Lumea zguduita de infractori, dar promovati la MPFM

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Lumea zguduita de infractori, dar promovati la MPFM


Musafir

#1

2015-11-16 14:53

Este incredibil, cum intr-un astfel de emisiune, unde ar trebui ca cei care concureaza sa fie modele pentru cei ce-i privesc, sunt selectati si chiar promovati, infractori periculosi!!!! Rusine!!!!

Musafir

#2

2015-11-16 14:56

este jignitor pentru noi , telespectatorii aceste emisiuni sa asistam la povestile unui infractor. Nimeni nu ajunge acolo nevinovat . Stiam ca in aceasta emisiune persoanele certate cu legea cu situatia judiciara patata nu au ce cauta ! Avem cupluri care ne ofera imagini frumoase , tandre asa cum ar trebui sa fie in aceasta emisiune! Rugam pe cei de la carma acestei emisiuni si sa ne arate ce trebuie aratat intr-un show matrimonial .

Musafir

#3

2015-11-16 14:56

ac puscarias a furat banii, din truda oamenilor

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-11-16 14:59



Musafir

#5

2015-11-16 15:04

pentru ca emisiunea promoveaza si da dreptate unor condamnati care-s cu pedepsele in curs de ispasire la ora de maxima audienta cand si copiii vizioneaza asa ceva! se da un exemplu negativ acestora!


Musafir

#6

2015-11-16 15:38

Este inadmisibil ca intr-o emisiune matrimoniala sa se victimizeze concurenti cu un trecut dubios, puscariasi, care pana la urma au comis o infractiune, n-au ajuns acolo cu forta!
Cultura este Viitorul

#7

2015-11-16 15:43

Trebuie sa promovam cultura si educatia.. sa nu mai permitem indobitocirea poporului. Schimbarea incepe de la noi. Acest individ nu are ce cauta intr-o emisiune de genul din moment ce el este in reabilitare juridica. Stimez persoanele care sustin cultura. Hai sa vedem daca cultura chiar poate invinge... Va multumesc!

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-11-16 15:46



Musafir

#9

2015-11-16 15:58

Am semnat aceasta petitie deoarece consider ca la aceasta emisiune trebuie sa se promoveze frumosul,binele,dragostea...nu aspectele negative ale societatii...acesta emisiune ...este urmarita si de copii sub 18 ani...ce ne facem?sa ii urmeze exemplul acestui individ?...oare nu in puscarie a practicat homosexualitatea?...aici il incerca pe Manolo...


Musafir

#10

2015-11-16 16:05

Nu ne mai putem uita la aceasta emisiune care nu mai are nimic in comun cu dragostea.
Nu e normal sa promovati infractori si sa nu interveniti categoric la jignirile lui Emanuel adresate fetelor.Sunt multe de spus la adresa acestui sezon,sper ca ati observat ca nu mai aveti aceeasi audienta ca anii precedenti.
Cineva

#11 Infractor pentru fiica mea

2015-11-16 16:17

Zi de zi copii si adulti ajung victime ale unor oameni care ulterior ajung dupa gratii, unii sunt abuzati, altii sunt talhariti, sa nu mai vorbim despre crime si violuri. Acei oameni sunt infractori, nu ajungi la puscarie pentru faptele tale bune. Daca o emisiune care are scop matrimonial a ajuns sa promoveze astfel de infractori ca fiind victime, e grav, eu ma dezic de asa ceva. Se pare ca Mireasa pentru fiul meu e mai presus de lege.


Musafir

#12

2015-11-16 16:54

Este inadmisibil sa promovati intr-o emisiune de maxima audienta,acest infractor,mai mult chiar sa empatizati cu asa zisa suferinta a acestuia,fara sa mentionati o secunda faptul ca nu sunteti de acord cu ceea ce a facut,dimpotriva.In felul acesta nu faceti decat sa promovati infractiunile.Se pare ca o faceti intentionat,iar scopul vostru nu este altul decat sa ridicati in clasament infractori si pe acel Emanuel care prolifereaza jigniri in stanga si dreapta sub apanajul "sinceritatii"fara sa-i atrageti atentia.Ca formatori de opinie sunteti obligati sa sanctionati orice derapaj moral intr-o astfel de emisiune!

Musafir

#13

2015-11-16 17:06

nu mi se pare corect ca intr-o emisiune matrimoniala sa se dezbata cazul unui om care a facut inchisoare fie si din nevinovatie ,desi stiam ca persoanele cu cazier nu sunt acceptate in astfel de emisiuni

Musafir

#14

2015-11-16 17:33

Ce am vazut azi in emisiunea de la ora 14? Un cetatean certat cu legea, care a furat bani altora care numai ei si dumnezeu stiu cu cata sudoare ia adunat.iar unul ca eduard si insuseste.si carei culmea , tot el e victima!! Emisiunea ar trebui sa se numeasca "Victima pt cardul tau,,.


Musafir

#15

2015-11-16 17:55

De mult aceasta emisiune nu mai este ceea ce era acum citiva ani....nu se tine cont de parerile celor care o vizioneaza desi sigur cei care se ocupa cu aceasta emisiune sigur stiu ceea ce se discuta pe diversele saituri dedicate acestei emisiuni.......nu se promoveaza dragostea ci ura si scandalul,.se promoveaza persoanele puscariabile care isi merita soarta si trebuie sa plateasca pt ca au lasat copii sau batrini nemincati.....se promoveaza si incurajeaza violenta verbala a unui personaj care vizibil nu are comportamentul unui barbat de 32 de ani si caruia i se permite sa jigneasca fetele spunind apoi ca a gresit...mai are sa bata sau sa omoare pe cineva si apoi o sa zica tot ca a facut un pamflet ...si tragic aceasta emisune are in spatele ei multe femei ,dar nimeni ,nimeni nu ia atitudine,ba din contra o aduc pe Cruduta sa l consoleze....Dar cel mai grav este ca suntem mintiti....mintiti ca citim un clasament pe care nu il mai citim,mintiti ca abordam un subiect pe care apoi il facem pierdut pe drum si multe altele...Atita timp cit facem audienta si poate mai bagam si bani in sms dorim sa fim respectati si ne vrem emisiunea asa cum era ea acum 2.3 ani nu ceea ce a ajuns acum!

Musafir

#16

2015-11-16 18:32

m-a dezgustat azi incercarea mirelei de a-l scoate nevinovat si traumatizat, plangandu-i de mila iar cand acele fete batute au fost bataia de joc al lui emanuel putin i-a pasat chiar ii dadea dreptate. urat, cred ca daca le golea lor conturile nu mai erau asa apreciativi la adresa acestui eduard dar asta e romania, infractorii sunt fruntea

Musafir

#17

2015-11-16 18:36

Aceasta emisiune a devenit ,,can-can,,se promoveza prostia ,se cauta cearta si scandal asa ca schimbati titlul emisiunii si mergeti la ,,capatos,,RUSINE A1 !!!!!

Musafir

#18

2015-11-16 21:45

nu sunt de cord cu promovarea multor persoane dubioase cu trecut periculos,care pot afecta cursul acestei emisiuni,iar mirela promoveaza aceste specimente
moise anca
Musafir

#19

2015-11-16 23:23

Am semnat petitia cu MAREA speranta ca aceasta emisiune-Mireasa pentru fiul meu-isi va respecta privitorii,va fi mai atenta la trierea concurentilor si nu va favoriza nici un concurent...Nu mai promovati caricaturile,promovati IUBIREA,domnii producatori...


Musafir

#20

2015-11-17 09:26

Pentru ca emisiunea asta a ajuns jalnica..se face victima nationala dintr un puscarias care poate a lasat oameni fara pane.Rusine prosucatorului!
Cultura si respect fata de popor

#21 Share ...

2015-11-17 12:39

Va rog Share!


Musafir

#22

2015-11-18 14:16

Dorim sa promovam valorile in Romania,inclusiv prin intermediul acestei emisiuni,care se doreste a fi educativa!Vrem sa vedem tineri cu bun simt,pasnici,care vor sa iubeasca frumos!Inainte de toate,educatia este cea care conteaza.Vrem sa vedem tineri verticali... nu oportunisti si manipulatori ai celor slabi si naivi!E o emisiune care promoveaza dragostea?Daca este asa,dorim sa vedem DRAGOSTE!