Votati pentru mentinerea religiei in scoli

Anonim

/ #726

2014-11-17 21:36

Oameni buni, ati uitat de jertfele crestinilor de alungul timpului? De ce credeti ca domnitorul Constantin Brancoveanu a trecut prin baia de sange ? Numai pentru religia sa . Sfintii inchisorilor la fel .Martiri de la revolutie .. Nu stiu de ce e nevoie sa fac o cerere ca sa mi studiez religia. Ganditi-va ca daca nu s ar mai face religia ar fi foarte rau.Multi profesori de religie numai din asta traiesc.Mie cel putin imi place foarte mult religia deoarece nu este ca celalalte materii..invatam si noi altceva si se dau si note bune.Acum cei care nu vor nu trebuie sa faca acum plangeri la CCR  si sa ne strice atmosfera de post si rugaciune in timpul postului Craciunului.Este buna religia invatam sa fim mai buni mai intelegatori sunt profesori foarte ok.Daca nu ti covine fa o cerere si asta e.Dar nu trebuie sa dezbini o tara crestin ortodoxa cu traditie de 2000 de ani.In ce secol traim trebuie sa luam atitudine asupra acestei probleme  legate de ora de religie.Eu cred ca nu sumtem un popor de lasi.Sa incercam sa fie totul ok.Nu i mai dati margaritare la porci ei nu merita asa ceva .Daca esti ateu faci o cerere dar nu toata tara crestin ortodoxa.Sa ne rugam ca sa fie bine in lume !