ANULAREA LEGII ANTI-FUMAT . LEGEA ANTI-FUMAT - ABUZ SI ATENTAT LA LIBERTATEA INDIVIDUALA!

Quoted post

#8

#8

2016-02-11 12:23

Hahahahahaha....ma faceti sa rad in hohote. Fumatorilor li se incalca drepturile....Doamne Maica Domnului!!! Dar nefumatorilor, care sunt nevoiti sa inspire aerul poluat de fumul de tigara, lor nu li se incalca drepturile. Nu mai vorbim despre copii. Nu poti merge nici pe strada pentru ca 8 din 10 oameni fumeaza...De s.ar interzice de tot, peste tot, pentru ca mai rau ne imbolnavim noi nefumatorii, decat cei care fumeaza.

Raspunsuri


Musafir

#10 Re:

2016-02-11 12:39:38

bai nesimtitule, tu zici ca 80% fumeaza.La tv. se spune ca 75% sunt nefumatori .Dute la biserica sa mirosi a tamaie .(.............)#8: #8 -  

 

Andrei

#19 Re: #9

2016-02-11 23:41:19

#8: #8 -  

 Bai  Einstein.Tu vezi de viata ta si lasa oamenii sa faca ce doresc.Eu sunt impotriva homosexualilor,si daca s-ar linge toti pe strada si in parc,propun sa dam o lege in acest sens,sa le interzicem.Dar atentez la dreptul omului de a avea libertate.Asa ca,daca sunt deranjat eu,nu e o problema, ma uit in alta parte.Daca vorbim de copii,atunci le spun foarte frumos ca nu e ceva normal din puncul meu de vedere,dar asta nu inseamna ca oamenii nu au voie sa o faca.De aia suntem liberi si europeni,sa putem face lucruri care nu atenteaza la binele cuiva sau la demnitatea lui,iar fumatul nu o face!

Georgiana

#28 Re:

2016-02-12 20:42:50

#8: #8 -  

 Cata dreptate ai, nimeni nu intelege ca e lipsa de respect si educatie sa fumezi in spatii publice unde ceilalti trebuie sa suporte mirosul+fumul de tigara si sa se imbolnaveasca de cancer. Foarte bine ai scris!


Anonymous

#68 Re:

2016-02-18 14:45:38

#8: #8 -  

 Bine punctat

dodo

#99 Re:

2016-03-17 21:07:39

Oana

#108 Re:

2016-03-18 15:24:26

#8: #8 -  

Sunt fumatoare inraita si nu intentionez sa ma las de fumat . Nu te pune nimeni sa stai langa mine atunci cand fumez pe strada . Iar de acum incolo o sa fie din ce in ce mai mult fum, pentru ca nu mai este voie sa se fumeze in spatii inchise ( o sa vezi fumatori in fiecare zi in fata barurilor , cafenelelor , locurilor de munca ). O sa treci pe strada prin perdele de fum , pentru ca acolo s-a mutat spatiul de fumat .Copiii de fumatori vor sta in mult mai mult fum , pentru ca parintii nu vor mai iesi in baruri la meci / cafea / etc ., se vor strange acasa la unul din ei si vor fuma la greu . Si mai interesant , daca nu au voie sa fumeze in spatii de joaca pentru copiii amenajate afara , atunci o sa lase odrasla singura sa-si rupa capul si se vor duce la distanta sa bage o tigara . Perfect pentru sanatatea copilului :).Sa nu-ti imaginezi ca cineva se va lasa de fumat pentru ca nu mai este voie in baruri , doar vor falimenta niste carciumi si se va inmulti numarul de betii pe strada sau in case particulare - perfect , mai multe urlete si galagie - sa vedem daca ai sa stai toata ziua cu mana pe telefon sa chemi politia ca te deranjeaza vecinii . Adica categoria de fumatori si betivi care pana acum isi satisfaceau viciile mergand in bodegi vor fi la nasul tau toata ziua , o sa-i vezi din ce in ce mai des :). Se pare ca de ce fugi mai tare nu scapi , asa e viata , eu ma adaptez , oare tu te vei adapta ?

fuckoff

#117 Re:

2016-03-18 20:25:14

#8: #8 -  

 ma lasi ba ca la cat aer poluat si plin de cacat, ca mai nou numa oxigen nu mai inspiri, te doare pe tine undeva ca unu si-o aprins tigara langa tine, si la faza cu locurile publice inchise, daca vezi ca ii de fumatori nu intra in plm si dute unde dracu vrei si stii ca nu se fumeaza

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2016-03-19 06:54:17


Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2016-03-19 06:56:28


zz :-)

#140

2016-03-19 12:38:55

#8: #8 -  

 Eu zic ca aerul e deja poluat si nu din cauza fumatorilor . Masinile sunt in numar foarte mare si polueaza mai mult ca toti fumatori adunati la un loc. Hai sa nu mai fim ipocriti si sa recunoastem ca legea intrata in vigoare  e de rahat  . Daca am fi asa constiincios si nu am vrea sa imbolnavim pe nimeni si sa ne pese de sanatatea celui de langa noi am vedea pe drumurile publice numai masini electrice care nu polueaza . 

mUE

#254 Re:

2016-03-22 21:07:18

#8: #8 -  

 mai da-te ma in plm cu poluarea matii ... tu stii ce e aia poluare? 8 din 10 ple la tine in cap fraiere ... 30% sunt fumatori in romania nu 80% hai marsh la somn ca s-au impartit pijamalele !!!

Brina

#258 Re:

2016-03-23 03:19:42

#8: #8 -  retardat,aer poluat...du-te la tara acolo de unde vi ca e aerul curat acolo


Musafir

#270 Re:

2016-03-23 18:18:37

#8: #8 -  cum poți spune ca afara daca  stai  lângă  un fumator inhalezi fum . Esti in aer liber.  Cum piti spune asta? 

 

Marius

#294 Re: De acord

2016-06-11 12:33:54

#8: #8 -  

 Am fost si eu pus in situatia de a respira fumul de tigara pentru ca eram nevoit sa impart spatiul acela. Fiica mea a fost arasa cu tigarea intr-un loc de joaca ce avea 4mp. Nu inseamna ca toti fumatori sunt la fel dar mi-as dori sa am reguli clare. Fara tigari in anumite spatii. 

Nu ii impiedica nimeni pe proprietarii de restaurante sa isi construiasca afumatori.