Retragerea Ordinului ”Steaua României“ acordat lui Laszlo Tokes


Musafir

/ #58

2013-08-20 21:56

eu la asa zisa revolutie mi-am pazit intreprinderea de jefuitori si asa am ramas mult timp cu intreprinderea si nu au ramas muncitorii fara loc de munca .daca faceau toti la fel romania cum nu era o ruina ...mie de ce nu mi se acorda un asemenea ordin ? puteam sa inscriu pe lisat la FSN dar am preferat sa merg la locul de munca al meu ca am fost anuntata ca au venit sa fure ...si asa am chemat o grupa de soldati ca sa stea acolo impreuna cu mine sa orim pe vandali si hotii de utilaje si de dezmembrat uzine si fabrici , hoteluri scoli , case de cultura , sisteme de irigatii centrale electrice combinate ...daca faceau toti ca mine romania acum era departe iar fii ei nu umblau ca bezmeticii prin europa si intreaga lume sa muncaeasca ca niste sclavi ....eu de ce nu merit acest ordin ? au primit aceste ordine cei care au dus la distrugerea romaniei ..toti hotii toti comunistii inraiti si criminali .este o rusine . ar tebuie sa restituie toti cei care au primit indemnizatii de FSN ei trebuie sa raspunda pentru dezastrul economic in care este romania sa fie inchisi si sa dea socoteala pentru stadiul in care se afla romania acum ...romania jefuita chiar de ei si pe deasupra au mai fost si decorati si platiti la noi ca la nimeni ,,vai de tarisoara asta .in curand nu va mai fi nimic de ea ..o groapa de gunoi a europei si al altor state care vin si exploateaza aici pamantul minereurile , defriseaza padurile noastre care era printre cele ma frumoase din europa ..ce marsavie au facut cei de la FSN cu aceasta tarisoara ,,,sa fie judecati si condamnati si ei si cei care au beneficiat de pe urma lor ...cu mic si mare ...o tara de hoti ...retragerea ordinului steaua romaniei la toti care ki s-au dat ca nu merita nici unul ,,dovada uitati-va in jur sa vedeti dezastrul in care este tara si romanii