Votati pentru mentinerea religiei in scoli

Quoted post

ciprian

#581 Re: REligie?!?!

2014-11-16 21:09

#22: Ioan - REligie?!?!  

Dragul meu tu traiesti datorita lui Dumnezeu. Numara tot ceea ce ai si apoi o sa tragi concluziile. Nu uita ca fara de Dumnezeu nu se poate misca nici un fir de iarba. Daca nu vreti religie depuneti cerere si nu faceti RELIGIE, insa eu pe copii mei o sa-i dau sa studieze religia, religia iti arata frumosul din om, te invata sa respecti, sa iti pese de cei din jur, sa fii om in bunul sens al cuvantului.  DACA NOI CREDEM IN DUMNEZEU SI EL NU EXISTA  NOI  NU AVEM NICI UN PACAT, DAR DACA EL EXISTA SI NOI NU CREDEM IN EL AVEM CELE MAI MARI PACATE. Dragul meu ce facem ne renegam inaintasii, ne uitam valoriile, cum poate cineva sa-l judece pe Dumnezeu si sa scape fara de pedeapsa. TITANICUL A FOST INGHITIT DE MAREA FLAMANDA DATORITA NESABUINTEI PROPIETARULUI NAVEI TITANIC CARE A SPUS CA NICI DUMNEZEU NU-L POATE SCUFUNDA, CUNOSTI URMAREA FAPTELOR. EVREII L-AU CERUT PE BARABA SA FIE ELIBERAT SI IISUS HRISTOS SA FIE RASTIGNIT, CERAND CA SANGELE LUI IISUS HRISTOS SA FIE DEASUPRA CAPULUI LOR SI A COPIILOR LOR SI CUNOSTI CONFLICTELE DINTRE ISRAEL SI PALESTINA, PENTRU CA ACEST SANGE NEVINOVAT VARSAT DE IISUS HRISTOS PE CRUCE S-A INTORS IMPOTRIVA LOR. ESTI LIBER FRATE SA FACI CEEA CE VREI CU VIATA TA INSA SA NU TE AFLI LUPTATOR IMPOTRIVA LUI DUMNEZEU?, CA INTR-O ZI VEI AVEA NEVOIE DE DUMNEZEU, EL NU TE VA RESPINGE CUM FACI TU PENTRU CA TE IUBESTE.

 
 
 
 
 

Raspunsuri

cius

#1153 Re: Re: REligie?!?!

2014-11-20 08:50:22

#581: ciprian - Re: REligie?!?!  

 

pai din cate spui se pare ca deja i-a respins pe aia care se bat intre ei de zeci de ani