Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

#44251 Re: Re: SA TE FU..T IN GURA ROIBULEEEE,EU SUNT FOTA

2015-10-21 18:01

#44250: - Re: SA TE FU..T IN GURA ROIBULEEEE,EU SUNT FOTA 

 SA TI MINTE ROIBULEEEEEEE,NOI TRAGEM ACU CONSECINTELE ,NEMERNICULEEEEEEEEEE,ALUP IGUS ROIBULEEEEEEEEE,SA L PUPI PE FOTA LA PU..LIVICA CU MATA?


Musafir

#44252 Re: Re: Re: SA TE FU..T IN GURA ROIBULEEEE,EU SUNT FOTA

2015-10-21 18:07

#44251: - Re: Re: SA TE FU..T IN GURA ROIBULEEEE,EU SUNT FOTA 

 CICA,DALE DOAMNE OAMENILOR MINTEA CEA DIN URMA,TE N GURA ROIBULEEEEEEE,SA MI BAG PU..

LA N MATAAA,O SA MOARA SI EA SI FRATETU,HA HA HA


Musafir

#44253 Re: Re: Re: Re: SA TE FU..T IN GURA ROIBULEEEE,EU SUNT FOTA,la puscarie hotuleee

2015-10-22 03:14

#44252: - Re: Re: Re: SA TE FU..T IN GURA ROIBULEEEE,EU SUNT FOTA 

 SA MA PUPI IN PU..LA ROIBULEEEEEEEEEEEEEEEEEE,ASTA I ADEVARATUL PICASSO.

Bica -Vice-la SLO

#44254 Mincinosul din SLO

2015-10-22 09:32

Bica de ce nu ai avut grije de soferi sa nu-i dea afara revolutionarule i-ai mintit de i-ai rupt ,asa sa pateasca toti cei ce se uitain gura ta.

MANE PE VTV,ATIT

#44255 VA PUPA FOTA,ASCULTATIII?....EU SUNT UN PICASSO

2015-10-22 09:41

#44254: Bica -Vice-la SLO - Mincinosul din SLO 

 sa l fu..ta fota pe bica n guraaaaaaaaaaaaa,bicaaaaaaaaaaaaaaa,esti un ca ...cat ca marcu.diculoiui.[prisecaru]OAMENII LUI ESCROCUL SI MUISTUL DE ROIBUUUUUUUUUUU


Musafir

#44256

2015-10-22 10:10

Hotilor, va vine randul asa cum le-a venit si astora cu mineriada si multi altii. La puscarie cu hotii care ati furat salariile oamenilor si combinatul chimic Oltchim, cu Piperea Gheorghe, Niculae Balan, Mihai Balan si toti sindicalistii si conducerile penale. HOTIIIIIIILOR LA PUSCARII SA VA DUCETI.

te f ut in gura euneneeeeeee

#44257 Re:

2015-10-22 10:19

#44256: -  

 FRATILOR DIN OLTCHIK,E  UNU EUGEN DE ;LA REGISRATURA,UN CRIMINAL SE a l lui tsalpasanu

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2015-10-22 12:44



Musafir

#44259 Re: GAOAZAA,AM AUZIT CA MINTI OAMENIII, TE DUCI SOFER PE TIR?

2015-10-22 12:54

#44234: - DIN SEARA ACEASTA FOTA PUNE CIRESA PE TORT. 

  FU.TU..TI MORTIII MATII SI AI LU TACTOOOOO, TE DUCI SOFER PE CARUTA LUI FRATELE MEU UTA, TE PUNE SOFER PE CARUTA BAGA..MI..ASI PU..LA N GURA LUI MATA , LARGA SI IN FIETA POLITISTA AIA CARE SU...GE PU..LILE MILITIENILOR[PRIETENI TAI DE LA FURTURI AUTO] SA TE FREC PRIN GURA  DE TRADATOR HANDICAPAT,OANEEEEEEEEE. DA-I BA MU...IE LA ACEST SOBOLAN JEGOS, FU..TE-L IN GURA SI PE CA..CATUL DE BIDIN, E FOTA LA POARTA SI AI ASTEAPTA, FARA FRICA OANEEEEEEEE, TE PUPA FRATELE TAU GANTOI.

EMILEEEEEEEEEE,DAI BA O BERE?

#44260 Re: Re: GAOAZAA,AM AUZIT CA MINTI OAMENIII, TE DUCI SOFER PE TIR?

2015-10-22 13:14

#44259: - Re: GAOAZAA,AM AUZIT CA MINTI OAMENIII, TE DUCI SOFER PE TIR? 

 SCUZE EMILEEEEEEE,IL TRIMITEM PE ROIBU SOFER  PE UTILAJUL BALEGAROS AL LUI UTA,AL LUI OANE ,LA PUSCARIE ROINULEEE ,ACOLO TE TRIMITE NASUL FOTA DE LA I.E.H.


Musafir

#44261 Re: Re: Re: GAOAZAA,AM AUZIT CA MINTI OAMENIII, TE DUCI SOFER PE TIR?

2015-10-22 13:15

#44260: EMILEEEEEEEEEE,DAI BA O BERE? - Re: Re: GAOAZAA,AM AUZIT CA MINTI OAMENIII, TE DUCI SOFER PE TIR? 

 NU MAI MERGE TASTATURASM,NU MAI AM NICI OCHELARI,LA PUSCARIE ROIBULEEEEEEEEEEEEEE


Musafir

#44262 Re: Re: CICA MARCELA TRASE UN VINT IN TIMPUL SEDINTEI VORBIND DE ACADEAUA LUI FOTA,

2015-10-22 13:37

#44215: - CINE SU..GE PU..LA LUI FOTA OLTCHIMISTILOR? - CICA MARCELA TRASE UN VINT IN TIMPUL SEDINTEI VORBIND DE ACADEAUA LUI FOTA, 

 UN SFAT BUN PT. FRATII MEI DE LA RETELE,PUNETI MINA PE GAOAZA,TAIATII CAPUL SI DATII SARE,VA N GURA DE RETARDATII.


Musafir

#44263 Nu se mai poate face nimic!

2015-10-22 13:47

NU SE MAI POATE FACE NIMIC!

Publicat: 21 Octombrie 2015 14:07
C URIER TV

Nu se mai poate face nimic! Oltchim va incepe luna viitoare restructurarile angajatilor de pe platforma de la Arpechim Pitesti.

https://youtu.be/pRryVthi7_U

BREAKING NEWS ALER VALCEA - OLTCHIM

#44264 Acţiunile Oltchim se corectează după ce au gonit cu 75% în cinci zile

2015-10-22 13:54

Acţiunile Oltchim se corectează după ce au gonit cu 75% în cinci zile

Investitorii au început să mar­cheze din profitul obţinut pe acţiunile Olt­chim Râmnicu Vâlcea (simbol bur­sier OLT), acţiunile combinatului chi­mic intrând pe o pantă descendentă după ce la începutul lunii au crescut acce­lerat.

Titlurile OLT au scăzut cu circa 7% două zile la rând, pe rulaje în creştere, semn că investitorii care au speculat „dez­gheţul“ acţiunilor încep să îşi închi­dă poziţiile. Oltchim a revenit la tran­zac­ţio­nare pe 30 septembrie după doi ani şi opt luni în care a fost suspendată din cauza insolvenţei.

De la preţul „îngheţat“ de 0,307 lei/ac­ţiune, titlurile au crescut exploziv, cu variaţia zilnică maximă permisă, în con­diţiile în care cererea pentru Olt­chim depăşea ordinele de vânzare.

Ac­ţiunea a pierdut „combustibil“ de creş­tere săptămâna trecută, când atinsese un maxim de aproape 0,7 lei/titlu.

Chiar luând în calcul şi corecţiile din ultimele zile, Oltchim este pe plus cu 75% faţă de preţul din perioada suspen­dată, sau 80 milioane de lei în valoare de piaţă.

 

Dincolo de speculaţiile care iau amploare pe măsură ce investitorii îşi amintesc de acţiunile blocate la Oltchim, miza investiţiei în titlurile combinatului este vânzarea către un eventual inves­titor strategic.

Potrivit informaţiilor dispo­nibile, trei consorţii sunt interesate de preluarea Oltchim, respectiv Chim­complex Borzeşti, SIF Transilvania şi compania chineză JunLun.

O eventuală tranzacţie s-ar face probabil la o primă faţă de preţul din piaţă al acţiunilor OLT, însă până acum niciun investitor nu şi-a exprimat interesul ferm să preia combinatul, aflat încă în reorganizare.

Oltchim îşi anunţă rezultatele la nouă luni pe 12 noiembrie. În primul semestru, combinatul a avut o cifră de afaceri de 364 milioane de lei, cu 35% mai mare decât anul trecut, şi un profit operaţional de 24,4 milioane de lei.

http://m.zf.ro/burse-fonduri-mutuale/


Musafir

#44265 Re: Re: Re: CICA MARCELA TRASE UN VINT IN TIMPUL SEDINTEI VORBIND DE ACADEAUA LUI FOTA,

2015-10-22 15:26

#44262: - Re: Re: CICA MARCELA TRASE UN VINT IN TIMPUL SEDINTEI VORBIND DE ACADEAUA LUI FOTA, 

 BAGA FOTA PU..LA N MATA SI I N ACEASTA PETITIE,ESCROCILOR,MAINE IL PUPATI PE DOTA N PU..LA CU ROIBU CU TOT,MU...ISTILOR,EMILEEEEEE,TE ASTEPT LA O BERE.

BREAKING NEWS ALER VALCEA - OLTCHIM

#44266 CONSTANTIN ROIBU dezminte implicarea la FC Steaua: N-am nicio tangenţă! Sunt nebuni!

2015-10-22 15:46

CONSTANTIN ROIBU dezminte implicarea la FC Steaua: N-am nicio tangenţă! Sunt nebuni!

Informaţia apărută în spaţiul public vâlcean, conform căreia Constantin Roibu ar putea fi unul dintre proprietarii clubului de fotbal Steaua, deoarece acesta s-ar număra printre cei 109 de membri fondatori ai “Asociaţiei fără scop patrimonial «Fotbal Club Steaua Bucu_reşti»“, condusă de preşedintele Viorel Păunescu, este dezminţită categoric de fostul manager al OLTCHIM SA.

„N-am nicio tangenţă. Sunt nebuni. Ar fi trebuit să mă întrebe şi pe mine dacă este adevărat”, a comentat Constantin Roibu, la aflarea veştii că ar putea patrona echipa de fotbal Steaua.

Informaţia pe care Constantin Roibu o contestă arăta faptul că dacă se anulează tranzacţia dintre AFCSB şi Steaua SA a lui Becali, în condiţiile în care Becali are doar drept de folosinţă (şi acela temporar) asupra siglei şi palmaresului fostei câştigătoare a Cupei Campionilor Europeni, Roibu, alături de ceilalţi membri fondatori ai AFCSB redevine proprietar al celui mai galonat club de fotbal al României.

http://www.voceavalcii.ro/

Urmasul lui Diculoiu

#44267 Plecati sanatosi,cu bani mai vedem

2015-10-22 17:57

De ieri a lnceput inmanatea deciziilor de preaviz, in vederea concedieriilor la Oltchim.Spre satisfactia

 multora care credeau ca se amana disponibilizarile, SLO a cerut urgentarea trimiterii acasa a celor 225 de salariati.Plecati cu bine!

Victorienii

#44268 Tradatorule ai fugit inapoi la SLO

2015-10-22 18:00

Bica de ce nu ti-ai aparat membri de sindicat, si i-ai trimis acasa?Acum ai inceput sa ceri oameni la Logistica de ce nu ai avut grije de oameni, cauti prosti sa le dai categoria IV.


Musafir

#44269 Re: Tradatorule ai fugit inapoi la SLO

2015-10-22 18:17

#44268: Victorienii - Tradatorule ai fugit inapoi la SLO 

 BA EMILE,EU TE STIU NEVINOVAT,EU FOTA DAR DA IN CSAA,,,CA,,TI ASTIA FARA PERDEA,CA FOTA,IN SARA ASTA AM INCERCATT SA INTRU PESTE CU..RVA SI TIGANCA TRADATOARE DE OLTCHIM.,UNA JEANA CRA CRA SI SA MA PUPI IN  PU..LA ROIBULEEEEEEEEE,CU COANA GICA,SIC SIC ,E GANTOI,PUPA L IN C//OI.LA VARA CU FRATETU MORTUUUUUU,

vice presedinte victoria oltchim ...EMIL GHIOCA

#44270

2015-10-22 18:40

stai calm remuse ...vor plati basinari astea ...eu i-am deranjat si au facut echipa inpotriva mea ...mi-a fortat mina sa plec ..de frica .. m-am dat la ei mereu si nu le-a placut ..nici lui bas.na de talpaseanu .nici lui buzatu ala cu bot penisoidal de drasoveanu .nici lu bositu de sofianu ..si multi alti ....i-am mu.. .si i-am sfidat prin eleganta mea si stilul de il spun alti !!! nu eu ..sint niste ciochisti cu care se vor sterge la fund patroni care vor veni ....daca vor veni ...daca nu ..ai iau la vaideeni la strins de fin ...bine ca au inteles multi  ca un ca.canar ca talpaseanu a facut avere in trei ani de insolventa cit nu a facut in 25 cu ROIBU ..era un bun chimist de  borcane  !!!  deaia l-a tinut   ROIBU  in salopeta ...  dacia 1300  si la iarba prin oltchim ...un schocs !!!


Musafir

#44271

2015-10-22 18:46

SA SE JURE BOSITU DE SOFIANU CU MASA CA NU S-A CULCAT NICIODATA CIND ERA DISPECER PE CANAPEAUA AIA CARE ..CICA LA GASIT DURMIND PE CERNEV ...O FACI MAI SCONCSSULE ?????

 

 


Musafir

#44272

2015-10-22 18:48

TE VISEZI MANAGER PE ACEA CANAPEA ?? TU CARE AI FUGIT DIN MOLDOVA CA TE-A GINIT POLITIA CA TI-AI BAGAT PU.A IN MATA SI DE RUSINE AI FUGIT LA VILCEA ? 


Musafir

#44273

2015-10-22 19:09

CINE TE -A PROMOVAT PE TINE MOS ISMENE ..DIRECTOR LA OLTCHIM ?????CERNEV ?? DUPA CARE L-AI MINCAT 

DACA MAI TRAIESTE MATA SA NU MAI MERGI PE LA IA CA POATE O GASESTI SARACA IN COPAIȚA DESBRACATA SA SE SPELE SI LA CIT ESTI DE PRAPADIT TU ÎTI BAGI P U.. IN DINSA 

OLTCHIM
Musafir

#44274 Re: Re: Re: Re: Re: RASPUNDE MAI GAOAZA RETARDATA,RASPUNDEEE.

2015-10-22 19:15

#40252: CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA. - Re: Re: Re: Re: RASPUNDE MAI GAOAZA RETARDATA,RASPUNDEEE. 

 

#39577 Re: Re: RASPUNDE MAI GAOAZA RETARDATA,RASPUNDEEE.

2015-06-07 20:00

" Bai proasta p...i  mele , eu sunt EMIL GHIOCA si ma stie tot OLTCHIM-ul , tu cine p... a mea esti sa iti raspund tie? "

 

 EMIL GHIOCA si ma stie tot OLTCHIM-ul

 

PARNAIASUL  DE SERVICIU, PUSCARIASUL, POFTA BUNA SI CERINTA ITI ESTE INDEPLINITA!!!!!

HALIT.


Musafir

#44275

2015-10-22 19:15

CE AI AVUT MA TALPASENE CU ACEST OM PINA LA URMA ...FOTA ? A BAGAT IN MORMINT UN BAIETEL CA FLOAREA ...A RAMAS SOTIA FARA SERVICI DIN CAUZA MENCHIMULUI LUI HOTU DE ROIBU ..ARE DOUA FETE  SI IL DADUSI AFARA ..NENOROCITULE .. DAI TU OCHI CU MINE PRIN ORASI SA VORBIM FATA IN FATA 

CU CERNEV AI FACUTO ..CU MINE EMIL GHIOCA NU TI-A  SI NU V-A IESIT   O SA PLATESTI NEMERNICULE TOT