Interzicerea depozitarii deseurilor periculoase in Campulung!


Musafir

#76 Re: Re:

2013-10-22 12:59

#4: Nicu Stanciuloiu - Re:

ba da sunt, sunt arse la Ecovalor (Holcim)


Musafir

#77

2013-10-22 18:07

RUSINE CELOR CARE SI-AU VANDUT SUFLETUL PE UN PUMN DE ARGINTI.

Musafir

#78

2013-10-22 19:49

E incredibil ce se intampla si nimeni nu face nimic!!!

Musafir

#79

2013-10-23 06:24

SPUNEM UN -NU- HOTARAT ,DEPOZITARII DESEURILOR PERICULOASE IN ZONA MUSCEL !

Musafir

#80

2013-10-23 06:36

NU DEPOZITARII DESEURILOR PERICULOASE IN ZONZ MUSCEL !

Musafir

#81

2013-10-23 10:34

Sunt nascuta in Campulung,unde am locuit pana in anul 2005.In copilarie,auzeam ca aerul din C-lung este cel mai pur din tara,veneau turisti numain pt. a respira in C-lung.As vrea ca acest fapt sa nu se schimbe.

Musafir

#82 Re:

2013-10-23 10:34

sceptic

#83 sceptic

2013-10-23 12:00

mult entuziam si bune intentii, dar realitatea este alta. oare ce aer curat o mai fi la campulung, care are doar doua strazi care il parcurg de la nord la sud prin zone locuite (pe bulevard, in orele de varf masinile circula bara la bara!) si fara sosea de centura? cat despre deseuri, de acord, sa fie interzise, dar ce ne facem cu deseurile noastre de la ARO, fiindca la fosta uzina s-au mai descoperit cateva sute de tone de slamuri cianurate de pe vremea cand mergea uzina?

Musafir

#84

2013-10-23 17:25

In afara de administratia locala,politica,as vrea,sa-si faca treaba o formatiune autentic ecologista!Vom vedea!

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2013-10-24 08:34


Eugen Manu

#86 Campulung Muscel o oaza de aer curat!

2013-10-24 08:36

Campulung Muscel trebuie sa devina o mare oaza de aer curat, o statiune premontana de odihna. Trebuie sa ne protejam padurile, apa si solul din vechea Capitala a Tarii Romanesti. Trebuie sa pastram mediul curat si cred ca o campanie locala de proportii ar trebui sa vizeze inlaturarea tuturor "depozitelor" de gunoaie de prin marginea padurilor, de pe terenuri abandonate. Numai impreuna, Noi, toti, Comunitatea locala putem sa ne salvam orasul. Pe cine sa asteptam, dragi vecini, dragi fosti colegi de munca, fosti colegi de scoala, de liceu? Numai Noi impreuna o putem face!

Musafir

#87

2013-10-24 12:59

NU STIU CUM ACELE DESEURI AU AJUNS IN ORASUL NOSTRU. AM CREZUT CA RESPIRAM AER FOARTE CURAT NOI CAMPULUNGENII DAR SE PARE CA M-AM INSELAT. AR TREBUI SA STIM CINE A DAT APROBARE CA DESEURILE SA FIE DEPOZITATE AICI SI ACELA SA RASPUNDA DE CE A PROCEDAT ASA. SPER SA SE REZOLVE.

Musafir

#88

2013-10-25 12:26

...

Musafir

#89

2013-10-25 18:48

sa se duca invartindu se cu deseurile lor si cei care le aduc si cei care au aprobat!!!

Musafir

#90

2013-10-25 19:15

As vrea sa dipara toate cianurile si cei care au dat avizul pentru depozitarea lor in orasul nostru.sa le duca la ei acasa cei care au luat spaga pt depozitarea cianurilor.acestea nu au venit peste noapte si fara stirea autoritatilor (primaria in special )
niţica

#91 niţica

2013-10-26 08:37

Doar o mie de semnături s-au strâns după două săptămâni? Campania a început foarte bine, felicitări acelora care au iniţiat-o, dar susţinerea văd că a scăzut după ce ziarul Evenimentul Muscelean îi face propagandă ca să-şi mai crească tirajul iar politicienii profită de moment pentru atacuri tot mai mîrşave pe acest forum. Eu cred că niciun om serios nu vrea ca numele să-i fie asociat nici cu presa de scandal şi nici cu golanii politici. Ce bine ar fi dacă în afară de deşeurile de la uzină am scăpa şi de gunoiale din presa locală şi din politica din Câmpulung!

Musafir

#92

2013-10-26 16:49

cu totii stim ca aceste petitii sunt doar apa de ploaie radioactiva dar merita sa incercam . doar aerul curat a mai ramas la campulung . HAIDETI SA AVEM GRIJA SA RAMANA CURAT

Musafir

#93

2013-10-30 12:16

AFARA DIN CAMPULUNG CU TOATE DESEURILE SI SUBSTANTELE PERICULOASE!!! SA FIE INCHISE SI SCOASE DIN CARTIERE SI STATIILE DE BENZINA (PERICOL DE EXPLOZIE CU CONSECINTE CATASTROFALE, INGREUNEAZA TRAFICUL), DEPOZITELE DE MATERIALE DE CONSTRUCTII (SUBSTANTE CANCERIGENE – AZBEST, SUBSTANTE TOXICE SI INFLAMABILE – VOPSELE, DILUANTI, LACURI, MATERIALE PLASTICE, ETC)!

Musafir

#94

2013-11-01 13:27

Pacat ca unii campulungeni incearca sa promoveze turismul si tot ce este frumos in orasul nostru si in imprejurul sau, iar altii- tot campulungeni( si cu functii de raspundere)ii fac asa de mult rau. Pacat...

Musafir

#95

2013-11-02 18:03

printr-o simpla hotarare a consiliului local aceasta activitate se poate interzice in campulung.

Musafir

#96

2013-11-03 14:17

din pacate, consiliul local nu are dreptul sa interzica o activitate economica! cititi legea si dupa aceea dati-va cu parerea!

Musafir

#97

2013-11-04 05:29

vreau pedeapsa pt cei vinovati
misu

#98

2013-11-05 08:11

consilierul PSD Nicolae Dumitrescu, un om drept si curajos, care a ridicat problema deseurilor periculoase, trebuie sa fie apreciat de campulungeni si ales primar! numai PSD poate ridica campulungul asa cum era odata!
Adrian

#99

2013-11-05 19:29

Sunt de acord cu aceasta petitie si cu domnul Aron Andrei si toti cei care o sustin! Din pacate suntem prea mici sa schimbam raul in bine. Prima persoana care ar trebui trasa la raspundere este primarul municipiului. Nu am nimic cu dinsul chiar l-am sustinut la inceput dar legat de aceasta problema il vad raspunzator. Se numara printre primele persoane din C-lung care stiuau ce se depoziteaza acolo. Faptul ca suntem un oras cu o populatie calma si bun simt iar printre noi se numara oameni care pot fi manipulati usor cu ajutorul banilor s-a intamplat acest dezastru.....sunt convins ca vor mai fi.

Musafir

#100

2013-11-11 10:12

Încă, în zona Muscel, din păcate, e multă mizerie! Civilizația nu e la ea acasă, aici! Gunoaie, câini întreținuți pe lângă blocuri, mormane mai noi pe platoul Grui (de la Str. Ion Țicăloiu și până la troița de la Bughea de Sus - pe terenul Obștei), pe marginile apelor...La Holcim se ard gunoaie de vreo 5 ani! Lăudabilă inițiativa dumneavoastră!