Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

SA VA FEREASCA D ZEU SA IESIM IARASI NOI GREVIDSTI ADEVARATI DI CASE,,

#44301 Re: SA L PUPATI PE FOTA N PU...LA?

2015-10-23 12:23

#44299: -  

 BA ADREI DE PU..LA SA MA IEI,AM CEL PUTIN `00 DE OAMENII DI OLTCHIM,NU TER SPERI BA MU IE ROIBULISTA,DA VEZI CA PETRICA BELDIMAN E COPILUL LUI PICASSO,INTELREGI BA MU...IE BLINDA/?


Musafir

#44302 Re: Re: SA L PUPATI PE FOTA N PU...LA?

2015-10-23 12:35

MAI O VORBA,MARIUS BRANDIBURU CO[PIL LUL LUI GANTOI,FITI CCUMINTII.

#44303 Re: Re: SA L PUPATI PE FOTA N PU...LA?...FOTA NU MINTEEEE

2015-10-23 12:43

#44301: SA VA FEREASCA D ZEU SA IESIM IARASI NOI GREVIDSTI ADEVARATI DI CASE,, - Re: SA L PUPATI PE FOTA N PU...LA? 

 SXUZE LA SCRIS,AM CEL PUITIN 1OO DE OAMENIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII,JOITA,BILL,BA MITAAA,BIL E COPI;LIIUL LUI PICASSO,PETRICA,REPET ,MAI MULTII,GABI ANGHELACHE,ESTI UN MUIST TALPASENIST,SA NTE FRUTA FOTA N GURAAA,TRADATORILOR DE OLTCHOIM,TIUGURINEEEEEEE,ESTI SINGURUL CARE I POTI DECAPITA,RESTUL E MIZERIE,HAI PA LASILOR DE OLTCHIM.


Musafir

#44304 Re: Re: Re: SA L PUPATI PE FOTA N PU...LA?...FOTA NU MINTEEEE

2015-10-23 12:45

#44303: MAI O VORBA,MARIUS BRANDIBURU CO[PIL LUL LUI GANTOI,FITI CCUMINTII. - Re: Re: SA L PUPATI PE FOTA N PU...LA?...FOTA NU MINTEEEE 

 BIDINEEEEE NU GLUMESC MITA,NU GLUMESC ,RESPECTA BLAZONUL LUI GANTOI,ATIT,TE PUP FRATEE


Musafir

#44305 Re: Re: Re: SA L PUPATI PE FOTA N PU...LA?...FOTA NU MINTEEEE

2015-10-23 12:53

#44303: MAI O VORBA,MARIUS BRANDIBURU CO[PIL LUL LUI GANTOI,FITI CCUMINTII. - Re: Re: SA L PUPATI PE FOTA N PU...LA?...FOTA NU MINTEEEE 

TE-AI VANDUT REMUSEEEEE! PENTRU O BERE LA TIC-TAC? SA-TI FIE RUSINE! AU FOST OAMENI CARE AU CREZUT IN TINE, IN LUPTA TA CU SISTEMUL MAFIOT INSTAURAT IN OLTCHIM IAR ACUM CA TI-A DAT GHIOCA O BERE (2 ZLOTI) AI UITAT TOT CE AI PATIMIT DE PE URMA CERNEVISTILOR SI TE-AI ALIAT CU EI.

RUSINE REMUSEEEEE, RUSINE TRADATORULE! CUM O SA MAI AI C.URAJ SA TE UITI IN OCHII MEI, "FRATELE" TAU DE SUFERINTA?


Musafir

#44306 Re: Re: Re: SA L PUPATI PE FOTA N PU...LA?...FOTA NU MINTEEEE

2015-10-23 13:16

#44303: MAI O VORBA,MARIUS BRANDIBURU CO[PIL LUL LUI GANTOI,FITI CCUMINTII. - Re: Re: SA L PUPATI PE FOTA N PU...LA?...FOTA NU MINTEEEE 

 Ba nu devenii jagardea ca te calca moartea si devii ismenar precum oprea la sugativizarea faptelor pe care le-ai comis si acum le uiti sau te dai cu diavolul de frica sa nu o incalti definitiv, sugativizeaza ca vei fi tradat si aruncat in sant de ghioca si gasca lor de infractori


Musafir

#44307 Re: Re: Re: SA L PUPATI PE FOTA N PU...LA?...FOTA NU MINTEEEE

2015-10-23 13:17

#44303: MAI O VORBA,MARIUS BRANDIBURU CO[PIL LUL LUI GANTOI,FITI CCUMINTII. - Re: Re: SA L PUPATI PE FOTA N PU...LA?...FOTA NU MINTEEEE 

 Cernev te vrea aruncat in sant si ghioca iti pregateste avantul, trei sticle de bautura si esti ca si mort in SANT.


Musafir

#44308 Re: Re: Re: Re: SA L PUPATI PE FOTA N PU...LA?...FOTA NU MINTEEEE

2015-10-23 13:37

#44304: - Re: Re: Re: SA L PUPATI PE FOTA N PU...LA?...FOTA NU MINTEEEE 

 Sti cum sfarsesc tradatorii, lingaii si pocnitorile? Te-au facut  fraierica toti si ti-au dat-o la cioc sa inghiti, asteapta clipa sa te arunce la gunoi, pe bucvuria ta de betiv vei fi otravit si scapa astia de botul tau.

TIAI DRACULUI,DUCETI...VA LA MAGURA SI INTREHA TI DE CIOBANUL DE GANTOI,,,,PA BA TRADATORILOR,CU ROI

#44309 NU GAOAZA,NU MA RAHATULE,EU ,,EU NU AM MINTIT SI TRADAT EU,MARELE GANTOI,MA PIUPATI?

2015-10-23 13:42

#44307: - Re: Re: Re: SA L PUPATI PE FOTA N PU...LA?...FOTA NU MINTEEEE 

 NU MA EMILE,SA MA DUC DUPA VLADT FRAIEREE,O CAFEA MI A DAT CA..CATU DE DICULOIU,SEFI MEI DIN UTILITATI M AU CU NOSCUT,PERSONAL MAI BINE

AVEM UN SEC..URIST MU.IST CARE FU..TE PETITIA

#44310 Re: NU GAOAZA,NU MA RAHATULE,EU ,,EU NU AM MINTIT SI TRADAT EU,MARELE GANTOI,MA PIUPATI?

2015-10-23 13:47

#44309: TIAI DRACULUI,DUCETI...VA LA MAGURA SI INTREHA TI DE CIOBANUL DE GANTOI,,,,PA BA TRADATORILOR,CU ROI - NU GAOAZA,NU MA RAHATULE,EU ,,EU NU AM MINTIT SI TRADAT EU,MARELE GANTOI,MA PIUPATI? 

 SA MA PIUPATI IN PU...LAAAAAA NEWMERNICILOR ZLOTIII BAAAAAAAAA,EU FOTA NU V A,M SPU DECIT ADEVARUL,RESPECT BLAZONUL FOTA,SA MA PUPA TI IN PU...LICICA /


Musafir

#44311 SA TE DUCI DUPA VLADUT MAI EMILE,CU ROIBU SI TACTO CERNEV

2015-10-23 13:51


Musafir

#44312 Re: SA TE DUCI DUPA VLADUT MAI EMILE,CU ROIBU SI TACTO CERNEV

2015-10-23 13:58

#44311: - SA TE DUCI DUPA VLADUT MAI EMILE,CU ROIBU SI TACTO CERNEV 

 TAMBALAGIULEEE,IA L SI MPE FRATELE TAU,MIUI..STUL SI CRIMINALUL CAINILOR DE LA OLTCHIM,TE FU..IN GURA EUGENE,HIRSC,PICASSO.

CREANTELE SALARII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

#44313 CREANTELE SALARII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

2015-10-23 14:01

Păruială pe cadavrul OLTCHIM-ului! (Înregistrări video incendiare!)

Detalii Publicat Tuesday, 01 July 2014 14:17

http://www.criterii.ro/index

Administratorul special Bogdan Stănescu şi trei dintre administratorii judiciari de la Oltchim s-au întâlnit, astăzi, cu prefectul de Vâlcea şi cu sindicaliştii, în cadrul şedinţei extraordinare a Comisiei de Dialog Social.

Oltchimul este în comă, legat la aparatul de oxigen, iar copiii îşi împart pumni şi se fac unii pe alţii ,,hoţi”, în gura mare! Acesta a fost sentimentul pe care l-am avut, după participarea la şedinţa Comisiei de Dialog Social, unde combatanţii s-au aflat faţă în faţă. Pe de o parte sindicaliştii lui Mihai Diculoiu, pe de altă parte conducerea combinatului chimic şi administratorii judiciari şi cel special.

Primul care a avut cuvântul a fost liderul Sindicatului Liber Oltchim, Mihai Diculoiu, care a îmbinat dubla postură, de lider de sindicat, cu declaraţiile cu substrat politic. Nici şeful său de confederaţie, Ionel Vâlcea, nu s-a lăsat mai prejos, acuzând clasa politică pentru situaţia în care a ajuns combinatul. ,,Incompetenţă”, ,,cârdăşie cu judecătorii”, ,,declaraţii mincinoase” au fost doar câteva dintre acuzele pe care sindicaliştii le-au adus administratorilor judiciari şi celui special.

De cealaltă parte, atât conducerea combinatului, cât şi administratorul special, Bodgan Stănescu, au prezentat cifre care să le susţină afirmaţia că Oltchimul este pe drumul cel bun. A mişcorat cheltuielile, chiar dacă pentru asta a fost nevoie să disponibilizeze peste 900 de angajaţi, va deschide, în cu_rând o nouă secţie.

Pentru că liderul Mihai Diculoiu îi făcea pe administratorii judiciari, la fiecare frază ,,mincinoşi”, puţin a lipsit ca întâlnirea să nu degenereze. Noroc cu calmul englezesc al prefectului de Vâlcea, Dumitru-Nicu Cornoiu, pentru că altfel, şedinţa s-ar fi terminat cu o păruială în toată regula.

Întâlnirea se va relua peste câteva zile, mai precis joi, 3 iulie.

LINK-URI VIDEO: VIDEO 1 https://www.youtube.com/watch?v=F85NmgXpwSU ;VIDEO 2 https://www.youtube.com/watch?v=ADmwnT0Joxc ;VIDEO 3 https://www.youtube.com/watch?v=ci71g76kVOI ; VIDEO 4 https://www.youtube.com/watch?v=k05dmUXK6u8 ;VIDEO 5 https://www.youtube.com/watch?v=OFg-CqRTIUs

====

DISPONIBILIZATII OLTCHIM RAMNICU VALCEA 2013 AM CERUT LEGEA CU VALOAREA TOATA DIN ACTE SUMA INTREAGA CELE NOUA MILIOANE EURO SI IATA DOCUMENUL PETITIONAR 13 IUNIE 2014 REGISTRATURA 5429 OLTCHIMhttp://i.imgur.com/Bl8UCNl.png?1?5860... ; http://i.imgur.com/NAJaNVF.png?1?6272...
====

 CONDUCEREA OLTCHIM IMPARTE PE PILE SALARIILE COMPENSATORII

 Control la sânge la Oltchim: nu s-au plătit salariile! http://www.viatavalcii.ro/index.php


Musafir

#44314 SA VA FIE CLAR: INTERESUL NATIONAL, INTERESUL PUBLIC MAI PRESUS DE INTERESUL DE GASCA!

2015-10-23 14:01

S-a ajuns la saturatie cu abuzurile, coruptia si nesimtirea acestor jivine.

Cate abuzuri trebuie sa mai savarseasca aceasta gasca de nenorociti ca noi sa ne trezim din letargie, sa iesim in strada si sa nu mai plecam pana ce nu scapam de ei.

Oltchimisti, treziti-va pana nu-i prea tarziu!

CREANTELE SALARII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

#44315 CREANTELE SALARIALE OLTCHIM 30.01.2013: DNA S.O.S. OLTCHIM!!!!!!!!!

2015-10-23 14:03

UNDE SUNT BANII???? AUGUST 2012 PANA AZI 2015........UNDE SUNT BANII DE LA  OLTCHIM?????

A FOST O COMPLICITATE SINDICATE #34833(TOATE INCLUS SI  IONEL VINCEA DE LA CARTEL ALFA SI FOST MENTCHIM FALIMENT ) SI STATUL ROMAN#30014 SUNT IN CULPA.

 RESTITUIE IN INTEGRUM ( RESTITUTIO IN INTEGRUM ) CU PENALIZARILE SI DAUNE-INTERESE TOT

UPDATE:NU SCAPA NIMENI OLTCHIM!!!!!

JOS CENZURA OLTCHIM!!!  JOS CENZURA ROMANIA!!! 

JOS CENZURA !!! Noi avem  regulile lor U.E. , ONU , Romania, U.S.A. & NATO,

  Creantele salarii in cazul insolventei angajatorului

Principala modificare adusa textelor legale, cu un impact deosebit, consta in trecerea creantelor ,,salariale" intr-un rang de prioritate superior. LEGEA 85/2006

"Voi lupta pana la ultima mea picatura de sange, ca sa ai dreptul, sa nu fi de acord cu mine "

Legea 78/2000 pentru prevenirea, descoperirea si sanctionarea faptelor de coruptie:

Art. 13
Fapta persoanei care indeplineste o functie de conducere intr-un partid, intr-un sindicat sau patronat ori in cadrul unei persoane juridice fara scop patrimonial, de a folosi influenta ori autoritatea sa in scopul obtinerii pentru sine ori pentru altul de bani, bunuri sau alte foloase necuvenite, se pedepseste cu inchisoare de la unu la 5 ani. 

Art. 149:
Partile contractante vor chema in fata instantei judecatoresti partea care se face vinovata de activitatea impotriva intereselor salariatilor si ale societatii prezente in prezentul Contract Colectiv de Munca

Art. 158

Al3. Conflictele ce au ca obiect exercitarea unor drepturi sau indeplinirea unor obligatii decu_rgand din legi sau alte acte normative, precum si din Contractul Colectiv de Munca sau Contractul Individual de Munca sunt conflicte de drepturi.

LEGEA CONTRACTUL COLECTIV DE MUNCA ( CCM )SC OLTCHIM SA RM VALCEA 2011-2014

Legea 85/2006 privind procedura insolventei, consolidata ABROGATA

#28417 Legea nr. 53 din 2003 - Codul Muncii (republicat si actualizat 2013)

 #28418 OUG nr. 36/2013 - aplicarea in perioada 2013-2018

#28419 Re: Re: H.G. 241/08.05.2013

#28421 Re: Re: Legea 571/2003 coroborată cu HG 44/2004 privind Codul fiscal cu normele metodologice de aplicare

Sentinta nr. 617 din 30.01.2013 pronuntata de Tribunalul Valcea in dosarul 887/90/2013




CREANTELE SALARII OLTCHIM 30.01.2013: DNA S.O.S. OLTCHIM=UNDE SUNT BANII????
CREANTELE SALARII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

#44316 CREANTELE SALARIALE OLTCHIM 30.01.2013: DNA S.O.S. OLTCHIM!!!!!!!!!

2015-10-23 14:05

 ACTIVITATI DE SERVIRE A BAUTURILOR, MASA SI DANSUL OLTCHIM:

  REALIZAREA LOR, REUSITA LOR, CELOR CARE AU DISTRUS SI DEVALIZAT PRIN CAPUSARE:

Un calau neindemanatic: Victor Ponta

VA PREZENTAM CALAII,

PROTOCOALE !!!!!! PROTOCOALE !!!!!! PROTOCOALE !!!!!!!! PROTOCOALE !!!!!! PROTOCOALE !!!!!! PROTOCOALE !!!!!! PROTOCOALE !!!!!! PROTOCOALE !!!!!! PROTOCOALE !!!!!!  PROTOCOALE !!!!!!...

 

Informatii financiare  www.oltchim.ro/index.php

 

SARLATANIE PRIN SPOLIERE SI NEMERNICIE MARCA PIPEREA LA OLTCHIM.

 

SPOLIÉRE s.f. Acțiunea de a spolia și rezultatul ei; jefuire, prădare; înșelare; spoliație. [Pron. -li-e-. / < spolia].
Sursa: DN (1986) | Adăugată de LauraGellner | Semnalează o greșeală | Permalink 

 

TOATE SINDICATELE SUNT IN CULPA DIN OLTCHIM.

 

 

 

A FOST O COMPLICITATE SINDICATE (TOATE INCLUS SI  IONEL VINCEA DE LA CARTEL ALFA SI FOST MENTCHIM FALIMENT) SI STATUL ROMAN  SUNT IN CULPA.  

 

- Popescu Valentin - director Directie Energetica - Mecanica
- Mihail Tălpăşanu – director Direcţia Producţie,
- Marius Pîrvu – fost director general,
- Spiru Ciobescu Laurentiu Armand – director Direcţia Comercială,
- Marinescu Norocel Lucian – director Direcţia Tehnică Calitate-Mediu,
- Ion Hancu Dumitru – şef Divizia Clorosodice-Produse Oxo,
- Mihai Pavel Dumitru – şef Divizia Materiale pentru Construcţii,
- Marian Tapu – şef Sector Marketing DMC,
- Victor Avram – director general adjunct-
- Spiru Ciobescu Elena Felicia – şef Divizia Financiară,    etc.

 

Management:
Mihai Bălan - Director General
Elena Felicia Spiru-Ciobescu - Director Financiar
Mihail Dumitru Tălpăşanu - Director Operaţional

Laurenţiu Armand Spiru-Ciobescu - Director Marketing
Ion Coclet - Director Resurse Umane

 

Management:

 

Mihai Bălan - Director General prin subordonare directa,    Livia - Mihaela Coclet - Sef Divizie Achizitii, sotia lui Ion Coclet departament special cu sase birouri, tot  speciale

 

Elena Felicia Spiru-Ciobescu - Director Financiar, sotia, sotului Laurenţiu Armand Spiru-Ciobescu prin secretariat subordonat  Daniel Ilinca- Directia ecnomica

 

Mihail Dumitru Tălpăşanu - Director Operaţional

 

Laurenţiu Armand Spiru-Ciobescu - director Direcţia Comercială

 

Ion Coclet - Director Resurse Umane

 

Popescu Valentin - director Directie Energetica - Mecanica si  cel care a dus la FALIMENT SC. MENCHIM SA. FINALIZAT CU SUCCES SUB STRICTA OBSERVATIE A LUI PIPEREA & CO, REPRIMINDU-L CU BRATELE DESCHISE PE POPESCU DIN NOU IN OLTCHIM SI CU RE: RE: RECHEMARI PE ACEST PENSIONAR ANGAJAT SA_LARIAT..., CA DE FAPT SI MULTE ALTE OBIECTIVE STRATEGICE PENTRU EI SI LUMEA LOR DE STRATEGI PE DEMOLARE.

 

Ion Hancu Dumitru – şef Divizia Clorosodice -Produse Oxo,

 

Marius Pîrvu – director Directie  Petrochimica Bradu - Pitesti

 

Marinescu Norocel Lucian – director Direcţia Tehnică Calitate-Mediu

 

Andrei Nicu - Laurentiu - Sef Divizia Propenoxid, Polioli, Monomer, PVC

 

 Conducerea societatii

 

Consortiul alcatuit din
  • ROMINSOLV S.P.R.L., reprezentată prin Partener Coordonator Gheorghe Piperea si
  • BDO BUSINESS RESTRUCTURING S.P.R.L., reprezentata prin Partener Coordonator Niculae Balan
Administrator Judiciar
Stanescu Nicolae Bogdan Codrut
Administrator Special
Avram Danut-Victor
Director General Adjunct
Talpasanu Mihail
Director Directia Productie
Spiru-Ciobescu Laurentiu-Armand
Director Directia Comerciala
Smeu Alin-Ion
Director Directia Economica
Munteanu Dana Maria
Director Directia Resurse Umane
Pirvu Marius
Director Directia Petrochimica Bradu

 

impreuna cu MIRCEA DEACONU si FLORIAN MATEITA

 

si toti care  contribuiti la DEMOLARE

 

La toţi aceştia un „sincer”: huuuooooo!  

 

ANDREI DE SULA MA MA IEI,INTREABA L PE D NUL RADUTOIU ,CINE I PICADDO,ATIT FRAIER

#44317 AZI SI MMAINE SI POIMAINE EU FOTA AM LUMEA LA PICIORE,ATIT VA SPUN TRADATORILOR,OPRITINA SI U MA MAO

2015-10-23 14:09

#44314: - SA VA FIE CLAR: INTERESUL NATIONAL, INTERESUL PUBLIC MAI PRESUS DE INTERESUL DE GASCA! 

 AZI MAINE SI POIMAINE AM LUMEA LA PICIOARE COMUNISTILOR,SA L PUPATI..PE FOTA N PU..LA?...NU E BA INJURATURA


Musafir

#44318 TACI IN MORTI MATI DE ROIBULIST,CIOCULL MIC CA TE FU..TE FOTA DFARA PERDEA,MAES VBA RAHAT IMPUTIT.

2015-10-23 14:11

BA MUI..IE SECU..RUISTA TE F.UT..IN GURA CU TOT NEAMUL TAU,AI

#44319 Re: TACI IN MORTI MATI DE ROIBULIST,CIOCULL MIC CA TE FU..TE FOTA DFARA PERDEA,MAES VBA RAHAT IMPUTI

2015-10-23 14:15

#44318: - TACI IN MORTI MATI DE ROIBULIST,CIOCULL MIC CA TE FU..TE FOTA DFARA PERDEA,MAES VBA RAHAT IMPUTIT. 

 FRATILOR,NU MAI Am ochelari,sa ma pupati in.........................c..?


Musafir

#44320 Re: AZI SI MMAINE SI POIMAINE EU FOTA AM LUMEA LA PICIORE,ATIT VA SPUN TRADATORILOR,OPRITINA SI U MA

2015-10-23 14:27

#44317: ANDREI DE SULA MA MA IEI,INTREABA L PE D NUL RADUTOIU ,CINE I PICADDO,ATIT FRAIER - AZI SI MMAINE SI POIMAINE EU FOTA AM LUMEA LA PICIORE,ATIT VA SPUN TRADATORILOR,OPRITINA SI U MA MAO 

Fripturistule sau mai bine zis beristule, ne-ai vandut pentru o bere de 2-3 zloti.
Bine ca a scapat combinatul de doi tradatori, ca vorba aia - cine se aseamana se aduna, ghioca si fota. Va pus talpasanu zornaitoarea de coda, ca la proasptii insuratei, si va trimis acasa javrelor si tic-tac ... o bere si tic-tac - va suna ceasul si va va ajunge din urma binemeritata rasplata ... un sut in kur si-un pumn in gura.
Si o sa va tot adunati in fata la AJOFM cum au facut si colegii nostri pe care i-ati tradat in 2012 si care au plecat acasa in 2013.


Anonymous

#44321 Re: TACI IN MORTI MATI DE ROIBULIST,CIOCULL MIC CA TE FU..TE FOTA DFARA PERDEA,MAES VBA RAHAT IMPUTI

2015-10-23 14:31

#44318: - TACI IN MORTI MATI DE ROIBULIST,CIOCULL MIC CA TE FU..TE FOTA DFARA PERDEA,MAES VBA RAHAT IMPUTIT. 

 MORTII TAI SI IN GATUL TAU DE IMPUTIT, SA STEA BAUTURA IN GAT SI SA MORI JAVRA JAGARDITA SI IMPUTITA, MORTULE, MAI SPURCI TU MULT CA TE JOC IN OCHII AIA BELITI


Musafir

#44322 Re: TACI IN MORTI MATI DE ROIBULIST,CIOCULL MIC CA TE FU..TE FOTA DFARA PERDEA,MAES VBA RAHAT IMPUTI

2015-10-23 14:32

#44318: - TACI IN MORTI MATI DE ROIBULIST,CIOCULL MIC CA TE FU..TE FOTA DFARA PERDEA,MAES VBA RAHAT IMPUTIT. 

 VI TU SINGUR LA ... NOASTRA SA VEZI CE-TI IESE OTRAVA PE BOT SI BORHOTUL PE OCHI


Musafir

#44323 FINAL PREVIZIBIL: CINE SAPA GROAPA ALTUIA CADE SINGUR IN EA. SI-AU TAIAT SINGURI CARACA DE SUB TALPI

2015-10-23 14:37

#44289: - FINAL PREVIZIBIL: CINE SAPA GROAPA ALTUIA CADE SINGUR IN EA. SI-AU TAIAT SINGURI CARACA DE SUB PICIORE: CERNEV, TOANTA, BURDOAZA, GHIOCA, FOTA 

 Ce s-a alest de "marii" revolutionari din Oltchim? Zlotii inapoi!!! 

S-a ales praful de ei, duca-se pe pustii!
Au fost zburataciti, ei tradatorii care se credeau conti sau baroni de Oltchim, in cele paru zari.
Au ramas si fara lokuri de munca si, ceea ce este cel mai grav, i-au lasat si pe altii fara lockuri de munca.

Si haideti sa ne amintim:
- Cernev - sindicalistul aparator si aliat cu conducera combinatului si luptator impotriva celorlalte sindicate, expulzat de fostii lui colegi de la USG si din Cartel Alfa, a plecat cu tinicheaua de coda din Oltchim, dupa ce a fost prins dormind in pijamale si papuci, la post, in timpul serviciului;
-Toanta - purtatorul de vorbe al SVO si Burdoaza - gargaragiul de la propen - au plecat odata cu primul val de disponibilizari, amagiti de vorbele fara acoperire aruncate de liderul lor spiritual care le-a promis intoarcerea triumfala in combinat dupa cateva luni de stat pe tuse;
- marele dobitoc, jagardeaua de serviciu, Ghioca ajuns imediat dupa revolutia SVO, sef patrula monitorizare si revocat dupa o perioada sckurta de timp ca inapt in functie, pupinkurist de serviciu, urmeaza sa fie disponibilizat si sa plece cu tinicheaua de coada din Oltchim in speranta ca socru-sau il va angaja pe post de magar la tarla;
- retardatul Renus Fota care a jucat cand pe stanga cand pe dreapta, cand in caruta cand (mai mult) sub caruta, cand cu Cernev si gasca lui cand cu Diculoiu si-a lui ceata; revolutionarul sulii sau a lui peste din combinat care a mancat tot ce si-a bagat pana la exmatriculat Talpasanu.

La toti acestia si la ceilalti, care vor plati si ei cat de kurand (Talpasanu, Spiru, Avram, Piperea, etc.) un sincer HUOOOOOOOO!


Musafir

#44324 Re: Re: TACI IN MORTI MATI DE ROIBULIST,CIOCULL MIC CA TE FU..TE FOTA DFARA PERDEA,MAES VBA RAHAT IM

2015-10-23 14:39

#44319: BA MUI..IE SECU..RUISTA TE F.UT..IN GURA CU TOT NEAMUL TAU,AI - Re: TACI IN MORTI MATI DE ROIBULIST,CIOCULL MIC CA TE FU..TE FOTA DFARA PERDEA,MAES VBA RAHAT IMPUTI 

 ITI DAM NOI SI OCHELARI SI ITI LUAM PE AIA DE CAL CA ITI STA MIZERIA IN OCHI DE CAND NU TE-AI SPALAT PE OCHI. TE CASTREAZA AIA DE ACUM STAI CU EI BOT IN BOT LA O SUGATIVIZARE, SANTUL BAAAAA ACOLO AJUNGI ABANDONAT, AJOFM TE MANANCA LEPRA.


Musafir

#44325 Re: Re: TACI IN MORTI MATI DE ROIBULIST,CIOCULL MIC CA TE FU..TE FOTA DFARA PERDEA,MAES VBA RAHAT IM

2015-10-23 14:41