Anularea legii pensiilor de serviciu -speciale

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Anularea legii pensiilor de serviciu -speciale


Anonymous

#1

2015-08-20 22:11

Este incredibil cum este posibil ca " Alesii Neamului " sa inventeze astfel de preambul : " Mituieste " citeva mii de cetateni ( piloti , grefieri , ...) cu pensii speciale-de serviciu ca astfel precedentul realizat , sa-si poata vota ei insisi propriile pensii si salarii speciale ; Legea este neconstitutionala- creeaza discriminari majore ; Adevaratii SPECIALI in Romania sunt cei cu probleme speciale de supravietuire , ei trebuie ajutati ! Daca poporul este in zdrente , atunci reprezentantii trebuie s fie tot in zdrente !

Musafir

#2

2015-08-21 13:46

AM SEMNAT PT.CA MI SE PARE CORECT CA INAINTE DE TOATE,TREBUIE SA FIM CORECTI DIN TOATE PUNCTELE DE VEDERE,RESPECTAND CONSTITUTIA SI LEGILE TARII " NU SANT ALESI Pt.A FABRICA LEGI IN FAVOAREA LOR.AU F.MULTE BENEFICII.DACA NPI CEI DE RAND LUCRAM IN DEPLASARE,PRIMIM O DIURNA IN REST NE DESCURCAM DIN SALARIUL PE CARE IL PRIMIM.ACELASI LUCRU AR TREBUI SI Pt.ALESII NOSTRI-DACA VOR, DACA NU SA STEA ACASA.AVEM NEVOIE DE BANI Pt.SPITALE,Pt.CAMINE DE BATRANI,Pt.DOTAREA SCOLILOR,Pt.A PLATI PROFESORII MAI BINE,DEASEMENI DOCTORII CARE FAC SASE ANI DE FACULTATE SI AU UN SALARIU DE MIZERIE ,GRADINITE ,DRUMURI ,PENSIILE SANT DE MIZERIE.SANT FF.MULTE DE SPUS.

Anonymous

#3

2015-08-21 15:12

Doresc egalitate pentru toti cetatenii patriei

Musafir

#4

2015-08-22 18:47

Cererea pensionarilor cu pensii indecente. ,majoritari ai Romaniei este justa si vine sa faca ordine in abuzurile legislative prin care sub cupola unor legi preferentiale se distribuie nelegal fondul de pensii. Principiul contributivitatii trebuie sa primeze in stabilirea pensiilor iar pensiile speciale, care sunt o creatie. a unor oameni iresponsabili, bolnavi dupa bani nemeritati si furati din pensiile celorlati, trebuie anulate. Atunci vor fi bani suficienti pentru stabilirea corecta a nivelului tuturor pensiilor , pina atunci suntem jefuiti prin pensiile speciale.

Musafir

#5

2015-08-23 04:54

Rusineeee ,poporul moare de foame si voi care dormiti in parlament vreti pensii speciale ,afara cu toate gunoaiele

Musafir

#6

2015-09-15 12:44

Pentru desființarea tuturor refugiilor de tramvai înguste lipsite de garduri de protecție din București și pentru înlocuirea lor cu refugii mai late prevăzute cu garduri de protecție nu se găsește nimeni a face petiție????


Musafir

#7

2015-10-17 14:25

Este o cerinta fundamentala a statului de drept ca sa nu existe discriminare de nici o natura intre membrii societatii. O singura lege pentru toti! Nimeni nu este mai presus de lege!


Musafir

#8

2015-12-22 16:10

nu este corect ca intr=o tara cu un salar minimde 800 lei sa se dea pensi de 150 miilei si etc

Musafir

#9

2015-12-23 17:18

Deoarece nu merita si nu fac nimic pentru aceasta tara,decat isi voteaza legi pentru ei. Au nenorocit tara!Cel mai bine pentru noi ar fi ca toata lumea sa semneze aceasta petitie!

Musafir

#10

2016-03-20 11:45

De ce asa putini oameni au semnat? Chiar numai bugetari in tara asta? Asa multe persoane beneficieaza de aceasta lege direct sau indirect? Inseamna ca ne meritam soarta!

don

#11 Javre comuniste

2016-04-02 13:19

Tot javrele comuniste au inventat aceste pensii speciale au fost obisnuiti sa aiba privilegii fara munca .


Musafir

#12

2016-06-07 16:10

Am semnat pentru ca este o aberatie ca unii ,niste hoti, isi fac legi aberante ca sa ia pensia de peste 6 orice mai mare decit au avut salariul
Deci oameni buni nu i posibil asa ceva.Haideți sa cerem si pedeapsa pentru ca acesta e furt din banii populației.Nu putem tolera batjocura asta.Gata cu batjocura.Semnati oameni buni.Haideți sa ținem aproape sa nu i lasam si Jos cu ei !

Musafir

#13

2016-06-25 19:00

Am semnat aceasta petitie deoarece nu este moral si corect fata de restul cetatenilor acestei tari

Musafir

#14

2016-06-27 13:31

nimic nu indreptateste existenta unor pensii de asa natura,toti,dupa niste ani,sau aproape toti,am contribuit la propasirea Romaniei,intr-o mai mare sau mai mica masura,dar scriptic,matematic,proportia nu se poate stabili cu exactitate,dar aportul adus se vede in dezvoltarea tarii.In acest mod,nu se poate concepe ca unui cetatean sa-i ajunga numai de minima,sau subminima existenta pensia,in timpce altuia sa-i prisoseasca pt.2-3 grneratii.Amintesc,fara a avea intentia de incitare..ca si Revolutia Franceza ,si Revolutia din Octombrie au avut ca motiv decalajul enorm intre paturi si clase.Nu este cazul ca istoria sa se repete.

Musafir

#15

2016-06-27 18:30

am scrie deja,nu mai repet-daca intr-adevar va intereseaza,o cautati.

Musafir

#16

2016-07-04 14:26

Dupa 32 ani de munca am pensie 835 lei . Atit le doresc si lor.

Musafir

#17

2016-09-14 12:27

conform constitutiei toti suntem egali