OPRITI LEGEA DARII IN PLATA ! TOT CONSUMATORUL VA PIERDE

un sclav si executat pe viata!!!!!!!!

/ #130

2016-02-03 13:44

Mai oameni buni voi chiar doriti ca in viitor tinerele familii sa ia credite toxice de la banci sa fie executati si sa ramina sclavi si datori pe viiata bancilor??? Cum puteti fi impotriva unei legi care aduce echilibru si imparte riscurile creditului cu banca???Avem nevoie de aceasta lege ca de aer fiind singura care se pune in calea executarilor silite ale bancilor!!! Cum puteti fi impotriva unei legi care protejeaza tinerii si familiile lor de camatarii numiti banci,Voi chiar nu vedeti ca ,,sistemul bancar" este un sistem cartelar si mafiot si singurul lor scop este de a distruge viitorul tinerilor si familiilor? De ce nu dau credite cu dobinzi mici la tineri cu 0,5% si 1% ca in Austria,Germania si alte tari europene?De ce au dobinzi de 6%-12% si acum,de ce nu dau credite pentru case la tinere familii pe 15 ani cu dobinda 0 ca in Danemarca?? Halal romani sunteti sa fiti impotriva unei legi care apara tinerii!! Uitati aici exemplu de credit in chf in 2008 am luat 165.000 lei,pina acum am platit 154.000 lei si mai am de platit inca 366.000 lei ? e bun asa?asa sa dea Dumnezeu sa luati si voi sau copii vostri credite de astea ca de astea vor sa dea!!!asta pe o garsoniera!!!