Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post


Musafir

#30704 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Desteapta-te Romane!

2014-12-10 20:00

#30703: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Desteapta-te Romane! 

 Sunt lucruri pe care nu mi le spui i premiera , sunt lucruri pe care le-am citit si recitit si eu.

Asa cum zici si tu dar mai presus de toate cum zice Art. 229 -alin. 4 din Codul Muncii "C.C.M.  incheite cu respetarea dispozitiilor legale , constitue legea partilor"

Daca CCM-ul reprezinta legea partilor de ce nu ne-am primit banii conform acestuia si mai precis conform ar. 38?

Stiu ma vei lua cu cardasia......

Ai evidentiat valoarea impozitelor si taxelor dar le-ai si platit. De mine de ce nu te-ai achitat? Nu cumva mi-ai furat acesti bani? Nu cumva din bani mei si-a luat salariu taietorul de iarba Talpasanu , recuperatorul de fier vechi P.V. , cautatorul de tacamuri de aur si consoarta lui?

Sa admitem ca ANAF-ul te-a executat sau ti-a fost frica de acest lucru , dar pilonul 2 de pensii te-a executat si el?

De multe ori am impresia ca nu esti unul de-al nostru si ca esti unul de-al lor , platit sa ne amageasca pe aceasta petitie, dar ,,,,,,,,,,,totusi, ai si momentele tale.

Da, recunosc in teorie stai foarte bine in schimb practica!

Ti-am mai zis, ma bucur ca esti atat de optimist, dar totusi traim in Romania 

Raspunsuri


Musafir

#30705 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Desteapta-te Romane!

2014-12-10 20:11:52

#30704: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Desteapta-te Romane! 

 Colegul si prietenul meu care scoate din context tot, spune-mi tu mie SINCER, NU AM EU DREPTATE CU TOT CE AM EU IN CONTEXT ????

Tu ai impresia ca eu am impresia si noi avem impresia, eee uite ca viata nu e dupa impresia ta ci dupa LEGI SI LEGI SI ALTE FORME LEGISLATIVE.

De multe ori am eu impresia ca esti gica-contra scos din context si rastorni adevarul, de mult uitat de tine si nestiut niciodata, pentru ca nu intelegi si scoti din context.

Practica este in derulare, ce sa-i faci daca acum este cerut falimentul  si se urmeaza Legea 85/2006. iar avocaul Piperea a pacalit prin tragere de timp societatea Oltchim si salariatii acestuia, combinatul chimic KO, direct cat altii stateau de vrajeli si vrajitorii si inca incearca sa vrajeasca, insa legea isi face treaba in continuu.

Viata bate filmul, vei vedea. Multumesc de cuvintele de sfarsit, la fel acelasi, ma lauzi in final.