ANULAREA LEGII ANTI-FUMAT . LEGEA ANTI-FUMAT - ABUZ SI ATENTAT LA LIBERTATEA INDIVIDUALA!


Musafir

#126

2016-03-19 02:59

Nu sunt de acord cu masurile drastice luate dintr-o data cu noi fumatorii. Eu imi beau cafeaua cu o tigare, asta inseamna ca renunt si la cafea ca nu mai are nici un farmec...

Musafir

#127

2016-03-19 04:27

Pentru ca legea e discriminatorie

Musafir

#128

2016-03-19 04:58

Mi-e silaaaaaaaaaaaaaaa !!

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2016-03-19 06:54


Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2016-03-19 06:56



Musafir

#131

2016-03-19 07:03

Lege discriminatorie.

Musafir

#132

2016-03-19 09:10

Este una din multele îngrădiri la libertatea individului... Din puținele care ne-au mai rămas!

Musafir

#133

2016-03-19 10:01

Nu mi se pare corect sa fim discriminati in acest mod. ..poate avem doar acest viciu si e placerea noastra sa ne intalnim dimineata la o cafea si o tigara cu prietenii povestim, glumim, apoi mergem fiecare la munca. ..ce rau facem?

Musafir

#134

2016-03-19 11:08

Discriminare

Musafir

#135

2016-03-19 11:28

Mi se pare o lege discriminatorie si nu sunt de acord cu ea.
PrO LEge

#136 buna ziua

2016-03-19 11:45

Eu nu va inteleg, pe bune!  Voi, care sunteti contra legii, chiar nu intelegeti ca spatiul public si barurile nu sunt numai pentru voi? sunt pentru toti oamenii, adica si pentru nefumatori ! Adica e chiar atat de greu sa vezi ca un nefumator nu este obligat sa ii suporte fumul de tigara unui fumator ?Eu fumez dar sunt constient ca fumul meu de tigara nu trebuie sa il deranjeze pe cel de langa mine chiar daca fumeaza sau nu! Legea este foarte buna, inca un pas spre civilizatie !


Musafir

#137

2016-03-19 12:01

Vrem un viitor mai bun...atunci lasati tot asa cum este...n'am chef sa mananc o pizza cu FUM pe ea..si va intrebati de ce Romania sta asa in spate in ORICE..cu 50 de ani lumina...AM FOST FUMATOR si sincer acum mi'as baga pula in ele tigari !

Musafir

#138

2016-03-19 12:21

Si sa nu scoata de la vanzare tigarile MENTOLATE !
:)))

#139

2016-03-19 12:28

E o lege nesimtita . Dar nu mai conteaza asta . O sa scada nr de fumatori deci o sa scada si vanzarea lor iar statul o sa piarda bani  deoarece fumatorul isi plateste viciul , bani care intra in bugetul statului . In concluzie bani astea care se pierd trebuie recuperati din alta parte iar cum statul roman traieste numai din taxe si impozite o sa mareasca taxe si impozite care o sa afecteze pe toata lumea inclusiv pe nefumatori :))) ." Dar daca nefumatori se imbolnavesc din cauza asta ( a poluari)  " eu zic ca ar trebui interzise masinile  , toata mancarea si bauturile care contine euri si sunt nocive  , sa se inchida toate fabricile care poluaza ca astea polueaza mai mult decat un pachet de tigari.  Toata faza asta cu nefumatori revoltati ma amuza :)))

zz :-)

#140

2016-03-19 12:38

#8: #8 -  

 Eu zic ca aerul e deja poluat si nu din cauza fumatorilor . Masinile sunt in numar foarte mare si polueaza mai mult ca toti fumatori adunati la un loc. Hai sa nu mai fim ipocriti si sa recunoastem ca legea intrata in vigoare  e de rahat  . Daca am fi asa constiincios si nu am vrea sa imbolnavim pe nimeni si sa ne pese de sanatatea celui de langa noi am vedea pe drumurile publice numai masini electrice care nu polueaza . 

Ovidiu

#141 Re: Bunul simt nu e in Romania

2016-03-19 12:41

#55: FostFumator - Bunul simt nu e in Romania 

 Ma duc in Europa de Vest și fumez in local,îți dau și exemple Austria,Cehia,Slovacia,Germania în Hamburg mai exact am fumat acum 3 zile în local mai vrei exemple? Faza cu Europa de Vest nu merge 

PAVELS
Musafir

#142

2016-03-19 14:44

MENTIONEZ CĂ NU SUNT FUMĂTOR, MAI PRECIS NU MAI SUNT FUMĂTOR DE 27 DE ANI , DAR ACEASTĂ LEGE ESTE O TÂMPENIE DISCRIMINATORIE ÎN CARE FUMĂTORUL SĂ FIE ARĂTAT CU DEGETUL, SĂ NU AIBĂ LOC SĂ STEA NICI MĂCAR ÎN STAȚIA DE AUTOBUZ CI ÎN AFARA ACESTEIA, ARĂTAT CU DEGETUL : ACESTA ESTE FUMĂTOR ! NU ESTE DEMOCRATIC !LEGEA NU TREBUIA APROBATĂ PÂNĂ ATUNCI CÂND SUNT CREATE CONDIȚII SIMILARE CU SPAȚII DEDICATE ȘI FUMĂTORILOR. ȚARA UNDE S-A NĂSCUT DEMOCRAȚIA, GRECIA, A DEMONSTRAT ÎN STRADĂ TRÂNTIND LEGEA RESPECTIVĂ, DAR AU SÂNGE ÎN INSTALAȚIE NU...MĂMĂLIGĂ ! CU APLICAREA ACESTEI LEGI S-A TESTAT PROSTIA POPORULUI ROMÂN LA ÎNGHIȚITUL RAHATULUI IMPORTAT DE LAALȚII !


Musafir

#143

2016-03-19 16:43

Este o discriminare

Musafir

#144

2016-03-19 16:48

Mi se pare o discriminare pentru fumători in legătura cu oprirea fumatului in spații publice . Sunt de acord ca in restaurante sa fie interzis fumatul dar nu si in cluburi, cafenele , cazinouri . Minorii nu au acces la astfel de locuri daca se da motivul asta !

Musafir

#145

2016-03-19 17:25

Pentru ca mi se pare cea mai stupidă lege!
Ady

#146 STOP FUMATULUI !!!!

2016-03-19 17:27

        Fumatul este un moft nu o necessitate, in toate tarile civilizate nu se fumeaza in spatii publice, daca vrem sa ne alaturam tarilor cu care ne comparam, ( Nigeria, India...) ar trebui modificata legea exact cum vor fumatorii, oricum nu ma astept ca o lege ca asta sa reziste in Romania, mai avem mult pana sa ajungem la un grad ridicat de cultura si de intelegere fata de cei de langa noi, copii....Ce pretentii sa avem cand, marea majoritate a parintilor, fumeaza fara jena langa bebelusi, copii... cum sa fitzi de accord cu o astfel de lege cand nu va respectati proprii copii, cum sa respectati pe altzii???


Musafir

#147

2016-03-19 17:28

Este o discriminare in rindul fumatorilor.Au nevoie si ei de un spatiu de fumat nu pe strada ca ultimi oameni.Au si ei drepturile lor.

Musafir

#148

2016-03-19 17:35

Am semnat aceasta petitie pentru faptul ca,este cat se poate de justa, iar legea votata e cea mai mare tampenie. Asa cum spunea si persoana de mai sus creati spatii de relaxare pentru fiecare parte si atunci ar fi corect.


Musafir

#149

2016-03-19 17:42

Ca fumator ma simt discriminat de aceasta lege. Daca este sa vorbim de impactul asupra sanatatii exista alte produse cu efect nociv la fel sau mai mare: consumul de zahar, produse de tip fastfood, cocacola, produsele care au la baza taurina si lista ar putea continua. Daca este sa vorbim despre impactul asupra celorlati alchoolul se fla pe primul loc: acidente auto cu atori care au consumat bauturi alchoolice, violenta familala, etc. Sa inteleg ca se va interzice si consumul de alcool in spatiile publice? Noxele autovehiculelor sunt mai toxice decat cele produse de fumul de tigara... se va interzice folosirea autovehiculelor in spatiile publice?... si daca nu... asta nu inseamna ca fumatorii sunt discriminati?

Musafir

#150 Re: STOP FUMATULUI !!!!

2016-03-19 17:49

#146: Ady - STOP FUMATULUI !!!! 

 Observ ca sunteti o persoana umblata prin tari civilizate cum ar fi Nigeria,India,.....etc. Eu sunt roman,traiesc in Romania stiu sa scriu "fiţi si alţii"  cu "ţ" (nu cu tz), si vreau sa traiesc in tara mea in libertate........cui nu-i convine nu are decat sa se mute in tari civilizate.