RESPECT MARIAN GODINA

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția RESPECT MARIAN GODINA


Musafir

#1

2015-08-20 04:52

Lasati omul in pace buldogilor.....v-a eclipsat domnilor?
nemo

#2

2015-08-20 07:00

In sfarsit citeam si noi ceva de bine de Politia Romana si chiar ma bucuram ca unii dintre ei reusesc sa iasa din gandirea si comportamentul militienesc si sa vina mai aproape de oamenii. Dar cum in Romania orice minune nu dureaza decat 3 zile...
Lasati omul in pace.Rusine.

mag

#3 #3

2015-08-20 07:16

super povestirile, ii mai umanizeaza si pe politisti.Multi dintre ei zici ca au un bat in cur


Musafir

#4

2015-08-20 07:38

''sefii'' ,sunt militienii ,care nu au simtul umorului

Musafir

#5

2015-08-20 07:43

Tot respectul pt acest tanar politist care iese din sabloanele tipice. si care se pare ca a devenit incomod pt superiorii lui.Ne intrebam atunci, unde este libertatea de exprimare? De ce un om care se cunoaste ca a trecut cu brio printr-o scoala, care gandeste cu propria minte, nu este lasat sa-si exprime parerile liber? Respect pt acest politist.Cerem sa fie lasat in continuare sa ne informeze cu tot ce se mai intampla.
Mircea

#6

2015-08-20 07:51

 

Lasati omul sa scrie , va face un serviciu pentru care ar trebuii sa-i dati prima lunar !

cinenuteastepti

#7 imaginea?

2015-08-20 07:59

Da' ce mare imagine aveti voi, ba? Niste burtosi, cu branza-n dinti, aroganti, imfatuati, plini de voi. Pupa-i-ati talpile omului asta ca incearca sa ne faca pe noi, cetatenii, sa va privim altfel...da' ce le poate capul unor militieni care au ajuns si ei in spatele unui birou, de unde nu mai sunt nevoiti sa iasa-n strada ca sa treaca o masina de tigani sa ii scuipe din mers. Dati-i pace omului ca e prea bun pentru voi. Respect Marian!


Musafir

#8

2015-08-20 08:16

Ai si politistii 1-2 persoane care sunt cum ar trebui sa fie si se trezesc dinozaurii incuiati la minte sa-i ascunda sub pres.

Musafir

#9

2015-08-20 08:34

Nu înțeleg cum un om deschis la minte poate sa-și deranjeze superiorii doar fiindcă se exprimă liber, asa cum simte,fără a aduce "prejudicii" politiei române. Cel care aduce astfel de prejudicii este de fapt superiorul domnului Marian, prin hotărârea pe care a luat-o.

Musafir

#10

2015-08-20 08:37

"Domnu' " inspector sef de la Brasov are genul de mentalitate care m-a ajutat in luarea deciziei de a parasi sistemul... de asta suntem cu zeci de ani in urma altora

Musafir

#11

2015-08-20 08:41

Sa vada cretinii aia din conducere ca oameni de genul asta trebuie promovati, nu pedepsiti!

stiu si motivul pentru care a fost pedepsit. Cretinul ala de sef IPJ, nu stie toate literele, de aia nu a inteles despre ce e vorba in postare!


Musafir

#12

2015-08-20 08:47

mi se face scarba de FB SI ACEST SISTEM de control a ce nu trebuie -daca si pentru simtul umorului trebuie botnita sunteti patetici,Sper ca acest incident il va determina pe Marian Godina sa scrie in continuare pe un blog ceva si sa ne incante .

Musafir

#13

2015-08-20 09:05

Ar fi o idee sa scrie o carte,s-ar interzice publicarea? Oricum va fi un real succes!

 


Musafir

#14

2015-08-20 09:17

Imi pare rau ca din cei 10.000 de oameni care s-au delectat cu povestioarele lui, n-au semnat petitia decat 73...
De ce ne e atat de greu sa sustinem ceva pozitiv?? Poate aceasta petitie nu va rezolva nimic, dar macar Marian va vedea ca are alaturi de el oameni care gandesc asemenea lui, ceea ce il va ajuta sa reziste, in continuare, pe baricadele acestei tari. Nu asta facem toti?

Musafir

#15

2015-08-20 10:08

Succes , Marian Godina !

Musafir

#16

2015-08-20 10:09

Acest politist va face cinste si onoare. El arata ca politistii sunt si inteligenti si dotati pentru arta, in special pentru literatura. Nu a incalcat deontologia profesionala...Dimpotriva, e GENIAL in ceea ce a scris despre o activitate frecventa a politistilor de la Politia Rutiera si despre combaterea alcoolului la volan...Asa ca , nu-l mai pedepsiti, iertati-l si lasati-l sa scrie. E un hobby care nu face nimanui nici un rau....

Musafir

#17

2015-08-20 10:16

Am citit despre Marian Godina, am citit de asemenea ce scrie si am ramas placut surprinsa de spontaneitatea, corectitudinea redarii întocmai a faptelor, petrecute in timpul serviciului sau ! Stim cu totii, care este limbajul strazii si nu vad de ce trebuie sa ne facem ca acesta nu exista, când noi il întâlnim la tot pasul ! De aceea , am semnat aceasta petitie, pentru ca chiar vreau ca acest politist sa poata fi citit si chiar voiam sa il am in lista mea de prieteni ! Sper, sa se faca auzita vocea noastra, a celor care il apreciem pe Marian Godina !

Musafir

#18

2015-08-20 10:21

Am citit povestioara si am intrat pe pagina lui,abia asteptam sa ajung acasa sa citesc mai multe dar din pacate nu am avut placerea.Ar trebui sa scrie o carte ,eu sunt primul cumparator.

Musafir

#19

2015-08-20 10:41

De oameni cu simtul umorului avem nevoie!!!!!!

Musafir

#20

2015-08-20 10:55

multumim si asteptam alte povestiri,lafel de haioase!!!!

Musafir

#21

2015-08-20 11:14

Tot respectul pt acest tanar politist !

Musafir

#22

2015-08-20 11:24

simtul umorului e tot ceea ce ne_a mai ramas...si daca omul asta inca nu si l-a pierdut ..tinand cont ca in fiecare clipa isi pune viata in pericol pentru cateva sute de ron...inseamna ca mai avem o speranta.
Respect domnule politist!!!!!!!!

Musafir

#23

2015-08-20 11:52

Mai degrabă NU „trebuie păstrat renumele instituției”. Libertatea de exprimare este mult, mult mai importantă decât o instituție care încearcă să se amăgească legat de imaginea sa.
paula

#24

2015-08-20 11:54

 succes in continuare!


Musafir

#25

2015-08-20 11:59

Lucrez de mulți ani în sistem și nu mai credeam că unui polițist i se poate "recomanda" să nu mai posteze pe contul său personal întâmplări ce nu aduc atingere în niciun fel deontologiei profesionale, ci din contra arată că polițiștii pot fi și altfel.