Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul

Elena

#25451 Re: LA ORA DE NOAPTE.....

2014-01-13 23:59

#25450: PRETORIAN - LA ORA DE NOAPTE.....

Pana la ,,caracterul unui popor", avem o ceata de huligani care vor sa compromita aceasta actiune, un admin care trebuie sa-si faca datoria, daca nu sunteti capabili, nu trebuia sa faceti acest demers. Abuzati de buna noastra credinta ?Am raportat cateva sute de mesaje si daca nu luati masuri o sa fac o plangere penala si vreau sa vad IP-urile . Sunt convinsa ca sunt de la celula operativa,,Zeus" si sunt platiti din banii nostri. Va dau cuvantul meu de onoare ca ma tin de cuvant !


Musafir

#25452

2014-01-14 00:02

Comment ?? Nu doar o INTREBARE din basul meu : BAI BASESCULE , NU INTELEGI CA E VREMEA SA STAI LINGA ADITA NASTASE ?????????????????
gigi_hull

#25453

2014-01-14 00:06

Comment ? Nu , doar o intrebare retorica si o dorinta din FUNDUL BASULUI MEU pentru PUSCARIABILUL LIBER : BAI KKT IESIT PE USA DIN BAS NU CREZI CA AR TREBUI SA TE VEDEM INTRIND PE USA DIN FATA SA FACI UN PAHAREL CU ADITZA SI GIGI ????? Mortii matii si ai udrei la un loc ... ca nu mai pot de atita ura !!!!!!!!!!!! CU MULTA ... URA!!! DIN HULL , YORKSHIRE , UK ! F Y !!!!!!

Jon

#25454 Basescu mare bou

2014-01-14 00:09

Basescu=hot=nesimtit=pușcărie. EBa monument de prostie,inculta
Elena

#25455 Re:

2014-01-14 00:25

#25126: -

publicati aici materialul sa-l citim si noi.

Elena

#25456 Prima constatare

2014-01-14 00:37

Eu consider ca toate aceste imagini postate de Academia Catavencu si de alti ,,tovarasi", ne-au adus prejudicii si noua, semnatarilor acestei petitii si Romaniei. Sper sa si le asume.


Musafir

#25457

2014-01-14 00:45

Va felicit pentru initiativa !
Elena

#25458 Re:

2014-01-14 01:04

#25453: gigi_hull -

Tinere, oricat de mult mi-as dori sa scap de d-nul Basescu, si-mi doresc, il consider vinovat pentru situatia in care a ajuns Romania,nu mi-as permite sa folosesc un astfel de limbaj. Nu foloseste nimanui si este o pata pe obrazul Romaniei. Gandeste-te la aceasta tara, daca-ti pasa de ea.

OBSERVER

#25459 NIGHT SHIFTUL...

2014-01-14 01:30

adica cei de noapte platiti de PROSTITUATA nu mai activeaza.Ori au pauza de necesitati ori
PROSTITUATA nu mai are lovele.
Al dracului de pulitica e grea,mai ales cand nu mai ai venituri.Daca M.Preda a scris ,,CEL MAI
IUBIT...... pentru mine cel mai URAT este FOSILA AIA DE ZEGREAN ( piticania de BOC si broscoiul
de OLTEAN l-au promovat pt invaliditate si uite CE MARE SULA A AJUNS)
anus

#25460 ancerc lu felix si lugilor lui

2014-01-14 01:50

in piata trasi intpe..bade agadea si restul puroilui sugator din anusul lu felix. ciuma penala din latrina3.

Musafir

#25461

2014-01-14 02:26

VREAU SA TRAIESC INTR-O ROMANIE IN CARE DREPTURILE FUNDAMENTALEALE OMULUI SA FIE RESPECTATAE,LEGILE TARII SA NU FIE INCALCATE DE NIMENI ,IAR CINE LE INCALCA SA FIE PEDEPSIT CONFORM LEGII.PRESEDINTELE TARII LE INCALCA, NU NE REPREZINTE ,NU ESTE DEMN PENTRU ACEASTA FUNCTIE PE CARE POPORUL ROMAN L-A INVESTIT.
paul gascoigne

#25462 Re:

2014-01-14 02:37

#25: Doctoru' Andy -

cred ca esti dr ciomu dar cu alt nume asa ca dute si-l pupa pe basistu in bas dar sper sa aiba diaree cind il saruti.sa va ciocanesc  zdrentelor cu conducatorul vostru basist si sper sa aiba parte de multi ani de pirnaie si macar pt citeva zile sa fie coleg de puscarie cu cei bagati abuziv de belitu asta pe care tu il pupi in ccur

OBSERVER

#25463 Doctorul `Andy # 25..

2014-01-14 03:38

este un felcer veterinar dupa scriere -SA PUNA BOTUL- adica strainii .Dobitocul de Andy nu stie ca toate Ambasadele Straine au biroul lor de INFORMATII nu cei ai lui BASE.
Pai bine ma felcer IDIOT,CINE MAI VINE SA INVESTEASCA CEVA IN RO daca idolul tau betiv aresteaza
cu gasca lui -P.Ministru,Ministri si multi Demnitari si mafiotii ORDINARI te faci ca nu-I vezi ?

Musafir

#25464

2014-01-14 03:53

Sper sa ajunga unde ii este destinatia.

Musafir

#25465

2014-01-14 04:19

Respectuos il bag in pizda mamei dumnealui p'ala care a scris asta.Nu e altceva decat un basist imputit.Cu respect!
Zara

#25466 Re: D-le Admin

2014-01-14 04:46

#25449: Elena - D-le Admin

Oamenii seriosi nu semneaza asemenea petitie. Doar cei cu creierul spalat. Trebuie sa fii nebun de legat ca sa nu-ti dai seama cat esti de manipulat. Si nu am nicio aplecare pentru Basescu sau altii, din cei care au guvernat tara. Toti sunt niste nemernici, inclusiv Basescu, Ponta, Dragnea,Sova ,Antonescu si de fapt toti.  Voi nu vedeti ca pastorul Gadea si Antene 3 isi bate joc de voi ? Aceasta petitie, pe care o poti semna de cate ori vrei nu are nicio valoare ?  Cei care ati semnat aceasta bataie de joc de petitie sunteti niste fripturisti nenorociti si prosti.

Zara

#25467 Re: Doctorul `Andy # 25..

2014-01-14 04:51

#25463: OBSERVER - Doctorul `Andy # 25..

Cum incape atata prostie intr-un singur om ?  Cine aresteaza si condamna ? Uiti ca tara e condusa cu 80% de Ponta ? Uiti ca partea executiva este a lui Ponta, integral, stii ca ministrul Justitiei este numit de Ponta si e ruda prin alianta cu el ?


Musafir

#25468 Re:

2014-01-14 04:53

#7: -

EXACT,DE CE NU??

Zara

#25469 Re:

2014-01-14 04:53

#52: - Poate pentruca Ponta se ascunde prin boscheti cand vine cineva din afara.

 


Musafir

#25470

2014-01-14 05:21

Ma bucur ca insfirsit au reusit acei oameni minunati sa initieze aceasta petitie.ESTE INUMAN SA NE CHINUIASCA ,SA TRAIM DIN PENSIA DE MIZERIE PE CARE NI AU OFERITO DUPA O VIATA DE MUNCA.FIECARE VINE CU IDEI SI MODIFICA ,NU SE GINDESC LA PRETUL MEDICAMENTELOR SI PRETURILE CARE SINT INABORDABILE PENSIONARILOR.DE CE AU TOT MODIFICAT LEGEA CU CUANTUMUL PENSIEI.SATULUL NU CREDE FLAMINDULUI.SI APOI CEI DELA CIOLAN S AU INBOGATIT DE NU ISI MAI INCAP IN PIELE.
OBSERVER

#25471 Re: Re: Doctorul `Andy # 25..

2014-01-14 05:51

#25467: Zara - Re: Doctorul `Andy # 25..

TANTI,

Daca matale chiar vrei sa fiu nepoliticos,de data asta incerc sa-ti explic;

EU NU FAC PARTE DIN VREUN PARTID POLITIC din RO,dar prin nastere cred si simt ca un ROMAN .ASA PRECUM STI STAREA

ECONOMICA ESTE TOTAL -repet-TOTAL dependenta de U.E. Daca matale imi vi cu Ponta,Antonescu ,Basescu ,atunci va doresc o zi buna.Uitasem multe SUCCESURI, multe,multe SUCCESURI si mai ales COIABITARI.

Zara

#25472 Continutul petitiei este absolut halucinant.

2014-01-14 06:06

Cum poti scrie asemenea aberatii cand aceste lucruri sunt foarte usor de verificat. Cum poti spune ca justitia e in mainile lui Basescu, deasemenea CSM-ul si CCR , cand conform legislatiei Basescu are dreptul, in calitate de presedinte sa numeasca o singura persoana iar restul le numesc partidele, in functie de rezultatele in alegeri.(unde USL-ul are 80%). Cum poti spune ca Basescu are putere sa condamne adversarii politici si sa ierte proprii corupti, cand ministru justitiei a fost numit de Ponta si anume un prieten care ii este si ruda prin alianta ? Si sa vrea Basescu, dar fara puterea executiva, el nu poate face nimic. Sefii de la DNA si ANi au fost stabiliti impreuna cu Ponta, de comun acord si toate aceste organisme au in componenta persoane numite in raport cu rezultatele alegerilor. Aceasta petitie dovedeste o data in plus ca cei care ataca institutiile democratice si statul de drept sunt tocmai initiatorii petitiei, adica Antena 3 si USL-ul. punand Romania intr-o situatie delicata. Ambasadele din Romania sunt la curent cu tot ce se intampla in mod real in Romania si sunt convinsa ca aceasta petitie nu poate decat eventual sa starneasca zambete dar si ingrijorare. Zambete pentru modul ilar in care a fost conceputa si ingrijorare pentruca arata ca in Romania situatia este deadreptul periculoasa din punct de vedere a stabilitatii si a respectarii statului de drept. In petitie, atat Justitia cat si alte institutii democratice sunt atacate fara nicio argumentare sau dovada, si sunt contrazise de realitate. Printr-o verificare chiar sumara, se poate constata cu usurinta ca acuzatiile aberante din petitie sunt lipsite de temei. Ma ingrozeste totusi faptul ca cei care au semnat petitia, si sunt multi, se lasa cu atata usurinta manipulata, fara a face un efort minim pentru a intelege ca continutul petitiei nu este decat o actiune de dezinformare cu scop electoral.

Musafir

#25473

2014-01-14 06:06

vorbesc de justitie indepedenta!pana Basescu nu va pleca justitia nu va fi independenta

Musafir

#25474

2014-01-14 06:09

Faptul ca un om fara caracter,fara responsabilitate dar de o marev abilitate politica poate sa-si bata joc de vointa poporului in numele caruia pretinde ca actioneaza mi se pare similara cu victoria religiei si a politicii asupra stiintei si bunului simt popular la comemorarea lui Scharon dupa opt ani de mentinere sub aparate chinuind un trup pe care pretindem ca-l onoram.

Musafir

#25475

2014-01-14 06:11

va multumesc pentru aceasta initiativa, poate ne vor lua in seama de aceasta data