Votati pentru mentinerea religiei in scoli


Musafir

/ #1510

2014-11-23 18:11

De ceva timp încoace sub pretextul democrației ne-am obișnuit să dăm dracu' toate lucrurile bune din țara asta, iar acum a venit rândul școlilor și a Bisericii. Cât de imbecil a ajuns românul să pună botu' la toate ideile ciocoilor de la guvernare care pretind că cel mai mare dușman al țării este Dumnezeu și că trebuie cumva să scape de El. Fraților vă deranjează ora de religie? Mai știu eu pe unul care îl deranjează tămâia și agheasma. ... Cum nu știți de cine e vorba? E vorba de dracu', prietenul și patronul vostru celor care nu suportați ora de religie.

Apelez la cei care nu au alergie la cele sfinte și care rămân fideli credinței și spiritualității ortodoxe și îi rog cu toată bărbăția și maturitatea să susțină cum pot continuarea săvârșirii orei de religie în școlile românești. Au fost multe "fiare" care au încercat să distrugă Biserica și nu au reuşit timp de 2000 de ani. Nici acum nu vor reuşi. Cu ajutorul lui Dumnezeu vom mânca parastasul și după "fiarele" care luptă în zilele astea împotriva Bisericii. Curaj! Cu noi este Dumnezeu.