DEMITERE REMUS VULPESCU OPSPI

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția DEMITERE REMUS VULPESCU OPSPI

OLTCHIM
Autorul acestei petitii

#1 OLTCHIM

2012-08-30 19:57

CEI CARE DORITI SA MAI AVETI LOC DE MUNCA IN OLTCHIM VOTATI
http://www.petitieonline.com/demitere_remus_vulpescu_opspi
OLTCHIM
Autorul acestei petitii

#2 prima semnatura

2012-08-30 19:58

este primul pas !!!
asteptam si celalalte semnaturi
OLTCHIM
Autorul acestei petitii

#3 PENTRU IULIAN

2012-08-30 20:00

ASA CUM TIE NU TI-A FOST TEAMA SA SEMNEZI ACEASTA PETITIE ASTEPTAM SA NE AJUTI IN PROMOVAREA PETITIEI
http://www.petitieonline.com/demitere_remus_vulpescu_opspi
OLTCHIM
Autorul acestei petitii

#4 PENTRU DOMNUL VADUVA

2012-08-30 20:02

VA MULTUMIM PENTRU CURAJUL DE A SEMNA PETITIA
http://www.petitieonline.com/demitere_remus_vulpescu_opspi
DACA NU AVEM CURAJ SA LUPTAM NU NE AJUTA NIMENI !!!
AJUTATI-NE SA PROMOVAM SI ACEASTA PETITIE
S. MAX

#5 SALVATI OLTCHIM - ARPECHIM

2012-08-30 22:37

SEMNATI APELUL PENTRU SALVAREA OLTCHIM:
http://www.petitieonline.com/salvati_oltchim_si_arpechim

TRANSMITETI ACEASTA PETITIE RUDELOR, PRIETENILOR, CUNOSTINTELOR SI COLABORATORILOR DUMNEACOASTRA PENTRU A STRANGE CAT MAI MULTE SEMNATURI SI PENTRU A DA FORTA ACESTEI PETITII!
GoguOlogu

#6 JALNICI OAMENI

2012-08-31 15:36

Petitie de doi bani.
Va invit la o petitie asemanatoare:IEFTINITI APA DE IZVOR http://www.petitieonline.com/ieftinitiapadeizvor

SUNTETI JALNICI.ATI FACE PETITIE SI PENTRU ROIBU SA MAI RAMANA DIRECTOR FO 50 DE ANI.HOOOO!
Tintasul

#7 Pentru Gogu Ologu

2012-08-31 17:25

PROSTULE SUSTINATOR AL LUI DAN VOICULESCU VULPESCU REMUS SI SEBASTIAN VLADESCU !!!
DACA AI FI CONDUS VREODATA UN COMPLEX INDUSTRIAL SA AI RESPONSABILITATEA A 4000-5000 DE OAMENI ATUNCI AI FI INTELES SENSUL DEMERSULUI !!!
PETITII LEGAT DE APA DE IZVOR SA FACI TU CU MATA !!!
MAI LASA-NE CU DEMAGOGII SI MISCA-TI CURU PE ALT SITE.
DIN PARTEA ANGAJATILOR OLTCHIM ITI URAM MULTA MU.EEEEEEEEEE!!!
SAU DACA TE SIMTI JIGNIT IN COR 3700 DE OAMENI AI OLTCHIM STRIGA CATRE TINE:
PROSTULE!!! PROSTULE !!!
LASA-NE !!! LASA-NE !!!
IA-TE DE MANA CU VULPESCU VLADESCU VOICULESCU SI ALTI POLITOLOGI PENIBILI SI DEBARCA-TE !!!
PE UNDEVA PRIN ZIMBABWEEEEE!!!
Somera din Arpechim

#8 Pentru Gogu Ologu

2012-08-31 17:32

Daca nu ai treaba fa-ti de lucru !!!
Ai habar ce jaf a facut la Arpechim OMV -ul aservit de Directorul Manole ???
Normal ca nu ai de unde sa stii sau te faci ca uiti !!!
Eu si alti circa 2500 de oameni in ultimii 7 ani am ramas pe drumuri din cauza PSD cu Nicolescu de la Arges in frunte.
Au vandut Petrom-ul cu tot cu rezervele din subsol si acum platim litrul de benzina cu 6.1 RON/l.
Nu este de mirare ca isi bat toti joc de noi cu astfel de OLOGI !!!
GoguOlogu

#9 Pt.somera

2012-09-01 10:43

Eu am habar ca inca mai lucrez la fostul Arpechim.Da' tu ai habar ce jaf a facut Roibu in Arpechim cat timp pretinde ca a facut revizie.Nu ai ...ca ti-a placut ordonanta pe care ai papat-o deja si acu stai o lenesa si astepti servici cu salariu ca la Arpechim.Mai bine pune mana pe munca si nu mai visa la salarii mari...comunismul a apus de mult,nimeni nu te mai plateste sa tai frunze la caini.
GoguOlogu

#10 Pt.Tintasul

2012-09-01 10:52

In primul rand ar trebui sa stii ca "Ma-ta are cratima"
In al doilea rand stim de mult ca astia de la OLTCHIM ne dati "MU.EEEEEEEEEE!!!" la astia de la Arpechim dar sa vedem cum va descurcati fara noi...din aia cativa mii o sa ramaneti cateva sute printre care ma indoiesc ca o sa fii,la cum vorbesti.
...asa ca sustineti-va singuri,din cate vad doar cativa lingai semneaza aceste petitii,cei care le tremura scaunul ca maine nu vor mai avea salariile grase sau mai putin grase si care nu stiu sa faca altceva si care credeau ca sunt angajati pe viata.Comunistiloooorrr in timpurile de azi iti cauti slujba dupa principiu personal nu dupa pupatul in cur si trandavire...la muncaaaaa.
Somera din Arpechim

#11 Pentru Gogu Ologu

2012-09-01 23:45

Colega (ca vad te dai drept petrochimist)pseudonimul iti este predestinat caracterului.
Minti de ingheata apele !!! Ce crezi ca noi din Rafinarie inainte sa fim disponibilizati nu stim cu ce v-ati ocupat voi in Petrochimie dupa ce v-a preluat domnul Roibu pe care il huliti???
V-a luat dupa drumuri muritori de foame in februarie 2010 cand erati ingropati in zapada si boscheti (va vedeam din autobuz cand mergeam de la poarta 2 la Rafinarie) si v-a tinut pana in prezent.
Daca esti atat de dezamagit de domnul Roibu si de Oltchim si esti atat de valoros de imi dai mie lectii ca sunt comunista si ca astept loc de munca de la stat de ce nu ai plecat la alta societate care sa te trateze conform asteptarilor tale.
Nu va ia nici dracu mah pe nici unul din petrochimie pentru ca sunteti ingamfati si v-ati invatat sa stati degeaba din 2008 de cand v-a oprit OMV. Noi in Rafinarie am lucrat la AFPE pana in ultima clipa la disponibilizare la rampa titei.
Ce crezi ca noi din rafinarie suntem picati din luna si nu stim ca tot ce a fost mai prost ca si personal cand s-a separat de catre OMV Petrochimia de Rafinaria Arpechim Manole a dat dispozitie sa fie lasat la Oltchim si din servicii la fel.
Deci la voi au ramas numai lingaii sindicatului cazurile sociale si pe ici pe colo si cate unul care stie meserie.
Salarii mari ati avut si aveti si voi in Petrochimie ca erati salarizati ca si noi sus in Rafinarie.
Ce jaf a facut mai indolentule dl. Roibu in Petrochimie pentru ca noi din rafinarie mergand cu autobuzul de la poarta 2 catre rafinarie admiram cum de la zi la zi se schimba in bine Petrochimia in timpul reviziei.
Ai uitat cand OMV va lasase pe la porti in noiembrie 2009 si va blocasera caile de acces. Atunci repede v-ati dus sa ii pupati pulpana lui Dumitru de la Sind. Unirea sa il sune pe Roibu sa vina Oltchim mai repede. Era bun Oltchim atunci si Roibu. Erati stransi toti in usa lui Dumitru Sind. Unirea.
Desi mi-ati fost colegi eu va privesc pe toti din Petrochimie ca pe niste trantori indolenti.
Eu as da orice acum sa lucrez si pe 10 milioane si voi cu salariile de Petrom cu care ati fost preluati de Roibu sunteti nesatiscafuti !!!
Mars la munca indolentule !!! Comunist esti tu !!!
Daca mai ai tupeul sa postezi in victima iti voi mai da argumente sa renunti.
Gelu

#12 Pentru Gogu Ologu

2012-09-01 23:55

Colegu esti bun lingvist. Cred ca de la atata stat si comentat cu nea Titi in tabloul de la Piroliza II .
Eu raman la conditia de operator cu experienta practica si mai putin lingvistica asa ca nu ma bag in polemica ta cu baiatul de la Valcea.
Eu unul sincer ma plictisesc si ma mir de unde dracu mai luam salariu ca afara de coasa aia pe care o mai bagam si ceva instruiri restul am uitat si numarul zilelor de cand nu mai produce Piroliza.
Las-o dracu mai moale ca daca moare Oltchim am belit-o toti !!!
Crezi ca ne mai ia cineva macar zilieri in Argesul asta de rahat patronat de Nicolescu unde nu se investeste nimic??
M.UEEE ne-a dat OMV cu Dumitru si nea TITI + ailalti lideri care ne-au aburit cu ordonanta si ne-a placut sa luam deci continuam sa facem ce ne-a invatat Dumitru.
Au dracu dreptate si astia de la Valcea. Pana mea aia tot produc ceva.
Noi ne rasculam ampulea ca daca se inchide Oltchim ne insiram la Sindicat la usa iar ca in 2009.
GoguOlogu

#13 Inca putin...

2012-09-02 10:47

Inca putin si gata cu comentariile astea...cateva hartii ne vor inchide gura la toti...dupa care fiecare va fi pe cont propriu.Atunci se va vedea valoarea fiecaruia...ca la vorbe ne pricepem toti(poate si de la stat,vorba lu Gelu...dar nu din vina noastra ci din vina lui Roibu care ne-a adus in situatia asta cu toate ca multi i-ar pupa si talpile...insa daca s-ar uita fiecare la cati presedinti la consiliul de administratie oltchim si-au dat demisia de la inceputul anului"din motive personale" si au fugit mancand pamantul ar putea macar trage o concluzie: cancerul Roibu inca nu are leac asa ca Oltchimul va muri odata cu el si culmea tragand dupa el si pe altii pe care i-a infectat cu prostia lui.Asa ca mai dati-va jos ochelarii de cal si mai priviti si in jurul vostru.
Gelu

#14 GoguOlogu

2012-09-02 14:35

Gogule iar te dai in stamba.
Daca nu iti convenea Roibu si erai valoare o tundeai de mult din Petrochimie si iti gaseai alt loc de stat.
Nu ne-a obligat nimeni sa stam in Petrochimie. Acum sa o zicem dreapta am stat ca nu gaseam loc mai cald si mai bine platit ca asta.
Am incercat sa imi gasesc in somajul tehnic un alt jos si dupa 5 zile am renuntat pentru ca imi dadea 6 mil pe luna si munceam 12 ore pe zi.
Daca stam si asteptam sa se lupte altii pentru noi nu vom rezolva nimic. Asa am facut si cand ne-a aruncat OMV il pupam in cur pe Dumitru sindicalistul ca ne salveaza el. Ne-a salvat o sula.
In loc sa facem pe noi in postari derizorii mai bine ne-am gandi ce ar fi fost daca in 2010 nu venea Oltchim si ramaneam boschetari.
Eu m-am tot gandit !!!
Ochelarii de cal al tai trebuie stersi. Te-a indobitocit dracu Dumitru !!
Nici acu dupa teapa cu preluarea si ordonanta si procesul cu Oltchim nu realizezi mah ca asta s-a sters cu noi la cur.
Bun il dam jos pe Roibu si apoi ce facem?? O sugem in linie cu tine in frunte sugaci sef.
Hai ca am treaba !!!

GoguOlogu

#15 pt.Gelu

2012-09-02 15:44

Atunci pupa-l in cur pe Roibu,cin' te tine.Presupun ca ti-au tremurat chilotii pe tine sa mergi alaltaieri la Valcea.Ai fi acceptat somajul tehnic,numai in Arpechim,ca pe o binecuvantare...
Pai cu dalde dastia ca matale mergem noi inainte?Probabil ca da...ca racul.Numai bine la toata lumea...sper sa vedeti realitatea cat de curand,altfel...

L.E.va astept pe goguollogu@yahoo.com pt discutii...sa nu mai poluam petitiile de aici cu nervii nostrii...

alt gogu neologu

#16 GoguOlogu

2012-09-05 16:14

ai fost cu noi gogule la valcea?
si ce ai facut? da detalii sa stim si noi cu cine stam de vorba.

GoguOlogu

#17 pt. neologu

2012-09-06 17:33

...am fost prezent si mi-am strigat si eu of-ul ca toti deacolo in fata lui Roibu...acum realizez ca de atunci i- sa cam tras...ori asta ori e un foarte bun actor.Oricum ii urez drum bun si cale batuta,problema este ca foarte multi dintre noi vor trebui sa ne luam gandul de la meseria de operator si sa invatam ca nu trebuie sa iesi la pensie de unde te-ai angajat prima data.
Mihaescu

#18 Salariat Pitesti

2012-09-07 20:43

Gogule.....as vrea sa te cunosc.Esti interesant...si sti multe...
victor

#19 Re: PENTRU IULIAN

2012-11-02 16:59

victor

#20 vacanta

2012-11-02 17:01

as vrea ca vacanta de iarna sa dureze intraga iarna

Musafir

#21 NU E DECIT PIPICASSO

2020-11-15 12:58

SA MI SOOOOOOOOOOOGI POOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLA CU MATA,PIRVULESCU VIRGIL[HANDEL JEGOS'],TALPASANU MIHAIL SI CRA CRA TIGANU DE CERNEV MAI DRAGA MOOOOOOOOOISTULE DE GHIOCA