Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#1

2014-01-09 16:23

scapati-ne odata de basescu asta

Musafir

#2

2014-01-09 16:25

suntem alaturi de voi

Musafir

#3

2014-01-09 16:27

Bravo, dl/Gidea si Ursu

Mult succes si multe semnaturi!!!!

Musafir

#4

2014-01-09 16:28

SA TERMINAM ODATA PT TOTDEAUNA CU RAGIMUL CORUPT AL LUI BASESCU

Musafir

#5

2014-01-09 16:28

Sper ca acel ,,domn american''sa mai aplece urechea si la glasul celor 80% care au votat asta vara pentru democratie.
Nu va dati batuti!

Musafir

#6

2014-01-09 16:29

oficialitatea americana nu trebuie sa cunoasca toate epitetele din limba romana, dar noi le stim

Musafir

#7

2014-01-09 16:30

..faceti va rog si o petitie pentru Raspunderea Patrimoniala a judecatorilor si procurorilor

Musafir

#8

2014-01-09 16:31

De pe scaunul ce-l ocupa abuziv, va pleca ... durerea este ca nu stiu daca va pleca la puscarie unde-i este locul si in urma lui raman cartitele puse de el in puncte cheie...

Musafir

#9

2014-01-09 16:33

Aproape nu mai e nimic de comentat, asistam cu toti parca neputinciosi la abuzurile fara margini, ale justitiei si ale unor autoritati care nu inteleg cu adevarat principiul separarii puterilor in stat. Observ cu mare stupoare, ca insu-şi noi oamenii care ar trebui sa fim uniti si sa reactionam atunci cand suntem privati de drepturile noastre proteguite de lege, suntem tot mai ABRUTIZATI în ultimul timp, suntem tot mai dezbinati.

Musafir

#10

2014-01-09 16:34

LIBERTATEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!

Musafir

#11

2014-01-09 16:34

e la fel ca ceausescu, cu mii de tentacule, de multe ori am impresia ca se intorc acele vremuri cand controlau si ce mancam.Sa ne ajute Dumnezeu sa scapam de nenorociti.

Musafir

#12

2014-01-09 16:35

Dacă nu se poate altfel,poate ar fi timpul să ne deșteaptăm și să ieșim în stradă pentru a pune, astfel,capăt acestui regim despotic și mizerabil !

Musafir

#13

2014-01-09 16:37

Ne dorim un presedinte echidistant, echilibrat, un bun mediator, cinstit si onest, cu prestanta impusa de inalta functie.

Musafir

#14

2014-01-09 16:37

intru cit sintem satui de acest regim dictatorial al actualului presedinte Traian Basescu,sintem de accord cu petitia si semnez
Tamyra

#15 Presedintele meu

2014-01-09 16:38

Imi doresc un presedinte echidistant, echilibrat, un bun mediator, cinstit si onest, cu prestanta impusa de inalta functie.

Musafir

#16

2014-01-09 16:38

Mi se pare incorect sa fim trasi de urechi si pusi in genunchi de fiecare data cand regimul Basescu stranuta si imprastie microbi catre SUA. Suntem parteneri in NATO, dar romanii nu s-au dus sa-i critice pe americani in tara lor. Iar pentru acest parteneriat au murit multi romani in teatrele de lupta din Afganistan. Am participat cu forte, cu logistica, cu bani. Suntem doar parteneri, nu supusi spartani. Ne-au ingenunchiat in 2012, la referendum, sper din tot sufletul sa nu se intample si acum. In fond sunt o tara care-si cauta resurse in Romania. Dar sa faca afaceri corect, nu prin intimidare. Vor acces la resursele tarii noastre, respecta cxeea ce se stabileste aici, in Romania, nu ce vor ei din SUA
musafir

#17

2014-01-09 16:39

suntem alaturi de voi


Musafir

#18

2014-01-09 16:41

Astept ca toti cei peste 7 milioane de romani sa semneze petitia; poate asa va functiona demiterea maleficului presedinte...

Musafir

#19

2014-01-09 16:42

Semnez petitia desi nu mai am nici o speranta ca America ne v-a auzi,dupa se si-au sters picioarele de voturile noastre.
musafir
Musafir

#20

2014-01-09 16:43

jos mainile de pe justitie, basescu!

 

 

 


Musafir

#21

2014-01-09 16:43

Propun
- petitia sa fie insotita si de un filmulet(scurt metraj)-care sa intareasca cele exprimate.(,,,sa fie aratate si abuzurile comise"in interes personal"si care sub adapostul asa-zisei imunitati nu a fost tras la raspundere...incepand cu "flota" si terminand cu "achizitia terenului de la NANA")
Ioana Dumitru

#22 Bravo!

2014-01-09 16:44

Basescu ne-a mintit,si ne-a ras in fata de fiecare data,si-a pus oamenii lui in functii de conducere pentru a se asigura de liniste si pace dupa ce nu mai va fi presedinte,si pentru a nu putea fi trimis la puscarie unde ii este locul! Cu ce bani a cumparat Basescu sute de hectare de teren? Cum de a putut sa-si dea singur casa? Daca 7,4 mil. de romani i-au spus sa plece acasa la referendum,el de ce mai are tupeul nesitmtit de a mai sta in functie? Uita ca este un presedinte demis de popor? Si inca o gogorita ne spune acest personaj macabru si odios,cica el nu ne-a promis ca o sa traim bine in afisele electorale,a fost doar o urare! Cat de nenorocit poate sa fie! Sper ca sunteti multumiti,voi, cei care l-ati votat, ati ras satisfacuti la glumele lui proaste de chefliu,desi viata voastra se degrada treptat,prin lipsa locurilor de munca si a hotiilor,ati avut o viata mai buna? Eu personal nu l-am votat niciodata pe parsivul asta,l-am citit de la inceput,personalitate vicleana,rea,manipulatoare si dictatoriala!
Atat spun,ca daca ar fi sa insir cate minciuni a spus Basescu,nu-mi ajunge o saptamana!


Musafir

#23

2014-01-09 16:44

Cred că, din motive diplomatice, petiția e redactată în termeni prea blânzi. Aici însă îmi permit să fac referire la rolul nefast jucat de SUA și UE în nesocotirea voinței românilor la referendumul din iulie 2012.

Musafir

#24

2014-01-09 16:45

Rabdarea mea a ajuns la limita limitei limitelor posibile si admisibile.
Doctoru' Andy

#25

2014-01-09 16:46

Bre, da' Antena 3 zau ca traieste intr-o Romanie paralela. Cine credeti voi ca "va pune botul" la aberatiile unora care nu au alt scop in viata decat subjugarea Justitiei, Justitie care se va pronunta si in cazul lui Felix. Si zau ca disperarea Antenei 3 e dovada faptului ca ea (a treia antena) banuieste finalul. Cand oficialii SUA vor crede o vorba din aberatiile "baietilor" de la Antena 3, se va putea spune ca "porcii zboara". ;)