Romani nu sunt deacord cu primirea refugiatilor pe teritoriul Romaniei


Musafir

#301

2016-03-04 18:54

No coment...

Musafir

#302

2016-03-04 20:56

Sa ne protejam copii, orfanii, varstnicii, pe cei cu dizabilitati si pe cei cu nevoi speciale. Apoi, daca mai ne ramane, dam si la alti. Stima !

Musafir

#303

2016-03-05 09:05

REFERENDUM national....urgent!!!
Tradatorii (guvernantii impreuna cu presedintele-decor) ne-au vandut!!!!!!

Musafir

#304

2016-03-05 10:54

Sa-i ia Mutul asta tradator la el ca oricum are sase case si nu are copii . Sa devina el musulman in pizda masii,el si cu vaca aia nesimtita din germania...Noua ne mor copiii si batranii de foame,oamenii au salarii de mizerie si adapostim ,hranim si platim teroristi sa ne puna grenade prin trenuri,metrouri sau cine stie pe unde...Tradatori nenorociti..

Musafir

#305

2016-03-05 16:54

Pentru ca vreau pace și siguranță în tara mea.

Musafir

#306

2016-03-05 17:26

Romania , Bulgaria si Croatia trebuie sa depuna eforturi serioase pentru a nu fi transformate in adevarate rezervatii pentru refugiati, din cauza ca nu sunt membre Schengen. Cine i-a chemat sa-i pastreze pe toti.

Musafir

#307

2016-03-05 17:31

am semnat aceasta petitie,pentru ca nu vreau alti imigranti in tara noastra!Alung natiunile conlocuitoare pe care le avem!

Musafir

#308

2016-03-05 17:32

Am semnat aceaqsta petitie pentru linistea copiilor nostri !
Enuma Elish

#309 Doar nu am dat in mintea copiilor

2016-03-05 18:00

Cum sa acceptam diavolul in casa? Ce stiu sa faca astia si de ce sa ne bagam mortul in casa? Cine i-a invitat sa-i si primeasca in bogatia lor. Ptr noi, tara noastra, nu face nimic bun. Ptr straini, da. Bunicul meu a murit la Turtucaia in 1916, in lupta contra turcilor. Cum sa primim vipera la sanul nostru. Nu vedem ce au facut in tarile unde deja au fost acceptati in ultimii 30 ani? Nu vedem ca sunt neintegrabili si mai mult se comporta ca stapanii locurilor ocupate. Chiar am inebunit? Ptr ca asa vrea Merkel? Cine e merkel ptr noi si ce a facut ea bun ptr noi romanii? Atata vreme cat poporul asta se zbate in saracie si sclavie, aceasta lovitura ne va spulbera. Arabii au cucerit lumea intre sec 3 si 18, din Spania, Nordul Africii si pana in India. Toate marile civilizatii ale lumii (greaca, romana,ec) au fost rapuse de migratori ce nu se impiedicau de sentimente si morala. Azi este la fel. Asistam la distrugerea civilizatiei vestice construita de parintii nostri cu truda dupa 2 razboaie mondiale, declansate de germani. Nu. Sa stea la ei acasa si sa se lupte ptr viata . Asa e corect.


Musafir

#310

2016-03-05 18:53

Locuiesc in Viena de când au ajuns aici refugiati ,,pur si simplu iti este frica sa mai iesi seara din casa ca nu cumva sa fi jefuit sau chiar ucis.

Musafir

#311

2016-03-06 01:04

Pentru că doresc ca poporul să decidă dacă vor sau nu refugiați pe teritoriul României!
Nu Uniunea Europeană și nici parlamentul României nu poată să decidă acest lucru ci poporul!

Musafir

#312

2016-03-06 03:06

Ptr. ca nu vreau sa se piarda ptr. totdeauna identitatea tarii noastre. Locuiesc in SUA dar am si cetatenie romana. In 26 de ani aici miam dat seama ce inseamna comunitatile musulmane! Sint primitivi si barbari! Si foarte murdari si obraznici. Zonele lor put de la o mila!

Musafir

#313

2016-03-06 03:36

Nu îti dai seama cum sunt cu adevarat musulmanii decât dupa ce ai patit-o cu ei. Si eu am patit-o. Iar cei ce nu voteaza împotriva cotelor sunt exact victimele de care ei au nevoie. E clar ca sunt multi dintre ei în nevoie si unii dintre ei poate chiar ar merita statutul de refugiat, dar cu totii asculta de instinctul turmei: adica vrei sa faci unuia bine, si mêine aduce si parintii, si sotia, si catelul si purcelul la tine în casa dupa care, cum sunt mai multi, te dau afara. Cunosc cazul unei bone din Africa de Nord care a despartit un cuplu francez, s-a casatorit cu barbatul, iar acesta si-a parasit si sotia si copiii si acum are grija de copiii bonei. Si amândoi sunt plecati în Arabia Saudita si fosta bona, actuala sotie, e musulmana integrista. Ce vreti mai mult decât atât? Nu puteti întelege cum sunt ei de fapt decât numai daca ati patit-o cu ei. Ei profita din plin de lipsa noastra de experienta de a primi strainii si vin la noi, se gudura, noua ne e mila de ei, iar apoi, se fac stapâni la noi în tara. De aceea spun ca ei, prin mentalitatea lor care pune colectivitatea pe primul plan, turma, se apropie mai mult de tarile arabe. Tarile arabe bogate ar trebui sa îi primeasca. Si daca nu vor, nu au decât sa puna mâna pe arme si sa se apere. Acceptând aceste cote, care vor fi din ce în ce mai mari si din ce în ce mai dese, suntem mari fraieri si puneti în pericol viitorul copiilor vostri. Spuneti NU cotelor, cu orice pret, si daca chiar trebuie sa îi acceptam pe acesti refugiati, multi dintre ei probabil falsi refugiati, trebuie sa fim atât de vicleni încât sa îi facem sa plece acasa sau în Germania, acolo unde Merkel spune ca are unde sa îi primeasca.

Musafir

#314

2016-03-06 07:58

in primul rand suntem o tara saraca , care nu avem grija de saracii nostri ,in rest traiasca guvernantii corupti !

Musafir

#315

2016-03-06 09:58

Soluția este oprirea conflictelor în zonă și repatrierea refugiaților în siguranță! INDIFERENȚA face victime nevinovate!

Musafir

#316

2016-03-06 10:39

Chiar nu este necesar sa puneti astfel de intrebare!Copii romanilor se culca nemancati,oamenii nu au locuri de munca,dar noua ne trebuiesc refugiati!

Musafir

#317

2016-03-06 11:21

Nu doresc oameni care au un comportament contra civilizatiei,fara respect pentru semenii sai,apoi fata de altii.

Musafir

#318

2016-03-06 18:08

pentru ca viitorul copiilor nostri este in pericol!

Musafir

#319

2016-03-06 18:52

Pt ca acesti imigranti sunt un pericol public

Musafir

#320

2016-03-06 19:28

Cu cât vom semna mai mulți, cu atât șansele noastre de a refuza invazia emigranților vor fi mai mari!...

Musafir

#321

2016-03-06 23:06

O decizie legata de o problema atit de importatnta nu poate fi luata de un om (premier) pe care nu l-a ales decit un om (presedinte). Se impune un referendum.
2

#322

2016-03-06 23:48

Respectarea Constitutiei Romaniei!


Musafir

#323

2016-03-07 04:14

refugiatii musulmani sunt un real pericol pentru identitatea noastra

Musafir

#324

2016-03-07 11:45

Cum ar fii sa-mi parasesc tara si sa o las goala????

Musafir

#325

2016-03-07 12:07

Pentru ca nu vreau sa calce picior de musulman, sau alt refugiat, pe teritoriul tarii mele !