OPRITI LEGEA DARII IN PLATA ! TOT CONSUMATORUL VA PIERDE

Quoted post


Musafir

#19

2016-02-02 12:12

Am semnat aceasta petitie deoarece eu sunt una dintre persoanele care am deja dosarul in curs pentru prima casa...mi-am ales un apartament superb in cadrul Rezidence Metalurgiei ...vreau sa reusesc sa obtin apartamentul si asa cum imi doresc eu asa sigur viseaza multi alti tineri...!!!!! Lasati-ne sa ne putem asigura un viitor!!!!!!

Raspunsuri


Musafir

#22 Re:

2016-02-02 12:17:37

#19: -  

 Si cu cei care nu mai pot plati, cum ramane, cu cei care se sinucid, cu cei care se imbolnavesc, care au copii, cum ramane?

Desteptarea impotriva hotilor

#97 Re:

2016-02-03 08:33:34

#19: -  

 Din pacate astia suntem noi romanii ascultam intoxicatiile celor care recurg la orice mijloace pt a ne manipula.

In cazul aceste ne arata ca o sa dispara prima casa,  total fals, urmariti declaratiile guvernului privind intentia bancilor de a se retrage din programul prima casa, nici o banca nu si-a retras cererea, oare de ce ...supriza tocmai pt ca e o pomana acordata bancilor ca sa poata da credite....oprirea programului prima casa in fapt nu se va intampla, cei care semnati aceasta petitie nu sunteti decat instrunmentele manipularii hotiilor de bancheri care au distrus  zeci de ii de familii. Facand asta (semnand petitia ) suneti tratati exact cun am fost tratati noi cand am luat creditele in CHF, adica una vi se spune si alta vise va da.....sper sa va treziti si sa realizati ca de 25 nu suntem decat   masa lor de manevra. Luati exemplu de la ce au facut oamenii in Islanda cu bancherii...rezultatul : 74 de directori de banci condamnati penal, 74 ati auzit bine....oare sa fie din cauza ca bancile va vor binele....nu eu zic sa va treziti inainte  ca Romania sa ajunga un intains desert prin care escrocii care ne conduc sa se pilmba razandu-ne in nas din masinile lor scumpe si ceasurile de zeci de mii de euro...

Treziti-va !

Cheghe

#129 Re: ori ești proastă ori ești proastă?

2016-02-03 13:42:06

#19: -  

 Daca da legea scade prețul apartamentelor tuto, de-aia se agita investitori imobiliari .

Mitica

#554 Re:

2016-02-07 05:47:13

#19: -  

 Daca asa de mult va iubesc bancile,  de ce au marit avansul de pe acum,  inainte de a intra legea in vigoare?  Nici nu stiu cun va arata si hop,  au si marit avansul.  Asa fac si cu dobanzile,  cand vor maresc dobanda fara a avea posiblitatea sa va opuneti.  Scriu asta in contract cu litere mici si nu poti sa te opui,  deoarece toate bancile scriu acelazi lucru in contract si nu ai de ales.  Eu mai am rate pana in mai,  dupa un credit de 10 ani.  La inceput,  mi-au spus ca ultimele rate vor fi mai mici.  Crezi ca s-au micsorat? Pt cateva luni se merita sa ma judec cu ei?  Un proces dureaza ani si bani si nu ai siguranta ca-l si castigi. 

bancile fura vieti!!!

#849 Re: si daca peste 3 ani nu mai poti sa platesti???

2016-03-19 18:41:47

#19: -  

 si ce faci dacă nu mai poti plati iti ia banca si casasi vre un venit viitor sa te sature.Prost esti !


Musafir

#871 Re:

2016-03-30 08:20:35

#19: -  

 Corect. Vino si tu in lumea sclavior.

dghjj

#903 Re:

2016-04-26 13:57:40

#19: -  

 succes... iti doresc doar sa creasca roborul la 5-6%...si sa nu mai poti plati rata...atunci banca o sa te dea afara din casa,anaf-ul te va urmari pe viata,vei sta tot cu chirie...dar vei fi fericita pt.ca ai semnat aceasta petitie...VVVAAAACCOOOOOOOO.....