Pentru Filarmonica ''Dinu Lipatti'' Satu Mare

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Pentru Filarmonica ''Dinu Lipatti'' Satu Mare


Musafir

#26

2013-01-27 01:29

Cultura ne ajuta la dezvoltarea fiintei noastre, nu o putem lasa.

Musafir

#27

2013-01-27 09:03

Din pacate, nu știu de ce am impresia (știu foarte bine) că lucrurile vor decurge nu in favoarea culturii satmarene, și nu în favoarea dumneavoastră dragi și stimați semnatari ai petiției, la ce ne trebuie noua filarmonica, zau asa, haideți măi oameni buni, doar nu credeți că ,,prea cinstiții" edili pe care i-ați votat vor face ceva în sensul acesta, probabil acel ,,stimat" om de afaceri știe unde și cât să îndese în buzunarele atât de goale, mari și superospitaliere de noi venți, euro, dolari, lei, probabil sunt și rublele rusești la modă :)) , nu conteaza, bani să fie, daca se poate căt de mulți că ... deh, doar trebuie case, mașini noi, alea alea ... excursii , concedii, doar se muncește pe brânci în instituțiile care fac totul spre binele nostru și a patriei, nu ?????? Mai ales dupa campaniile electorale așa de modeste unde nu s-a cheltuit mai nimic ... :)) sa dea BUNUL DUMNEZEU să nu am dreptate dar ... toata povestea asta cam sună a caz pierdut pentru filarmonica ... Spun asta cu mare părere de rău, felicitari inițiatoarei petiției online, mii de mulțumiri tuturor care acordați puțin timp semnând petiția dând dovadă de adevărat spirit cetățenesc și de RESPECT FAȚĂ DE CULTURA SĂTMĂREANĂ !!! iar pentru cei care permit așa ceva, RUȘINEEEEEE !!!!!!!!!!!! MIZERABILILOR, HOȚILOR, NEMERNICI ORDINARI CE SUNTEȚI !!!!!!!!!

Musafir

#28

2013-01-28 21:30

sper sa ramina in patrimoniul orasului si nu al particularului,nu stiu cum au reusit sa-l obtina,spatiu nu apartinea DACIEI, deci nici la privatizarea initiala prin MEBO, NU AVEAU CUM SA-L DOBINDEASCA!-LEGAL-

Musafir

#29 Re:

2013-01-29 18:47

#8: Rebella -  

 esti cumva sovina ?

 


Musafir

#30

2013-01-30 12:47

este inadmisibil ceea ce se intampla in Jud.Satu-Mare si nu numai....sunt complet dezamagit!

Musafir

#31 Re: Re:

2013-02-01 02:04

#29: - Re:

Nu are legatura cu subiectul.Va rugam sa duceti discutiile de acest gen in alta parte.Muzica nu are granite


Musafir

#32

2013-02-01 16:42

sper ca aceasta actiune sa influenteze in mod favorabil soarta FILARMONICII satmarene,
UEROPEAN

#33 FILARMONICA

2013-02-01 19:46

catre punct si oama Rebella:daca mai aveti un pic de simt al obiectivitatii si dorinta de cunoastere al adevarului, atunci cititi dreptul la replica al lui Ilyes-documentele proceselor in cazul filarmonica vs.tantas-si cu un efort intelectual minim o sa va dati seama cine sunt de vina pentru aceasta siyuatie revoltatoare,si dezgustatoare!!!!!!!daca nu merge efortul intelectual cereti aajutor si un test IQ foarte amanuntit.oama rebella n-ai firica ,coioca o sa-ti dea bani si tie pentru cultura.speram sa-l vedem la concert macar de atitea ori ca si pe Ilyes.prietenul vostru EUROPEANUL.

Musafir

#34

2013-02-03 08:21

in aceasta tara totul se fura

Musafir

#35

2013-02-11 20:07

multumesc pentru interesul dvs.

Musafir

#36 Re: va e frica de ceva?

2013-02-12 16:13


Musafir

#37

2013-02-20 15:01

Sa ramina acea sala, locatia, al Filarmonicii, fiindca este o sala foarte buna din p.d.v al acusticii. Melomanii orasului merita pe deplin aceasta sala impreuna cu orchestra Filarmonicii , care ne aduc numai frumoase aprecieri si felicitari din intreaga lume unde concerteaza. Bravo Filarmonica "Dinu Lipatti" ! O Orchestra reprezentativa al Tarii.

Musafir

#38 Nu stiu sau se fac ca nu stiu?

2013-02-23 21:43

Atentie, OLTCHIM - ARPECHIM in INSOLVENTA! Urmeaza FALIMENTUL?

SALVATI OLTCHIM - ARPECHIM!

SEMNATI APELUL PENTRU SALVAREA OLTCHIM:
http://www.petitieonline.com/salvati_oltchim_si_arpechim