Romani nu sunt deacord cu primirea refugiatilor pe teritoriul Romaniei

Enuma Elish

/ #309 Doar nu am dat in mintea copiilor

2016-03-05 18:00

Cum sa acceptam diavolul in casa? Ce stiu sa faca astia si de ce sa ne bagam mortul in casa? Cine i-a invitat sa-i si primeasca in bogatia lor. Ptr noi, tara noastra, nu face nimic bun. Ptr straini, da. Bunicul meu a murit la Turtucaia in 1916, in lupta contra turcilor. Cum sa primim vipera la sanul nostru. Nu vedem ce au facut in tarile unde deja au fost acceptati in ultimii 30 ani? Nu vedem ca sunt neintegrabili si mai mult se comporta ca stapanii locurilor ocupate. Chiar am inebunit? Ptr ca asa vrea Merkel? Cine e merkel ptr noi si ce a facut ea bun ptr noi romanii? Atata vreme cat poporul asta se zbate in saracie si sclavie, aceasta lovitura ne va spulbera. Arabii au cucerit lumea intre sec 3 si 18, din Spania, Nordul Africii si pana in India. Toate marile civilizatii ale lumii (greaca, romana,ec) au fost rapuse de migratori ce nu se impiedicau de sentimente si morala. Azi este la fel. Asistam la distrugerea civilizatiei vestice construita de parintii nostri cu truda dupa 2 razboaie mondiale, declansate de germani. Nu. Sa stea la ei acasa si sa se lupte ptr viata . Asa e corect.