013-09-05 17:50

mai bine decat sa-i salvati de la eutanasiere si sa iesiti in strada mai bine va vedeti de tara

Musafir

#25

2013-09-05 17:52

Nu LOL.Eu nu inteleg care e problema,de ce trebuie eutanasiati cainii maidanezi, pentru ca a omorat un copil de 4 ani? Nu! Parintii acelui copil sunt devina.Ce il lasi pe copil singur prin oras la 4 ani? Si cainele nu sare el de nebun sa te muste,i-a facut acel copil ceva.Voi nu va ganditi ca si acei caini sunt si ei niste fiinte vii ca noi. Si oricum.Ucigasii,tilharii,asasini i tine 2-3 zile in parnaie si dupa le da drumul,acei oameni trebuie eutanasiati,nu cainii!