Majorarea salariul minim pe economie de la 1.050 la 2.646 (+252%)


Musafir

#1

2015-07-10 04:47

Personal, CONSIDER ca ne gasim pe cale de normalitate sa sustinem aceasta petitie drept rezultat al salutului spectaculos cu privire la diferenta dintre veniturile minime al cetatenilor si ale celor ALESI sa conduca ROMANIA. Prin urmare, semnarea aceste-i petitii, reprezinta oficializarea instituirii raportului sustenabilitatii intre minimul si maximul salarial din Romania , avand in vedere si preturile ce sant alineeate la nivel pan europeean.!

Musafir

#2

2015-07-10 12:03

Penyru ca nu ma descurc cu salariul actual
Tavi

#3

2015-07-11 17:25

Ok!De unde sa dea angajatorii???Sa mai reduca din taxe, ar fi ideal!Si apoi sa mareasca salariile!Degeaba vor ei,daca angajatorul nu are de unde....


Musafir

#4

2015-07-11 17:30

Sa-i fut in gura, ca ei isi maresc salariile si altii mor de foame!

Musafir

#5

2015-07-11 20:48

Am semnat aceasta petitie ptr ca cred ca nu este corect ca oameni cu locuri de munca sa aiva salari asa mici ,si totusi se descurca cu chiu cu vai ,iar politicieni sa aiva salari cu care sa isi permita in fiecare saptamana sa mearga in vacante . Daca am pune un politician sa reziste pentru macar o luna cu salariul unui om obijnui nu ar rezista ,din obisnuinta ar cumpara lucruri scumpe si poate nefolositoare.

Musafir

#6

2015-07-12 05:47

PENTRU CĂ LEGEA TREBUIE SĂ OPEREZE ECHITABIL PENTRU TOŢI CETĂŢENII, FĂRĂ DISCRIMINARE!
Eu

#7 eueueu

2015-07-12 08:51

@ tavi #3

 

Sa mai reduca din profit! In special marile corporatii, care castiga anual MILIARDE de Euro si isi platesc salariatii cu minimul pe economie! Vezi lanturile de benzinarii straine gen OMW, MOL sau hypermarket-urile Carrefour, Lidl, Mega Image, Kaufland, Billa...

 

De asemenea, taxele IMPUSE marilor corporatii STRAINE trebuie sa fie mai mari decat ale celor nationale pentru ca cele STRAINE vor scoate CAPITAL din Romania. De fiecare data cand se scot bani din tara noastra prin aceasta metoda, economia Romaniei este slabita!

 

Daca v-ati saturat sa traiti prost, nu va mai lasati transformati in sclavi de marile corporatii! Cumparati din alimetare romanesti, evitati Carrefour, Mega Image.. puneti benzina de la pompe romanesti, evitati lanturile straine! Cumparati atunci cand este posibil produse finite romanesti: mobila, electronice casnice..

Cumparati fructe si legume DE LA TARANUL ROMAN pentru ca altfel, in curand va fi fortat economic sa vanda terenul agricol corporatiilor, "datorita" politicienilor nostri care nu dau fonduri pentru agricultura dar in schimb percep taxe ridicol de mari pentru teren agricol nelucrat -> intimidare, pentru unii chiar fortare pentru a vinde!

 

 

Numai printr-un EFORT LA NIVEL NATIONAL AL POPULATIEI ne putem imbunatati viata!


Musafir

#8

2015-07-12 14:08

Pt ca mi doresti un trai decent.

Musafir

#9

2015-07-13 20:28

Deoarece trebuie sa avem si in Romania un salariu cel putin decent sa putem trai rezonabil .

Musafir

#10

2015-07-15 19:03

Noi murim de foame pe cand ei traiesc in lux!