Interzicerea depozitarii deseurilor periculoase in Campulung!


Musafir

#51

2013-10-18 07:52

Dorinta mea principala este atitudinea tuturor campulungenilor de a face ceva bun cu oraselul notru!
ET

#52 sunt contra

2013-10-19 06:44

ar fi mai ecologic sa depozitam deseurile pe Lunã si sa le trimitem cu o racheta de pa Mateias, ca are mai putin drum de facut.
pe bune, nu credeam ca exista atatia naivi care sa creada toata povestea asta cu deseurile.

Musafir

#53

2013-10-19 16:38

Am fugit de Bucuresti pentru a-mi creste copiii intr-un mediu curat..... si peste ce am dat?
Rusine consilierilor, si primarului si tuturor celor care au stiut despre mizeriile carate la Campulung si care nu au impiedicat ,,genocidul"!!!!
Andrei Aron

#54 Re: sunt contra

2013-10-19 20:14

#52: ET - sunt contra

Nu poate decat sa ne fie mila de tine si de copiii pe care o sa-i faci sau ii ai deja!Daca doresti noi cei peste 700 de semnatari adunam bani sa le mutam la tine in casa langa familia ta,ca daca tot suntem atat de multi prosti care credem ca ele sunt toxice si tu stii ca sunt doar povesti,n-ar trebuii sa te deranjeze!sigur o sa fie mai scurt drumul decat pana pe Luna!

Busy

#55 Re: sunt contra

2013-10-19 21:16

#52: ET - sunt contra

poti sa iti bagi racheta de pe Mateias in cooor cu tot cu deseuri ! :-)


Musafir

#56

2013-10-19 22:09

Sa-i vedem acum pe cei ce ne cer odata la 4 ani puterea.. Sa ii vedem cum o folosesc in beneficiul nostru.. Nu al majoritatii care i-a imputernicit, ci al tuturor oamenilor care traiesc in acest mediu si care sunt afectati de asemenea porcarii! Asteptam o reactie cu efecte cat mai radicale vis-a-vis de acest gen de afaceri si smecherii! Acceptam afacerile in care tupeul castiga in fata profesionalismului, nepotismul castiga in fata meritocratiei si specula in fata geniului.. Le-am acceptat de mult si au devenit normalul romanesc! Am inteles ca mancarea este deja impartita in mancare "adevarata" si mancare ieftina, ca medicamentele ne imbolnavesc, hainele ne irita pielea, ca nu ne mai trebuiesc padurile, deci dati-le dracu jos baieti si faceti si voi un ban de lambo` sau piscina..
Aerul asteptam sa fie curat.. Acum ca nu mai exista industrie, ar trebui sa fie floare la ureche pentru autoritati! Nu au nimic de facut, decat sa refuze spaga si sa spuna "nu" cand "da"-ul e ilegal! Atat! Hai, daca nu mereu, macar acum ca se uita toata lumea la voi!!!

Musafir

#57

2013-10-19 22:09

pacat ca nu mai exista romanism in roman1!!!

Musafir

#58

2013-10-20 16:02

As dorii sa se implice cat mai multi campulungeni in aceasta actiune initiata de Roxana Sulca.Este vorba de viata si sanatatea tuturor.
Ileana Becleanu Stan

#59 Are curat

2013-10-20 21:47

Candva, Campulungul era raiul celor care se tratau de boli de plamani. Clima cu ierni blande si veri racoroase, asezarea lui geografica intr-o depresiune adapostita de vanturi. numarul mare de zile insorite, aerul perfect curat, toate acestea faceau sa fie comparat cu vestita localitate Davos din Elvetia. Careia chiar ii facea concurenta.
Ce-ati facut cu acest rai climateric ? Musceleni, unde sunteti,de ce nu va revoltati ? De ce nu va asezati cu pancarte si fluiere in fata primariei ? De ce va distrugeti averea pe care v-a daruit-o natura ? Desteptati-va, nu va lupta nimeni in locul vostru ?

Cu dragoste, o musceleanca din Melbourne,

Ileana Becleanu Stan.
Radulescu Stefan

#60 Re:

2013-10-21 05:07

#2: TAVY -

este vorba de interzicerea depozitarii in Campulung.Ce sa arzi,daca nu le depozitezi?

Ce este aberant?Ai actiuni in firma care le aduce?Care le depoziteaza?Deci tu,ca un om cu mintea limpede,zici ca le putem depozita,numai sa nu le dam foc?Hai sa le punem la loc de cinste,in fata Primariei.Sau in Gradina Publica,si asa nu mai are nicio utilitate.

f

#61 Re: Alungati mafia din oras

2013-10-21 05:10

#43: - Alungati mafia din oras

Politicianul anului este "vecinul".An de an.Care face infarct cand il cauta DNA-ul.Din cuib de luptatori anticomunisti,Campulungul a ajuns un oras "rosu",fara industrie,cu angajati bugetari....


Musafir

#62

2013-10-21 05:50

Campulung-ul a fost, este si imi doresc sa ramana un coltisor de frumusete ne atins.

Musafir

#63 Re:

2013-10-21 06:01

#19: -  

 Nu uitati ca pentru cei din "forurile superioare", dumneavoastra alegatori sau mai bine zis platitorii de impozite sunte-ti cum am auzit din gura unui politician din C-lung P-limea deci ei nu vor demisiona si nici nu vor dori sa va asculte, ca sa uitam de injtelegere. Va-ti intrebat ce meserie au cei din primarie (cei 2)? D-ul primar este un dusman al dreptatii, al loaialitatii. Este cel mai bun prieten al portofelului sau si a jiltului pe care troneaza.


Musafir

#64

2013-10-21 12:30

Rusine primarului pentru ceea ce a facut in acest oras .

Musafir

#65

2013-10-21 13:26

Mai devreme sau mai tarziu o sa raspunda in fata lui Dumnezeu (daca in fata legii nu raspund) toti cei care au permis distrugerea uzinei ARO, pentru a se imbogati, de asemenea, fara a se gandi la sanatatea locuitorilor orasului au admis si depozitarea deseurilor periculoase pentru a da o lovitura si mai mare Campulungului. Pacat !!!

Musafir

#66

2013-10-22 07:52

Nu vreau sa mai deschid geamul si sa am impresia ca la mine in apartament s-a dat cu spray paralizant, sau ca apa care e la noi la robinet poate printre cele mai bune din tara sa fie infestata cu cine stie ce se scurge din butoaiele alora. Sunt atatea terenuri ne populate unde puteau sa isi faca depozit.
Cineva

#67 Campulung Depozit de deseuri toxice ?

2013-10-22 07:57

Dar nu se poate asa ceva ,nu Domnul Primar este ,,vinovat,,dansul saracu nu are nici cea mai mica idee de ca putea sa faca Firma respectiva ...Oameni Buni treziti-va nu va mai lasa-ti pacaliti de acesti Domni care au privatizat Orasul si Primaria ,caci daca o logic cand o firma isi face aparitia sau vrea sa-si dechida o activitate oriunde ar fi ea chiar in Japonia prima data merge la primarie si face o cerere pentru Autorizatia de Construire dupa care urmeaza:
1 Certificat de urbanism care la randul lui include (avize si documentatii )dupa ce intrunesc toate condiitiile abia atunci i se elibereaza Autorizatia de Construire.
2.Atunci cand a citit Domnul Primar ce vrea sa faca la noi in orasul nostru nu s-a gandit la ce ne expune sau a intrebat consilierii personali ai dansului si l-au LAMURIT in doua cuvinte?
3. Eu stiu ca atunci cand se da Avizul si Autorizatia de Mediu se fac mai multe Anunturi si se face si o sedinta cu cine vrea sa vina la Dezbateri .Unde sunt acele anunturi si acele dezbateri? Consilierii din Consiliul Local au si ei un cuvant FOARTE GREU de spus in toate povestile acestea unde sunt ei ...unde au fost atunci cand au dat acest acord ca presupun ca si-au dat acordul atat timp ca au fost si infiintate aceste firme ,magazine etc etc...
Oameni buni treziti-va si haide-ti sa iesim in fata Primariei acolo unde se fac acele asa zise ZILELE CAMPULUNGULUI si sa-i luom la intrebari ca nu stiu decat sa denigreze pe toti cei care sunt impotriva lor si sa faca numai ce vor ,,DANSII,,
dar sa nu uitam totul pleaca de la Primarie ,acolo cand te duci ai documente care explica destul de clar ce obiect de activitate are Firma si ce vrei sa faci acolo

Musafir

#68

2013-10-22 08:30

Alaturi de voi

Musafir

#69

2013-10-22 09:23

Atentie.....daca vom continua in acest fel , vom devenii groapa de gunoi a Europei.
GABRIEL

#70

2013-10-22 12:04

Cred ca acesti oameni care traiesc ,si fac bani din deseuri sunt fara scrupule si nu ar trebui sa mai fie lasati in continuare sa ne otraveasca aerul, si sa isi bata joc de populatia Campulungului
Primaria ar trebui sa ia masuri si sa ii scoata pe poluatori din orasul nostru, si nu pentru un pumn de bani sa accepte asa ceva
AVEM DREPTUL DE A RESPIRA AER CURAT
SA VA FIE RUSINE CA ATI ACCEPTAT ASEMENEA INTREPRINZATORI

Musafir

#72

2013-10-22 12:11

dorim interzicerea functionarii acestor genuri de firme in zona Muscel !
organele administratiei locale si ale statului sa ia masurile adecvate pentru ca astfel de nenorociri sa nu se mai repete !

Musafir

#73 Re: Campulung Depozit de deseuri toxice ?

2013-10-22 12:12

#67: Cineva - Campulung Depozit de deseuri toxice ?

VA SPUN EU DE CE SE INTAMPLA ,SI UNDE AU FOST CONSILIERII ....

OCUPATI  CU PRELUAREA SI PASAREA SPAGII CA DE OBICEI ,ASTA ESTE FATA CONSILIERILOR ,AR TREBUII SA SE NUMEASCA

COMISIONARI NU CONSILIERI.......

 


Musafir

#74

2013-10-22 12:19

As dori sa respir in continuare aerul curat din Campulung nu sa inhalez cianuri

Musafir

#75

2013-10-22 12:57

Da? Vreti un oras curat? Si cum vreti semnand o petitie care nu are nici o descriere nimic? are doar un amarat de titlu care nici nu stii la ce se refera? "Interzicerea depozitarii deseurilor periculoase in Campulung!" Serios? Daca tot vreti un oras curat intalniti-va mergeti si strangeti gunoaie faceti ceva.... Nu spuneti ca vreti un oras curat pentru ca ai scris 2 randuri. Spre exemplu eu sunt un nesimtit si nu vreau un oras curat pentru ca nu am de gand sa fac ceva pentru asta... Daca semnezi un pisat de petitie nu inseamna ca ai facut ceva si esti in aceeasi situatie cu mine