Sa Oprim Eutanasierea Cateilor

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Sa Oprim Eutanasierea Cateilor


Musafir

#1

2015-06-26 22:04

Sunt iubitoare de câini, au sufletele mult mai bune decât ale multor oameni și merită să trăiască ptr. a oferi și a primi dragoste. Cum ne-a creat Bunul Dumnezeu pe noi, așa i-a creat și pe ei!
Roxana
Musafir

#2

2015-07-03 14:34

Din moment ce avem caini ai strazii si nu ii ajutam asa cum putem, fie sa le dam apa sau sa ii hranim, asta nu inseamna ca trebuie sa le luam dreptul de la viata. Politicienii au dat legea asta dar sa o luam invers si anume: copiii abandonati sunt trimisi intr-un centru de plasament. Sunt tinuti acolo pana la varsta de 18 ani . Paragonand cele 2 cazuri ( cainii strazii si copiii abandonati), eu zic sa se dea legea de a fi omorati copiii si explic si de ce. Unui copil, fie el de 1an sau de 10, are nevoie de f multe lucruri, de la mancare pana la haine sau de la incaltari pana la rechizite. In schimb, un caine nu cere decat apa si mancare + f multa atentie din partea noastra. Deci, din punct de vedere economic, ar trebui sa salvam numai cainii comunitari. E normal? Probabil nu. Dar si cainii au suflet. Pe al meu il tratez ca pe un copil si, sincer, daca as avea un teren al meu, o aprobare, bani, tot ce ar fi nevoie, as lua toti cainii de pe strazi doar pentru nu a fi eutanasiati. Mi se rupe sufletul numai cand ma gandesc la soarta lor ..