Cerem desfiintarea UDMR pentru subminarea puterii de stat

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Cerem desfiintarea UDMR pentru subminarea puterii de stat


Musafir

#626

2015-11-15 19:30

Atât timp cât Statele unite ale Americii , locul nașterii democrației , nu are partide etnice , și este o țară cosmopolită cu foarte multe etnii reprezentate de un număr impresionant de oameni , de ce am fi noi cu moț ? S-a uitat ce ne-a făcut fostul ministru al sănătății din UDMR ? Se uită că etnicii din România sunt masă de manevră pentru a servii scopurilor oculte a diverselor partide politice ? Am fost în Satu-Mare , la un hotel , iar în momentul în care am comandat o bere la bar toți cei aflați la bar s-au întors spre mine foarte enervați . Cum am îndrăznit să vorbesc în română ! Stau și mă întreb : Satu-Mare nu mai e pe harta României sau ce ?
Nu mai suntem siguri în propria noastră țară ?
Etnicilor care nu le comvine traiul în România sunt liberi să meargă unde vor ei , așa după cum sugera Putin în Rusia etnicilor de acolo . Nu e normal ? Nu sunt pro Putin dar, frate cine locuiește în România , țară democrată , adică minoritatea se supune majorității , trebuie să respecte legile românești și pe români .
UDMR-ul nu a făcut altceva decât ce fac și celelalte partide : să-și îmbogățească proprii lideri și să atenteze la siguranța statului român prin toate atitudinile și acțiunile membrilor și a liderilor ei .
Ca atare , nu își are rostul de a ființa ! Și UDMR și orice alt partid etnic în România ar trebui să dispară !
Ce-ar însemna dacă în România s-ar înfința un partid român naționalist , nu ? De ce nu ? Un partid strict al românilor și care să promoveze românismul și interesele românilor , dacă am considera poporul român , strict numai etnia română, ca o etnie?

Musafir

#627

2015-11-15 19:43

Nu am nimic cu ungurii am cu UDMR-ul

Musafir

#628

2015-11-15 19:55

Pt ca doresc o Romanie curata

Musafir

#629

2015-11-15 21:21

Sa nu mai fie nici un Maghiar in Parlamentul Romaniei , sa mearga la Hungary la ei sa comande .

Musafir

#630

2015-11-16 05:34

Pt o Romanie mai buna

Musafir

#631

2015-11-16 13:59

Rusine tie...Traiesti in Romania...Analfabetule....Eu sunt stabilita in Franta scriu,citesc vorbesc Franceza...Rusine voua ....

Musafir

#632

2015-11-17 02:19

Pentru că România aparține celor care fac lucruri bune pentru țara . Ce vom lasa copiilor noștri,o Românie fără 3 județe ?

Musafir

#633

2015-11-17 03:07

Pentru ca nu vreau sa ajungem chiriasi la noi in tara

Musafir

#634

2015-11-17 13:42

Am semnat pentru ca eu am propus cu mult inainte asta
Nu inteleg de ce vreti bani

Musafir

#635

2015-11-18 10:48

România nu este colonie Maghiară.

Musafir

#636

2015-11-18 12:37

Pentru ca sunt roman !

Musafir

#637

2015-11-18 16:51

Deoarece șovinismul și iredentismul sunt principii de bază ale aceste organizații cameleonice și viclene!

Musafir

#638

2015-11-18 18:56

M-am saturat de atâta nedreptate in tara mea.

Musafir

#639

2015-11-20 12:05

M-am saturat de pretentiile ungurilor. In plus ei nu fac nimic sa ajute acest popor si aceasta tara. Pentru ei Romania se opreste la Carpati.

Musafir

#640

2015-11-27 18:40

UDMR nu este partid politic ci o grupare etnica. Care este doctrina politica a UDMR?

Musafir

#641

2015-11-29 16:17

Un pardid ilegal!Trebuia desfintat de multa vreme ! Sper sa nu fie prea tirziu !

Musafir

#642

2015-12-03 14:51

Consider ca a sosit vremea ca aceasta organizatie antiromaneasca care proclama si sustine dezmembrarea tarii sa dispara de pe esichierul politic de la noi!

Musafir

#643

2015-12-03 18:19

Ptr ca sunt roman.si nu mai vreau atata toleranta fata de minoritatea maghiara. Nu sunt extremist insa ei nu merita. Se comporta ca stat in stat. In plus e inacceptabil sa reprezentati in parlament ai in europa de oameni care vor raul romaniei.cat as dori sa iesim in strada. Daca doriti la cluj pot forma mișcare naționalistă
Octavian Grosu
Musafir

#644

2015-12-04 09:01

Consider UDMR o grupare etnica si nu un partid cu o platforma politica capabila sa satisfaca cerintele societatii civile romane. Ei au interese personale, meschine, antiromanesti si, mai nou, apucaturi teroriste. Sunt multe de spus pe aceasta tema, nu e spatiu aici, dar aceasta grupare trebuie scoasa in afara legii. Trebuia facut asta mai demult, poate ca nu e prea tarziu.

un roman din ROMANIA

#645 lipsa drepturi normale pentru romanii din zona maghiarizata

2015-12-04 12:23

Am ajuns ca in tara noastra, in zonele maghiarizate, romanii sa aiba mai putine drepturi decat conationalii nostri veniti in hoarde peste noi. Dar nu numai in zonele maghirizate avem probleme: noi suntem discriminati in propria tara, copii nostri invata in clase de 30 de elevi, iar hunii nostri au clase de 10 elevi.  In scolile romanesti avem sectii de maghiara si directori speciali pentru acesta natie. Dar nu in scopul de a-i civiliza ci de a le da drepturi sa comploteze impotriva noastra. Sa ne puna bombe! Sa ne trimita romanii din zona HARCOV in alta parte sub amenintari, pentru a ramane majoritari. Sa ii oblige sa invete maghiara ca altfel nu sunt serviti in magazine sau localuri. Si cate altele. Dar poate SRI (ca de aia ii platim) poate aduce la cunostinta publicului si alte acte teroriste (act terorist neinsemnand doar bombe !!!) pe care le savarsesc hunii in tara noastra. In presa !!!!!

Propun ca UDMR sa fie scos inafara legii ca o organizatie neonazista (merkeliana) impotriva poporului roman!!!!!!

Conationalitatea (minoritatea) maghiara sa aiba doar cel  mult 2 (doi) reprezentanti in PARLAMENTUL ROMANIEI ! Si nici un drept in plus fata de populatia majoritara ! Ca sa nu poata santaja si manipula parlamentul !

Si trebuie desfintate drepturile hunilor de a studia in clase de 10 elevi !!!! Sau sa aiba si copii nostri aceleasi dreturi: de a studia in clase de 10 elevi !!!! Si desfintate sectiile din facultati astfel incat si noi sa avem aceleasi drepturi ca si ei ! Ca doar noi suntem majoritari si ei ar trebui sa  se supuna majoritatii!

Nu cer ca si noi sa facem ce a facut statul hortist maghiar: asimilarea fortata a conlocuitorilor si a tuturor care au de-a face cu ei !!

Dar nu trebuie sa le dam drepturi mai multe decat avem noi !!!!!!!!!!!!!

Pentru ROMANIA MARE - UDMR la gunoi. La tribunal pentru subminarea statului roman !!!!!!!!!!!!!!!

acelasi roman din ROMANIA

#646

2015-12-04 12:34

Referitor la Referendum limitare privilegii parlamentari. NU ! NU! NU !

IMUNITATEA PARLAMENTARULUI este absolut obligatorie in orice stat civilizat !!!!
Numai asa se pot opri actiunile in forta a servicilor secrete si speciale, a DNA sau altor institutii de forta in statul militienesc roman actual. Imunitatea parlamentarului trebuie mentinuta si trebuie eventual completata si excluse cazurile de violenta sau alte cazuri in care este amenintata siguranta cetatenilor !!

P.S. Nu sunt si nu am rude in Parlament! Dar una din conditiile democratiei este limitarea puterii unor institutii ale statului (si aici ma refer doar la conditia actuala cu un DNA partinic si circar - care scoate o armata de politisti si jandarimi pentru a aresta un parlamentar pasnic - chiar daca acesta a "furat" si nu scoate aceeasi armata pentru cazurile grave de atentat la siguranta nationala !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! , si nu scoate aceeasi armata in cazul mafiei nationale basiste. Vedeti ca pe udrea, videanu, boc, ... ii cheama  la "discutii amicale" fara presa, iar in alte cazuri cu tam-tam cu presa, televiziuni, circ, circ, circ.....)

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2015-12-04 19:57



Musafir

#648 Re:

2015-12-04 20:00

#631: -  

 La cine te referi doamna? Ai uitat cumva limba materna de cand esti in Franta?


Musafir

#649

2016-01-24 08:35

Sa plece toti bozgorii in Hungaria lor, ca doar aia este a lor, nu si Romania !!!!

Musafir

#650

2016-01-29 17:05

Sunt roman si trebuie sa sustin aceasta petitie pentru justetea ei.
''u d m r'' NU ESTE PARTID POLITIC si prin urmare nu are ce cauta in parlamentul Romaniei.
Asadar, cer SCOATEREA ''u d m r'' in afara legii.
Tara asta se numeste Romania si Romana trebuie sa se auda peste tot. Nu sa fie discriminati Romanii in tara lor si sa auzi ''nem tudom'' in institutii publice din Harghita sau covasna.




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...