OPRITI LEGEA DARII IN PLATA ! TOT CONSUMATORUL VA PIERDE

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția OPRITI LEGEA DARII IN PLATA ! TOT CONSUMATORUL VA PIERDE


Musafir

#126

2016-02-03 13:00

Pentru ca tinerii să rămână în țară și să aibă o locuință a lor.

Musafir

#127

2016-02-03 13:02

Numai greutati pe umerii nostri...dar pana cand ??

Musafir

#128

2016-02-03 13:03

Sunt tânăr și imi pasa!
Cheghe

#129 Re: ori ești proastă ori ești proastă?

2016-02-03 13:42

#19: -  

 Daca da legea scade prețul apartamentelor tuto, de-aia se agita investitori imobiliari .

un sclav si executat pe viata!!!!!!!!

#130

2016-02-03 13:44

Mai oameni buni voi chiar doriti ca in viitor tinerele familii sa ia credite toxice de la banci sa fie executati si sa ramina sclavi si datori pe viiata bancilor??? Cum puteti fi impotriva unei legi care aduce echilibru si imparte riscurile creditului cu banca???Avem nevoie de aceasta lege ca de aer fiind singura care se pune in calea executarilor silite ale bancilor!!! Cum puteti fi impotriva unei legi care protejeaza tinerii si familiile lor de camatarii numiti banci,Voi chiar nu vedeti ca ,,sistemul bancar" este un sistem cartelar si mafiot si singurul lor scop este de a distruge viitorul tinerilor si familiilor? De ce nu dau credite cu dobinzi mici la tineri cu 0,5% si 1% ca in Austria,Germania si alte tari europene?De ce au dobinzi de 6%-12% si acum,de ce nu dau credite pentru case la tinere familii pe 15 ani cu dobinda 0 ca in Danemarca?? Halal romani sunteti sa fiti impotriva unei legi care apara tinerii!! Uitati aici exemplu de credit in chf in 2008 am luat 165.000 lei,pina acum am platit 154.000 lei si mai am de platit inca 366.000 lei ? e bun asa?asa sa dea Dumnezeu sa luati si voi sau copii vostri credite de astea ca de astea vor sa dea!!!asta pe o garsoniera!!!


Musafir

#131 Re: Re: Re:

2016-02-03 14:08

#124: Marius - Re: Re:  

 daca rata ta va ajunge mai mare decat salariul cum e in cazul multora din cei care au nevoie de legea darii in plata , n-o sa poti scapa de sclvaia fata de banca nici daca te vinzi pe tine pe de-a intregu , nu doar un rinichi cum spui, daca esti cu adevarat unul care vrea credit, dar ma indoiesc... de asta nici nu detaliez 


Musafir

#132

2016-02-03 14:09

Cei care dau asemenea legi si invart sute de mii de euro nu se gandesc la chinul tinerilor care doresc sa-si cumpere o locuinta. Lasati-i sa-si poata construi un viitor!

Musafir

#133

2016-02-03 14:10

Din dorinta de a achizitiona o locuinta, prin programul prima casa.

Musafir

#134 Re:

2016-02-03 14:44

#99: -  

 Te tine cineva in casa?


Musafir

#135

2016-02-03 15:23

Pentru ca nu mi plac consecintele acestei legi.Tinerii de astazi trebuie sa plateasca pentru tinerii de ieri.

Musafir

#136 Re: Re: Re: Re:

2016-02-03 15:45

#131: - Re: Re: Re:  

 Poti sa te indoiesti cat vrei si cum vrei. WOW sa vexi chestie, noi nu avem cale batuta la furat bani ca voi. Vad ca ne vorbiti de sus si in batjocura, cam ca toti hotii dezamagiti de ce gasesc in buzunarul victimei. 

andreea

#137

2016-02-03 15:54

uitati in ce hal ne vorbesc. doamne dumnezeule suntem tratati cu superioritate pe banii nostri.

Toni Ludovic

#138 Re: Au aparut postacii

2016-02-03 16:29

#131: - Re: Re: Re:  

 Si iata ca la lasarea serii, vorbea cantecului "noaptea pe fulgeratura" au aparut si postacii GCCC. Chiar mai intrebam ce e cu amorteala asta pe voi.

Hai sa iti explic vreo cateva chestii elementare pe care sa le transmiti si sefilor tai din grup;

Aici nu e site-ul vreunei publicatii pe care intrati voi cu 50 de pseudonime si amenintati cu bataia, cu politia sau cu violul pe oricine nu va impartaseste punctul de vedere. Nu ma face sa pun aici ordinariile scrise de voi de-a lungul timpului...Aici fiecare semnatar poate semna doar o data. Adica daca unii de gen voi intra mai mult de o data sa voteze in circa 3 minute site-ul ii anuleaza votul automat. Asa ca numarul 874 ce sa vezi, inseamna 874 de oameni diferiti ;) Speculatiile tale despre care "nu vrei sa dai detalii" nu pot, deci, decat sa starneasca un zambet. Iti dai seama cat de penibile sunt speculatiile voastre cum ca toti care au votat si comentat sunt o singura persoana, asa cum spune un scelerat pe grupul vostru :))) Aici totul se face cu IP-uri si nume, prietene. Un IP=o persoana. Asta sa ii explici si sceleratului, ca poate mai iese si el in lumea reala. 

Aici nu e aria de comentarii de pe Bursa unde ziceti, in urma cu vreo ora, ca va faceti nevoile fiziologice pe cei care semneaza petitia asta. Aici nu merg nici elucubratii despre "betivii, somerii, puturosii sau inconstientii" care vor case prin credit si stii de ce? Pentru ca astfel de vagabondaj lingvistic poate fi usor reclamat si sters. 

Hai, acum la intoarcerea in barlog gandeste la ce ti-am spus si concepeti si voi o strategie mai utila de postaceala ca deja tehnicile voastre sunt fumate. Ori veniti cu ceva nou, ori ramaneti in mizeria voastra si injurati-i pe toti acolo pe pagina voastra. Inteleg ca acum i-ati luat la rand pe cei care au initiat petitia, nu v-as sfatui, prieteneste iti spun...

Mugur

#139 traiasca falimentul personal

2016-02-03 16:59

Cu cat preturile vor deveni mai mici, cu atat mai multa lume isi va permite sa cumpere, si mai multe imobile vor fi construite !


Musafir

#140

2016-02-03 17:19

sezi bland cum sa fie o singura persoana care a votat? numai la mine wall am 28 likeuri iar la sotul 14 si o distribuire.


Musafir

#141 Re: Re: Au aparut postacii

2016-02-03 17:22

#138: Toni Ludovic - Re: Au aparut postacii 

Tot respectul pentru domnu' Toni. 

 

Dar...pe pagina de statistici scrie clar

'885 persoane au semnat această petiție. Semnăturile provin de la 689 adresa IP diferite."

 

Sunteti sigur ca nu exista semnaturi "duble" ?

Ludovic the one! Adevaratul.

#142

2016-02-03 17:38

Eeeeee. au inceput si dezvoltatorii imobiliari sa iasa la suprafata, cand au aflat ca Legea Darii in Plata, va aduce la ieftinirea locuintelor. E plin Feisbucul de firme imobiliare ce promoveza aceasta impotrivire. Oare voi chiar credeti ca un tanar nu isi va da seama ca de fapt acesta lege va face ca LOCUINTELE SA FIE MAI IEFTINE?

La drept vorbind, voi postacii din banci si ceilalti samsari din imobiliare sunteti mult mai multi decat 887. 

Doar atat puteti sa votati? Ce naiba, ati inceput sa aveti simpatizanti ai legii chiar din interior?

Toni Ludovic

#143 Re: Re: Re: Au aparut postacii

2016-02-03 17:43

#141: - Re: Re: Au aparut postacii 

 O fi cum spui tu. Nu am incercat sa semnez de mai multe ori ca sa iti pot spune, totusi daca te uiti numarul din dreptul semnatarilor ajunge pana la 940 si sunt doar 891 de semnaturi validate de site. Pune la calcul ca unii dintre semnatari sunt familie, sot si sotie, si vei vedea ca numarul de persoane creste cam tot pe la 890. In orice caz nu sunt "o singura persoana care lucreaza la banca" asa cum insinua cineva. Iti multumim ca ai confirmat asta. 

Cat despre cel de la #142, nici nu merita sa imi bat capul cu tine prietene. Jigniti lumea si va mirati ca de ce va scuipa pe unde va prinde. Niste oameni patetici cu argumente la fel ca ei. 

Cristi Naparu

#144

2016-02-03 17:49

Corect spus mai sus!

Dar i-ati uitat pe cei care deja tranzactioaneaza locuinte executate de banci si vandute altor samsari care doar tranzactioneaza! Adica fac bani din nimic, ca bancile!

P.s. ah oare criza anuntata anul acesta de cine e creata oare? De banci nu? Ca in america. Si cine va suferii? Cei care au credite nu? Ca bancile vor mai veni iar cu ceva umflari de dobanda si clauze abuzive!

Deci, la credite oameni buni. Nu are rost sa invatati din ce au patit alti oameni cu bancile, si cum au ramas fara case, cu o gramada de bani platiti si cu poprire pe salariu tot restul vietii!

 


Musafir

#145 Re: Re: Re: Re: Au aparut postacii

2016-02-03 17:52

#143: Toni Ludovic - Re: Re: Re: Au aparut postacii 

 :) Eu sunt doar un musafir, nu am confirmat nimic - doar am constatat / evidentiat ce scrie negru pe alb in sectiunea statistici.

 

Referitor la presupuneri de gen semnat de sot, dar sigur ar fi vrut sa semneze si sotia... trebuie sa ramanem obiectivi, oamenii sunt liberi sa aleaga, nu trebuie sa le inducem in mod subliminal mesaje.


Musafir

#146 Re: ce vezi tu asa de roz in Spania?!A cazut totul acolo pe piata imobiliara...

2016-02-03 18:11

#25: -  

 

Valentina ana

#147 Re: Hotul striga hotii

2016-02-03 18:14

#142: Ludovic the one! Adevaratul. -  

 Samsarii imobiliari sunt cei care isi folosesc influenta politica si banii pentru a plasa datoriile in contul altora. Am semnat aceasta pentru ca sunt tanara cu un salariu romanica-style si nu pot dispune de zeci de mii de euro cand vreau asa cum faceti domnia voastra. 

Ariciuc Mircea Catalin

#148 Re:

2016-02-03 18:35

#142: Ludovic the one! Adevaratul. -  

 V-au stricat voua planurile pe zona de sud. Au facut apartamente noi la preturi mici de piata. Eu am cumparat de la ei si daca te intereseaza iti trimit o poza cu ce s-a construit aici. De asta vreti sa ii executati. 

Toni Ludovic

#149 Re: Re: Re: Re: Re: Au aparut postacii

2016-02-03 18:55

#145: - Re: Re: Re: Re: Au aparut postacii 

 Nu induce nimeni stimatule niciun mesaj de niciun fel. Era o simpla deductie. Atunci cand ai 2 persoane, femeie si barbat, cu acelasi nume de familie, din acelasi oras, care voteaza la 3-4 minute diferenta atunci in proportie de 50% sunt sot si sotie, 25% frate si sora, 25% mama si fiu. Nu mai cauta nod in papura pentru ca m-am folosit de informatiile luate din rubrica de semnaturi, unde poti vedea atat tu cat si cei suspiciosi acelasi lucru. Deci, era o deductie. Deductia este ceva omenesc, asa face si liderul GCCC care deduce ca Ionel Blanculescu, Moise Guran, Radu Zilisteanu si "N" alte persoane care nu ii impartasesc punctele de vedere sunt "sacali angajati de banci" si incepe sa ii ponegreasca si sa ii linseje public. Tot deductie e si asta, numai ca una mizerabila. 

musafir

#150 Re:

2016-02-03 19:06

#10: -  

 ai impresia ca tara merge bine ? Aveti niste replici de ... parlamentari care nici ei nu cred asta