Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post

SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.
Musafir

#30703 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Desteapta-te Romane!

2014-12-10 19:03

#30698: NEA MIHAI - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Desteapta-te Romane! 

 Hai sa scot si eu din context si sa pun in CONTEXT, ce spui? Te tine provodarea  mea?

"

Daca o veti citii cu atentie veti constata ca  si institutia sus mentionata  spune acelasi lucru si anume " in conformitate cu  prevederile CCM , respectiv art.38, salariatii disponibilizati au beneficiat de plati compensatorii, calculate"...........incheind apoteotic "Adeverintele mentionate au asadar scopul de a evidentia valoarea impozitelor si taxelor veniturilor realizate de catre o persoana intr-un an fiscal , informatiile cuprinse in acestea facand referire la veniturile realizate si nu incasate "

1. CCM este LEGE incontestabila si neatacabila si intarita prin decizii si reglementata prin acorduri si sustinuta de legi si lasata sa fie aplicabila chiar si cu OUG si HG la data dispinbilizarii si pana la final.

2. Am beneficiat in urma disponibilizarii colective de salarii plati compensatorii din CCM si neachitate catre noi.

3. Adeverintele au scop de de a evidentia valoarea impozitelor si taxelor venituri realizate si ce spune Legea 571/2003 coroborată cu HG 44/2004

 

#29828 DECIZIE DE INCETARE A CONTRACTULUI INDIVIDUAL DE MUNCA DISPONIBILIZAT OLTCHIM : 

#29829 CONTRACTUL COLECTIV DE MUNCA ( CCM )

#29830 CE SPUNE CODUL FISCAL DESPRE VENITURI SALARIALE?

#29832 Tribunalul Vâlcea a decis intrarea "Oltchim" în insolvenţă

#29834 STOP CENZURA !!!!!!!!!!! SINDICATELE SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA !!!!!

A FOST O COMPLICITATE SINDICATE #30008 (TOATE INCLUS SI VINCEA ) SI STATUL ROMAN#30014 SUNT IN CULPA.

Sentinta nr. 617 din 30.01.2013 pronuntata de Tribunalul Valcea in dosarul 887/90/2013

Legea 85/2006 privind procedura insolventei, consolidata 2010 ABROGATA

Raspunsuri


Musafir

#30704 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Desteapta-te Romane!

2014-12-10 20:00:14

#30703: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Desteapta-te Romane! 

 Sunt lucruri pe care nu mi le spui i premiera , sunt lucruri pe care le-am citit si recitit si eu.

Asa cum zici si tu dar mai presus de toate cum zice Art. 229 -alin. 4 din Codul Muncii "C.C.M.  incheite cu respetarea dispozitiilor legale , constitue legea partilor"

Daca CCM-ul reprezinta legea partilor de ce nu ne-am primit banii conform acestuia si mai precis conform ar. 38?

Stiu ma vei lua cu cardasia......

Ai evidentiat valoarea impozitelor si taxelor dar le-ai si platit. De mine de ce nu te-ai achitat? Nu cumva mi-ai furat acesti bani? Nu cumva din bani mei si-a luat salariu taietorul de iarba Talpasanu , recuperatorul de fier vechi P.V. , cautatorul de tacamuri de aur si consoarta lui?

Sa admitem ca ANAF-ul te-a executat sau ti-a fost frica de acest lucru , dar pilonul 2 de pensii te-a executat si el?

De multe ori am impresia ca nu esti unul de-al nostru si ca esti unul de-al lor , platit sa ne amageasca pe aceasta petitie, dar ,,,,,,,,,,,totusi, ai si momentele tale.

Da, recunosc in teorie stai foarte bine in schimb practica!

Ti-am mai zis, ma bucur ca esti atat de optimist, dar totusi traim in Romania