Votati pentru mentinerea religiei in scoli


Musafir

/ #3407

2015-07-27 09:25

Vreau sa se mentina religia in scoli pentru ca alfel vom fi o natie destinata pierzaniei,am vazut undeva in continutul acestei petitii ca se amintea de vremea comunismului,eu am crescut in aceea epoca ,si am fost eleva dar nici vorba nu a fost de ore de religie si am crescut indobitocita de sistem,spre rusinea mea nu am stiut sa spun nici o rugaciune,nici sa-mi fac cruce,nici cu care mana se face cruce,orce lucru imoral il consideram o normalitate,simtind un mare gol in suflet pe care nu-l poate umple nici o iubire pamanteana,descoperind credinta pe la26-27 de ani si o data cu ea si linistea si pacea,siguranta pe care nu am gasit-o in nici o alta parte,de aceea nu vrea sa fie privati copii mei,mai tarziu nepotii mei de aceasta bucurie a descoperiri Divinitati,orcum cei care nu vor sa participe,sau sunt de alta credinta sunt liberi sa plece de la ore,iar copii devenid adolescenti pot sa aleaga o cale buna sau rea dar in cunostiinta de cauza,stiind ca comitand o fapta imorala atrage pacatul,si mai tarziu vine si plata pacatului intr-o forma de suferinta sau alta,fizica sau psihica, dar noi ca parinti avem datoria sa-i indrumam pe calea cea buna,iar mai apoi depinde de liberul lor arbitru încotro se vor indrepta.