Nu puneti botnita presei!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Nu puneti botnita presei!

magda

#26 Re: magda

2013-05-02 08:51

#22: Vlad Tepes -

art. 207-207?poate am eu un cod penal mai vechi, dar e vorba de articolele 205, 206 in codul meu, domnule Vlad Tepes.altfel, opinia d-voastra pare sa fie temeinic argumentata din punct de vedere juridic si o apreciez, dar raman la opinia mea.


Musafir

#27

2013-05-02 09:30

Desi ar trebui bagati in puscarie (mai economic ar fi sa-i impuscam), multi dintre cei care nu mai "suporta" insultele din presa fac un nou abuz si sprijiniti de putinele "institutii" ramase fidele incearca sa-si faca curatenia (sic) de primavara a mult prea tirnositei lor "imagini".
Sfideaza din nou vointa poporului.
Faceale-as, bagai-as. dregele-as !
Gaozarul imputit si gasca lui sa se duca la pirnaie !

Musafir

#28

2013-05-02 11:01

Este o mare rusine ce se intampla cu acesti mizerabili de la CCR care impreuna cu ANI sunt slugile lasului guvernator masaverde care lupta impotriva propriului popor fiind un tradator al intereselor romanilor si Romaniei impreuna cu coabitacul Ponta,acestia impreuna cu structuri antinationale din serviiciile secrete fura si vand din greu Romania de 23 de ani celor din SUA si UE fara teama de a fi pedepsiti.
maximus

#29 Re: Re: DECIZIE FOARTE BUNA!!!!

2013-05-02 11:05

#17: mitica - Re: DECIZIE FOARTE BUNA!!!!

mai nea mitica, daca citeai cu atentie poate pricepeai ceva; este vorba de presa SCRISA, antena 3 nu face parte din asta; si nu e vorba de unii sau de altii ; e vorba sa fie aceeasi lege si ptr presa scrisa; jurnalistii trebuie sa fie responsabili, nu sa scrie ei orice porcarii; faptul ca pot sa nu citesc nu ii absolva pe ei de raspundere, ; hai incearca poate sa sapi u nsant


Musafir

#30 Re: Re:

2013-05-02 12:00

#25: magda - Re:

este vorba despre art 205-207. art 207 este proba veritatii.


Musafir

#31

2013-05-02 12:54

Acestea sunt , din pacate , rezultatele "coabitarii"! Este clar ca "demisul" presedinte sau "sef al statului", cum incorect se autointituleaza si il intituleaza sustinatorii sai,controland CCR, DNA si structurile de informatii, incearca sa blocheze mass media care, pe drept temei,il critica. Si cum are in prezent un "coabitant" pe care se pare ca l-a reevaluat ... iata rezultatele! Cat timp dl. basesu ramane unde este , asa va fi !

Musafir

#32

2013-05-02 13:02

CC face exact ce-i dicteaza basescu!Sa le fie rusine "inaltilor magistrati" care au votat asa nazbatie!(ce-am scris este calomnie, pot face inchisoare?)
VIKY

#33 Curtea Cotrocenilor

2013-05-02 13:32

Gunoaiele basiste din CC (Curtea Cotrocenilor) sunt la dispozitia suspendatului, care a gasit o metoda prin care sa inchida gura presei. Trebuie opriti prin toate mijloacele, si sa li se puna lor pumnul in gura, pentru marsaviile care le inventeaza zilnic. Ei incearca, iar daca le merge, continua cu alte cretinisme, cum a fost cea cu revocatul din CSM. TREBUIE OPRITI!.

Musafir

#34

2013-05-02 15:13

presa adica cainele de paza trebuie lasat liber si fara botnita ca sa apere drepturile si lebertatile cetatenersti

Musafir

#35

2013-05-02 15:24

Chiar daca nu ma mai mira nimic, nu inseamna ca trebuie sa suport orice aberatie.
Chiar nu-i intreaba nimeni pe cei de la CCR, cum au stabilit ca pensiile lor nu trebuie reduse????
Pana cand aceasta "domnie" a arbitrariului si a obedientei fata de "el lidero maximo"???

Musafir

#36

2013-05-02 16:34

Fara presa, suntem pierduti.

Musafir

#37

2013-05-02 19:09

Nu numai pentru ziaristi dar pentru oricine care are un dusman poate fi tarat prin anchete penale pentru calomnie inchipuita. Dar nu pot intelege ce amestec are CCR sa "porunceasca" in materie de cod penal care nu e treaba lor ca nu are de a face cu interpretarea corecta a constitutiei.

Musafir

#38

2013-05-03 05:10

Interesanta ar fi reactia ICCJ...
anomim

#39 Da ptr penal impotriva calomniei

2013-05-03 05:50

Eu personal sunt de acord sa fie pedepsite penal insulta si calomnia. Desi nu sunt o persoana publica am avut de-a face cu ziaristi de 2 lei. Cu masina accidentata boul ala de ziarist murea sa-mi faca poze fara acord si sa ma intrebe cum sa intamplat. De ce sa nu respecte dreptul a unei persoane care nu este publica. Ziaristi muritori de foame sunt peste tot. Respect maxim ptr adevaratii profesionisti in domeniu
magda

#40 Re:

2013-05-03 07:34

#22: Vlad Tepes -

deoarece sunt  atat de fragila si sensibila la numele Vlad Tepes,  tind sa va dau dreptate.totusi,un citat biblic: "21. Aţi auzit că s-a zis celor de demult: "Să nu ucizi"; iar cine va ucide, vrednic va fi de osândă.
22. Eu însă vă spun vouă: Că oricine se mânie pe fratele său vrednic va fi de osândă; şi cine va zice fratelui său: netrebnicule, vrednic va fi de judecata sinedriului; iar cine va zice: nebunule, vrednic va fi de gheena focului."(Matei 5, 21-22). un citat biblic ma impiedica sa o fac. dincolo de jocurile de culise ale ICCJ si CCR, aceste doua articole(205-206) trebuie sa se regaseasca in codul penal.iar problema "presei haituite" e o falsa problema.nu exista.


Musafir

#42

2013-05-03 15:34

CCR trebuie curăţată de toţi băsiştii!
Singura soluţie legală şi viabilă este să se organizeze de îndată alegeri anticipate, atât referendum pt suspendarea satanei cât şi parlamentare, chiar duminică 29.07.2012 sau pe 05.08.2012 iar genocidarul BĂSESCU Traian “piratul” să fie arestat de îndată, măcar pentru dosarele “Flota”, “EBA”, “Mihăileanu”…plus represiunea din începută în 14 Ianuarie 2012, v şi plângerile penale pentru GENOCID depuse de un anumit senator dar şi de oameni simpli ca mine

Oamenii vin disperaţi la referendum ca să-l vadă pe încă Băsescu “la puşcărie” – asta a fost una din primele solicitări în Piaţa Universităţii încă de vineri 13.01.2012, locuiesc chiar acolo şi auzeam din casă “La puşcărie Băse, la puşcărie” de parcă mi-ar fi strigat în ureche, asta vor oamenii de la USL, asta vreau şi eu, un om simplu care refuză să-şi tragă un glonţ în cap…mai bine trag gloanţe în capul dictaturii impuse de CIA-Gittenstein
Să fie odată declarat PERSONA NON GRATA şacalul GITTENSTEIN “MFSOB” Mark, măcar pentru motivele explicate de analistul Ilie Şerbănescu la Antena 3 în perioada 02-06.07.2012: “…ambasadorul Gittenstein şi-a depăşit atribuţiile pentru că are interesul ca afacerişti americani să cumpere la preţ de nimic tot ce mai produce profit în România”! Deja suntem ca o colonie a SUA-CIA-NATO sau chiar mai rău ca Puerto Rico, Hawaii…suntem Palestina din Europa, o ţară pe care vor s-o golească de români ca să se instaleze ei, poporul ales!
La referendum şi la orice consultare populară trebuie prevăzut în Normele metodologice:

1. “Nimeni de la Secţia de votare nu are dreptul să reţină cartea de identitate ci doar cartea de alegător în schimbul ştampilei, cartea de identitate nu se dă din mâna posesorului ci doar se arată funcţionarului de la Secţia de votare”

2. “Nimeni de la Secţia de votare nu are dreptul să reţină telefonul mobil al celui care vine să voteze aşa cum a procedat încă Băsescu Traian “piratul” cu acea ziaristă pe care a şi insultat-o “ţigancă împuţită”

3. Oricine poate alege să voteze civilizat adică electronic (mă prezint la Primăria sector 3 cu CI şi le dau sub semnătură adresa mea de poştă electronică de la care le trimit votul meu, idem pentru soţia mea) sau “prin corespondenţă”, cu scrisoare la Poştă

Musafir

#43

2013-05-03 15:52

Am semnat aceasta petitie ca sa aflam in continuare, "ispravile" facute de unii care sunt in diverse posturi importante, "ispravi" care ne afecteaza viata, ca de exemplu "isprava" CCR de anul trecut de la referendum. Vad ca vechea "secu" , prin urmasii ei se reactiveaza puternic.

Musafir

#44

2013-05-03 17:01

Mai rau ca pe vremea lui Vasinski. Noroc ca s-a scos pedeapsa cu moartea si deportarea in Gulag. Ce spun guvernantii care atunci cand erau in opozitie clamau librtatea presei? Acelasi lucru cu jandarmii care \n iarna lui 2011-2012 macelareau manifestantii. Una vorbim in opozitie si alta fumam la guvernare. Iar prostii merg o data la patru ani, ca oile, sa puna stampila. Stupid people, cum spunea marele Silviu Brucan...

Musafir

#45

2013-05-03 17:38

Jos cenzura !
Ponta - daca nu respecti sloganul principal de campanie pe baza caruia ai ajuns la putere :
-Ajutati-ne sa scapam de Basescu !
-Dreptate pana la capat !
se cheama nu doar ca ai tradat votul primit ci ca esti un basist ordinar care i-a dat lui Basescu justitia pe tava !

Ponta e supărat acum pe comentariile presei care l-a adus la putere si incomodat fiind vrea sa puna botnita televiziunilor critice impreuna cu Basescu care se face ca e impotriva de ochii lumii !

Are 70% din Parlament si schelalaie la misto , neajutorat in fata unor basisti din CCR ?

Musafir

#46

2013-05-03 21:36

Loveste cat poti in functionarii publici de la stat care au incalcat legea ,politisti,procurori si judecatori ,consilieri ,primari si parlamentari ,care au devenit Interlopi cu Legitimatie de la Stat si fale public numele lor la gazeta de perete a rusinii strazilor !

Musafir

#47 Re:

2013-05-03 21:46

#46: -

Voi parlamentari care sunteti autorizati sa faceti legi bune pentru poporul care v-a ales , luati exemplu de la copiii Romaniei ,ei v-au dat cea mai buna lectie .Baiatul care a coborat in fantana de 15 metri adancime sa salveze o viata de copil de 3 ani , fata care sa aruncat in foc sa-si salveze cei 8 fratiori , copiii care saraci care se duc la scoala cu temele facute la lumina lumanarii si cu stomacul gol .Va oblig pe voi parlamentari sa va revizuiti constiinta si sa va meritati locul acolo unde sunteti platiti cu bani foarte grei in portofel ,votand legi bune pentru cetateni cum exista in Finlanda,Suedia ,Olanda .

Justitiarul de Hunedoara !!!

Musafir

#48

2013-05-04 05:05

Ce si pe cine mai reprezinta CCR in acest moment ?
Este rusinos si penibil ca se intampla acum in Romania !!
....

#49 Re:

2013-05-04 10:30

#2: -

daca oricum juridic vorbind petitiile online au valoare 0, de ce le mai semnati/confirmati/etc?

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2013-05-04 10:47