JOS CORUPTIA DIN JUSTITIE

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția JOS CORUPTIA DIN JUSTITIE


Musafir

#1

2012-02-29 08:29

..Reformati si Justitia...acea Justitie care ne-a tinut mereu pe loc,datorita coruptilor cu statut de Magistrat
Raluca

#2 Ai dreptate

2012-02-29 14:38

Ai mare dreptate astia nici nu ar trebui sa stea pe acele scaune de magistrati, ar trebui sa se duca la matura.
Valetta M.

#3 DACA.....

2012-02-29 14:51

Daca nu exista condamnări, normal ca infractorii au şi mai mult tupeu.
De regulă , infractorii sunt protejaţi chiar de ploiţişti , procurori.
Cel mai bun exemplu, Bercea Mondialu.

Musafir

#4

2012-02-29 16:21

Cea mai mare tragedie in aceasta tara este ca justitita in Romania nu functioneaza ! Actul de infaptuire a justitiei ,desi este garantat prin constutie in realitate este conditionat de contul tau bancar ! Atata timp cat in sistem ajung pana la Consiliul Superior de Magistratura indivizi infectati cu virusul banilor negri nici o sansa ca in romania sa poti manca la micul dejun dreptatea ! Exista o singura ,,cantina,, : Curtea Europeana a Drepturilor Omului ... dar putini ajung sa ia ,,masa'' in aceasta cantina ...

motanul

#5 justitie corupta

2012-02-29 17:58

In Romania avem o justitie de cah.
Justitia romana a devenit o latrina in care s-au strans si solidarizat impotriva firii umane, impotriva tuturor valorilor lumii civilizate si impotriva statului de drept, cele mai rapace, hidoase, infioratoare si dezgustatoare mutatii ale speciei umane in general si ale natiunii romane in special.
Cea mai mare sursa de “coruptie” in Romania este AUTOCORUPTIA si nu banii sau mita primita de uscaturile din justitie aferente ori carei paduri. Autocoruptia este acel act exercitat de un magistrat impotriva vointei si constinei sale si mai presus, impotriva legii, cauzat de spaga pe care o cere in functie de santajul efectuat de toti cei ce se afla la putere prin intermediul institutiilor statului subordonate politic precum servicii secrete, procuratura, ANI, CSM, etc. Nu exista o teama a magistratului de ce ar putea pati daca emite decizii neconforme respectand vointa puterii politice ce genereaza in cazul celor slabi de inger AUTOCORUPTIA; decizii gresite, si impotriva interesului omului de rand.
Ceea ce are insa sens in toate cazurile mele de la Curtea de Apel Craiova este ca cineva din varful partidului de la putere, in baza unei SPAGI LEGALE (consultanta) de 20.000 euro/luna doreste sa apere infractorii de la Alro Slatina care in acest mod beneficiaza de protectie la varful puterii, generand transformarea tari intr-un stat mafiot.
In Slatina la Judecatorie si Tribunalul Olt, la Curtea de Apel Craiova Ministrului Justitiei Catalin Marian Predoiu prin casa de avocatura a socrului sau Zamfirescu Racotii & Predoiu a impus un sistem judiciar aservit si face totul pentru a tine in streang beregata magistratilor pentru a domni peste lege, sfidand regulile democratiei.
Asa cum am afirmat, am constatat influente serioase din zona autoritatii in aceasta instanta unde nu mai putem vorbi de un complet de “judecata” ci de unul de “EXECUTIE”.
In Romania justitia e mana in mana cu hotii si criminalii.
Sunten victimele unui sistem politic hraparet si criminal, marca PSD si PD-L!
Romania este capusata, pana la varf, de oamenii obedienti, de infractori in roba.
La Curtea de Apel Craiova este fabrica de infractori in roba, pentru a apara infractorii care fura si jefuesc aceasta tara.
Judecatorii acestei instante au un comportament antisocial, nu respecta nici o lege, limitându-se la o analiză superficiala a probelor pe care cu rea-intentie le interpreteaza greşit în scopul pronunţării unei sentinţe favorabile ,,omului cu bani” de la Alro Slatina, fapt confirmat de Hotararile judecatoresti definitive si irevocabile date pana acum pentru a favoriza infractorii de la Alro Slatina avand in spate complicitatea oamenilor politici.
Din punctul meu de vedere, Justiţia trebuie să fie independenta. În România însă, Justiţia este independentă de Lege. Cu alte cuvinte: îşi face de cap. În toate cazurile cu marii mafioti a devenit un instrument al Fărădelegii, pentru a proteja acesti mari iinfractori care le da ,,SPAGA”. Un om poate fi concediat de doua ori?
De trei ani ma judec s-a aflu care decizie din cele doua are temei juridic. Tribunalul Olt si Curtea de Apel Craiova nu se pot pronunta, spunandu-mi ca cererea mea este neantemeiata.
Raluca

#6 Doamne

2012-03-01 18:25

Comentariul tau @motanul m-a ingrozit dar nu ar trebui sa ma mire avand in vedere ca si la Tribunalul Giurgiu mi s-a intamplat la fel. Ai cumva un id de yahoo profil ceva de facebook? as dori sa vorbim mai mult.

Musafir

#7

2012-03-02 20:58

niste hoti daca avea sa le dea ceva bani atunci poate ii dadea castig de cauza

Musafir

#8 Normal

2012-03-02 21:44

Pai a dat SPAGA prin doamna avocat Stoianovici Crina si i-a dat castig de cauza fara sa aduca nici o proba.
crina

#9 Acuzatii grave

2012-03-06 16:59

Nu faceti acuzatii fara sa aveti probe.
Raluca

#10 Aha

2012-03-10 23:05

Ce e desteapta avocatilor? ti-e frica? stai ca asta nu e nimic stai ashea sa vezi ce scandal la nivel inalt fac? ti-au dat 100 milioane sa dai celor doi judecatori am probe pe care le voi pune la dispozitie in primul rand mass media. Nu mai pupi tu avocatura in viata ta MA JUR. Pai ce eu am muncit atatia ani sa tin in spate un trantor sa intretin doua imobile si apari tu dai SPAGA si gata spui ca ai rezolvat? ei stai asa ca nu ai rezolvat absolut nimic TE ASIGUR. Adica vii fara nici o proba in apel si gata se inventeaza o sentinta ha? unde ai crezut ca te afli avocata lui peste prajit ce esti.

Musafir

#11 Curtea de Apel

2012-03-10 23:15

Sa te vad la Curtea de apel mai ai bani sa dai? ia sa te vad? stii foarte bine ca probele toate din dosar sunt numai de mine aduse tu ai venit FARA NICI O PROBA , BA MAI MULT CU O SINGURA HARTIE FALSA PT CARE ESTI CERCETATA PENAL IN DOSARUL NR.95/P/2012 DE CATRE PARCEHTUL DE PE LANGA CURTEA DE APEL BUCURESTI HAI. AM TOT DREPTUL SA LUPT PANA LA CAPAT PENTRU CEEA CE AM MUNCIT NUMAI EU SI SUNT SIGURA CA MI SE VA DA DREPTATE ASA CUM A FACUT IN PRIMA INSTANTA JUDECATORIA GIURGIU.CE AI CREZUT CA TAC DIN GURA SI RENUNT SI LAS UN TRANTOR CU CASA MEA BA MAI MULT SI BUNA D EPLATA SI CUI? UNUIA PE CARE EU L-AM INTRETINUT PE INTREG PARCURSUL CASATORIEI. CE O SA FACI? O SA VII S AINCERCI SA MANJESTI SI INSTANTA DE LA CURTEA DE APEL?IA SA TE VEDEM.

Musafir

#12 JOS CORUPTIA DIN JUSTITIE

2012-03-11 00:09

...am o vecinà ...a pàtit si ea la fel ca tine......în 2002.....de a ràmas pe drumuri si cu 3 copii mici ...si nu avea unde sà se ducà pàrintii ei au decedat în 1995....un caz tragic...

Musafir

#13 Doamne

2012-03-11 11:18

Inseamna ca mafia e bine inradacinata dca si atunci se faceau din astea.
Adica eu sa zic mersi ca mi-au reatribuit un jaf de casa si buna de plata catre el in conditiile in care el nu a avut nici o proba?
Eu am cale de atac pe Curtea de Apel Bucuresti, am un dosar doldora de probe numai ale mele, am dat cazul si la CSM deja s-au investit cu control judiciar acolo si nu numai asta de maine mediatizez cazul fac un scandal media la greu. Tatal meu nu are relatii dar este in viata si mama la fel si Dumnezeu sa ii tina sanatosi.Sunt ferm hotarata sa merg mai departe chit ca stiu ca e o lupta grea, lupta cu MAFIA DIN JUSTITIE.
Manole Mihai

#14 Manole Mihai

2012-03-13 11:31

Si eu am patit la fel. A, cerut sa mi se restituie cula zisa eronat de comunsiti Cula lui Tudor Vladimirescu care a fost defapt construita dupa 1838, si judecatorii corecti nu au tinut cont de actele mele de proprietate , nici de faptul ca partea adversa a adus un act fals de proprietate HCM 1144/1968 care nici macar nu se refera la cula! Dar de asta e justitia corecta din Romania!
Raluca

#15 Cad din ce in ce mai multe capete in justitie

2012-03-15 11:56

Si sper sa cada si cele doua capete " luminate" respectiv judecator Tudorache Gheorghe si Judecator Cercel Ion Mares impreuna cu doamna avocat Stoianovici Crina cercetata penal in odsarul penal 95/P2012 de catre Parchetul de pe langa Curtea de Apel Bucuresti pentru uz de fals.

Domnul Manole trebuia sa sesizati parchetul cand partea adeversa si-a permis sa aduca un act fals in fata instantei.
Eu nu ma voi opri aici merg la cel ami inalt nivel cu scandalul pentru ca sa am parte de o judecata sigura si dreapta, iar toti cei mantionati mai sus SA PLATEASCA CU VARF SI INDESAT PENTRU CA AU IMBRACAT HAINA DREPTATII PENTRU A -SI BATE JOC DE OAMENI.

Musafir

#16

2012-04-03 18:59

RUSINE JUSTITIEI DIN ROMANIA !!!!!!!!

Musafir

#17

2012-05-04 16:21

Ma lupt cu coruptia din justitia timisana de aproape 8 ani. Au innebunit cu totii! Acum nu mai judeca petitiile, le ataseaza la dosare mai vechi pentru a deveni inadmisibile! I-as trimite pe toti la OCNA! Pacat de putinii magistrati care stau in umbra dar nu fac acte de abuz procedural!

Musafir

#18 Re: Cad din ce in ce mai multe capete in justitie

2012-05-04 16:23

#15: Raluca - Cad din ce in ce mai multe capete in justitie

PREA PUTINE! 85% AR TREBUI SCOSI DIN SISTEM!


Musafir

#19

2012-05-18 20:13

Jos judecatorul Cercel!Pentru faptul ca sotia lui este colega de serviciu cu sotia unui militian a dat dreptate acestor hoti,familia Picotici,care m-au inselat cu peste 8.000 lei.Nu mi-a permis sa-mi sustin cauza,nu m-a lasat sa spun nici un cuvant,mi-a zis sa consider ca am spus ce am avut de spus si sa depun note scrise daca am ceva de comunicat,iar cand am solicitat sa vad Incheierea de sedinta mi s-a spus ca dosarul a ramas in pronuntare.Cui sa ma mai adresez?

Manole Mihai

#20 Re: Cad din ce in ce mai multe capete in justitie

2012-09-28 17:34

Raluca  , degeaba  sesizez  parchetul  din  Romania, ca  tot cu Consiliul  Judetean Mehedinti  a tinut. Nu vor  sa-mi restituie cula  din cauza  ca  consilierii  de la  Mehedfinti, vor primi  fonduri europene pentru repararea  culei  pe care  le  vara  la  ei in buzunare.

RADULESCU RALUCA MARIA

#21 Domnul care a comentat vis a vis de judecatorul Cercel

2012-10-18 22:06

Si pentru cei care m-au sustinut si care ma sustin in continuare Am castigat la Curtea de Apel dupa o lupta crancena cu nspe mii de plangeri catre toate institutiile statului cu alte probe noi, cu taxe dar evident ca am castigat dar au dat cu o rejudecare in gura lupului adica Tribunalul Giurgiu au casat in totalitate decizia "prea minunata" a celor asa zisi magistrati.
Deci ilustrul magistrat Cercel Ion Mares taie si spanzura ca si cand i-a cumparat ma-sa tribunal si e la el acasa .
Acesti doi judecatori isi vor blestema ziua cand au intrat in acest dosar.
Tu dorache Gheorghe finul avocatei paratului Stoianovici Crina la astia e grad de rudenie am dovedit deja desi am aflat mult prea tarziu.
NU MA VOI LASA PANA CAND NU II VAD DISTRUSI INCLUSIV AVOCATA.SA PLATEASCA PENTRU CA M-AU LASAT IN STRADA CU UN COPIL DE MANA.

OM DE BINE

#22 Re: Domnul care a comentat vis a vis de judecatorul Cercel

2013-05-23 08:03

#21: RADULESCU RALUCA MARIA - Domnul care a comentat vis a vis de judecatorul Cercel

Buna ziua , poate ca este bine ca placati la Buzau , insa sa stiti ca aceasta avocata este prietena cu presedinta Judecatoriei Giurgiu , adriana filip , are ca si prietena apropiata pe Popescu Gheorghita - judecator Tribunalul Giurgiu . A fost colaboaratoare cu avocatul Vuca Emil (city managerul Mun. Giurgiu ) avocat bun Prieten cu Netejoru Lucian - fostul presedinte al Tribunalului Giurgiu . Tudorache Gheorghe este finul avocatei corupte , toti avocati de la giurgiu o stiu ca fiind corupta acum ca inainte se baga sub mesele politistilor . Bafta si jos cu avocata corupta si compania .

Nimeni

#23 om de bine

2013-07-10 16:07

Si dacă ar fi prietena care e problema, crezi ca solutiile se dau pe prietenii? Care judecător e atât de fraier sa dea o soluție tampita,pe prietenie, cand știe ca la instanța de control judiciar i-o caseaza in minutu' 2?
Gogu Ologu'

#24 Hotarare pe fond dubioasa

2015-01-05 12:14

In anul 2013 am depus  actiune impotriva primariei Bolintin Deal prin primar Banica Emilian, intrucat mi-a eliberat in 2008  respectiv 2011 doua autorizatii de construire la care mi-a fost facuta receptia.  Niste vecini prieteni apropiati cu primarul au cerut anularea autorizatiilor si demolarea constructiilor pe motiv ca nu le-am cerut acordul si ca nu sant respectate distantele. Instanta a anulat autorizatiile insa nu a dispus demolarea. Primarul mentionat m-a notificat ca trebuie sa obtin din nou documente, desi instanta nu stipulase acest lucru. In acest timp, dupa hotararea definitiva, eu am instrainat imobilul si ulterior m-am adresat instantei de contencios solicitand reparearea prejudiciilor cauzate de catre primaria Bolintin Deal, intrucat instanta a retiunt ca eliberarea autorizatiilor s-a facut fara respectarea legii 50/1991.     Dosarul a fost solutionat pe fond de catre judecatorul Cercel Mares Ion care nu a tinut cont nici de probele administrate [hotararea definitiva a Curtii de apel] respingand cererea dupa un an de zile de judecata pe o exceptie lipsa de interes a reclamantului. Pana la aceasta data, nu mi-a fost comunicata hotararea insa sunt in asentimentul celor ce s-au exprimat mai sus cu privire la subiectivitatea in solutionarea cererilor a judecatorului sus mentionat cu specificarea faptului ca sustin acceiasi parere si in privinta judecatorului Tudorache.

 

 

daniraul

#25 Re: Curtea de Apel

2015-05-26 23:20

#11: - Curtea de Apel 

 da  si la  curtea de apel spaga,spagarii din justitie nu mor cand vrem noi