Cerem desfiintarea UDMR pentru subminarea puterii de stat

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Cerem desfiintarea UDMR pentru subminarea puterii de stat


Musafir

#26

2014-03-11 10:33

Nu stiu cum s-ar putea desfiinta ceva ce nu exista. UDMR nu e inregistrat partid politic, este neconstitutionala participarea la scrutinurile electorale , in consecinta nu are dreptul a fi in parament ori guvern.

Musafir

#27

2014-03-11 10:34

imi sustin semnatura petitiei
scurt si la obiect

Musafir

#28

2014-03-11 10:36

Romania este Romania !

Musafir

#29

2014-03-11 11:40

Fara iredentisti la guvernare! E suficient ca avem tradatori.

Musafir

#30

2014-03-11 14:00

afara cu udmr

Musafir

#31

2014-03-11 14:24

sa se duca la ei in tara sa isi ceara drepturile, odata ce stau in tara romaneasca sa respecte steagul limba, si constitutia tarii.

Musafir

#32

2014-03-11 15:09

Sa le fie rusine celor de la conducerea tarii ca le permit acestor minoritati sa-si bata joc de frumoasa noastra tara. Rusine d-le presedinte Basescu, rusine d-le prim ministru Ponta! Asa sa va ajute Dumnezeu!
anonim ardelean

#33

2014-03-11 15:12

Insasi existenta unui partid format pe criterii pur etnice,este impotriva firii!Greseala a debutat la inceputul anilor '90...Nu trebuia acceptata o asemenea situatie,inca de atunci!Nu am nimic cu "ungurii",ca oameni!Formularea acestor petitii,insa
,trebuiesc sanctionate,cu fermitate!!

Musafir

#34

2014-03-11 15:18

Nu vreau ca un partid al minoritatilor care este xenofob si plin de ura fata de romani sa faca ce vrea la noi in tara!

Musafir

#35

2014-03-11 15:27

U.D.M.R-america - ue -f.m.i=israel -bogatasi - infractori si curve de lux - sistemul NUMIT "democratie"- scos in afara legii -
fara scoatrea in afara legii a sistemului criminal -anti national si antisocial numit demcoratie originala -totul devine inutil ,- sistem care este "'tolerant si permisiv CUREVLRO -DEPRAVARII - HAOSULUI SI ANARHEI "jafului si distrugerii ORDINII SI LEGII CONTRA STATULUI NATIONAL;AM ZIS !

Musafir

#36

2014-03-11 15:47

Afara cu bozgorii din tara.
Stupy

#37 Aici e Romania !

2014-03-11 15:48

Afara cu bozgorii din tara...afara cu jegurile ce isi permit sa fluture alt drapel/steag pe meleagurile frumoasei noastre tari.AFARA !!!

Musafir

#38

2014-03-11 15:51

De ce sa avem unguri la guvernare ? De ce ?

Musafir

#39

2014-03-11 16:18

Nu numai UDMR, ci si alte formatiuni politice ar trebui sa fie ajutate (sic!) sa dispara de pe scena politica a Romaniei postdecembriste. Nu numai Kelemen Hunor sa fie tras la raspundere pentru cele facute, ci si multi alti talhari, plagiatori si tradatori. Romanii ii cunosc prea bine, cu toate astea continua sa-i voteze. Cred ca multi dintre ei au ajuns sa gandeasca ca omida din hrean: "Vai, ce tare m-am scarbit de ce sunt silit sa infulec! Dar numai mai rau sa nu fie..."
G.Petrovai

Musafir

#40

2014-03-11 16:21

Nu numai UDMR, ci si alte formatiuni politice ar trebui sa fie ajutate (sic!) sa dispara de pe scena politica a Romaniei postdecembriste. Nu numai Kelemen Hunor sa fie tras la raspundere pentru cele facute, ci si multi alti talhari, plagiatori si tradatori. Romanii ii cunosc prea bine, cu toate astea continua sa-i voteze. Cred ca multi dintre ei au ajuns sa gandeasca ca omida din hrean: "Vai, ce tare m-am scarbit de ce sunt silit sa infulec! Dar numai mai rau sa nu fie..."

Musafir

#41

2014-03-11 16:21

daca vor sa fie la guvernare sa mearga in ungaria. si aia au guvern.sa incerce acolo nu in romania
Razvan

#42 Romania nu se doreste a ajunge in situatia Ukrainei

2014-03-11 17:18

Luptele pe prada in salbaticie se duc in haita la fel procedeaza si udmr la ora actuala profitand de situatia de criza cu care se confrunta la ora actuala Ukraina! Sa nu uitam oameni buni un lucru foarte bun inregistrat de romania in ultima vreme si anume acela ca respectand valorile si principiile democratice cu mare greu am reusit sa ieisim din criza economica prin care tocmai am trecut si in care din pacate tot ne mai aflam! Sa nu lasam pe altii sa ne adanceasca rana si mai rau! S-au dus vremurile cand ati cerut pamant si vi s-a dat. Acum Pamantul(si scriu pamantul cu P deoarece acesta acum are valoare in tara noastra iar de asta ne dam seama din pacate doar atunci cand nu-l mai avem!)e al Tarii Romanesti si nu va mai apartine! Nu va convine situatia? Parasiti Romania!

Musafir

#43

2014-03-11 17:23

va rog sa aveti in vedere si justitia din romania. respectiv cerintele doanei judecator de la curtea de apel bucuresti - JUDECATORII NU SUNT MAI PRESUS DE LEGE SI TREBUIE SA RASPUNDA IN FATA LEGII PT. GRESITA APLICARE A LEGII IN SENTINTELE PENALE DEFINITIVE SAU NU. REVENIREA LA INSTANTA DE CONTROL JUDICIAR ICCJ DIN VECHIUL COD PENAL ETC.

Musafir

#44

2014-03-11 17:43

Românii nu au votat UDMR
UDMR nu esta partid politic,este doar o uniune creată strict pe criteriu etnic,deci ilegal
UDMR-isti au cetățenie maghiară deci iar aflați ilegal la guvernare,încălcare gravă a constituției

Musafir

#45

2014-03-11 17:56

Pentru normalitate!

Musafir

#46

2014-03-11 18:03

Nu sunt inregistrati ca partid. Nu sunt de acord cu partide pe criterii etnice. Au balansat scena politica in functie de interesele lor.

Musafir

#47

2014-03-11 18:08

Nu au ce cauta la mine in tara. Ar trebui sa ne fie recunoscatori ca i-am primit la noi in tara...

Musafir

#48

2014-03-11 18:22

no comment
state vasile
Musafir

#49 UDMR trebuie interzis imediat si scos in afara legii

2014-03-11 18:32

Suntem in uniunea statelor europene , UE.

toti împreună ne dorim sa vietuim în pace si prosperitate,cei ce doresc un tinut numai al lor ar face bine sa vada cat sunt de puturosi ca le cade casa pe ei , ieri am trecut prin aceasta zona a jud Covasana si Harghita si am vazut multi tigani Gabori si case mizerabile si neingrijite , pamanturi nelucrate, iti este rusine sa vezi sate intregi de tigani care vor autonomia.

Au autonomie sa lucreze sa se dezvolte dar se vede ca sunt puturosi .

Am vazut steaguri arborate ale Ungariei si steagul secuiilor dar daca totusi vrei sa pui un steag al tau ca blazon poti sa arborezi orice cârpă care sa fie blazonul tau , traim  in 2014 nu  avem nevoie de asa ceva , ne trebuie locuri de munca si prosperitate peste tot .

Dar daca steagurile trebuie arborate sa fie ca la natiunile unite toate steagurile , problema este ca sunt vai de mama lor acolo in afara de tg mures celelate orase sunt la pamant economic , sincer nu ma deranjeaza ca pun steaguri , ma deranjeaza ca sunt placute bilingve si multe altele , mergeti in alta tara sa vedeti ca minoritatile nu au asa de multe cereri trebuie sa te adaptezi la legile tarii respective , nu iti place mergi in alta parte.

Daca nu le convine sa își ia gunoaiele si să plece de unde au venit acesastă minoritate migratoare , suntem ori nu suntem in Europa in uniunea de state nu de regiuni.

UDMR si alte miscari etnice trebuie interzise imediat si daca vor sa faca politica sa o faca impreuna cu partidele politice, discriminarea romanilor are loc prin aceasta politica a UDMR noi suntem toti cetateni ai Romaniei dca nu ne convine putem emigra unde vrem acum avem libertatea de miscare si putem sa ne stabilim unde vrem .

 

Sa înfiintam si noi partidul Moldovenilor, Partidul Bucurestenilor samd ,trebuie interzis imediat aceste partide pe criterii etnice.


Musafir

#50

2014-03-11 19:27

nu-i lasa-ti ca sunt muisti,vor sa ne ia de prosti.....



Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...