Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

#3576 Re: #3527 Carcotasu - Numire domnu Smeu

2013-04-22 05:46

#3547: Marianna - #3527 Carcotasu - Numire domnu Smeu

Alin Smeu e un tip valoros, salut si eu numirea lui, este cea mai indicata persoana pentru postul ala. Insa despre doamna de la Resurse pe langa ce ai spus mai e ceva de adaugat : are tot o scoala "profesionala", pardon , "particulara" la baza . Univ. Petre Andrei din Iasi e un fel de "spiru haret" din Valcea, fabrica de diplome frecventata de toate nulitatile. Iar experienta ei profesionala de "agent comercial" si "functionar" la "Danmar SRL" spune tot despre pregatirea ei.

Aduce mult cu un alt personaj pripasit pe la "Comercial", mare "derector" alaturi de consoarta.

 

p.s. pentru a deveni mediator nu-ti trebuie "creier" ci "malai". asa ca ....


Musafir

#3577 Re: pentru domnul economist

2013-04-22 11:59

#1846: turmrntatul - pentru domnul economist

In caz ca nu ati observat, pseudonimul ales de mine arata ca, la un moment dat, cand am vazut ca orice demers as face (am incercat sa nu afectez imaginea societatii cu iesiri publice si sa conving conducerea ca nu imi pot forta mana sa semnez acte care imi pericliteaza cel putin integritatea morala) imi atrage doar repercusiuni, am ales sa plec. Asa ca faza cu zicala nu ma "atinge" catusi de putin.


Musafir

#3578

2013-04-22 12:08

Lasati-o ca are "un amestec unic de competente profesionale (cu stagii de cateva zile), personale si interpersonale" si cica este "eficient munca in echipa" probabil ca un barbat. Astea sunt citate din CV-ul domnisoarei de 35 ani maxim. Pt ca este "proficient user" al limbii engleze nu stie sa scrie in limba materna. Probabil ca este atat de experta in limba engleza incat se traduce singura in limba romana (care ii este de fapt, straina).
Tot felul de "piti" pe care le recomanda "studiile interpersonale" la persoane bine tintite!!
FERICITU!!!!!

#3579 Fost salariat !

2013-04-22 12:25

Zarurile au fost aruncate !
Somaj placut tuturor celor din Oltchim !
La 2100 Ron (venit +somaj) si 52200 Ordonanta cred ca se MERITA !!!!!
ion

#3580 suntem tampiti

2013-04-22 14:17

bai fratilor ce vom primi daca plecam acasa? s-a publicat ceva oficial? ce inseamna 1800-2000? nu e nimic in monitorul oficial.net-brut? ce masa credala? ce salarii compensatorii? daca e cineva destept sa spuna acucm.
Alain

#3581 doar zvonuri

2013-04-22 15:39

asteptam sa se publice... deocamdata eu nu am citit concret... doar zvonuri; nu are rost sa speculam
N. Burdoaza

#3582 Oltchim

2013-04-22 17:00

In 14.08.2012 eram cunoscut de domnul Constantin Roibu si nu trebuie sa-mi reprosezi mie ca nu eram cunoscut. Cunoscut nu erai tu, cel care nu-ti dai numele. Majoritatea care scrieti pe acest site sunteti persoane carora va este frica sa va spuneti numele. Va astept sa ma provocati fata in fata.

Musafir

#3583

2013-04-22 17:31

simple promosiuni facute de ponta si vosganian ,nimic concret referitor la salarii si plati compensatorii.
PAPUSARUL

#3584 OLTCHIM

2013-04-22 18:04

Ma bucur ca te-am provocat la acest dialog domnule Burdoaza. In acelasi timp suntem multumiti ca nu ai ajuns si tu un pui de sindicalist- sef. De greseli gramaticale ce sa mai zicem ! Aici se termina dialogul cu tine ! Sanatate si ai grija la scris. Uneori se foloseste sau-impreunat. Cind inlocuiesti cu ori Nu de alta , dar te faci de ras in fata colegilor-sindicalisti. Totusi te asteptam la saiba cu noi.
Alain

#3585 trist

2013-04-22 18:13

Nu cred ca a fost vreun dialog domnu' Pruteanu; au fost niste mizerii pe care tu le-ai aruncat sub protectia anonimatului unui om care are deschisa identitatea! Ce ai vrut tu sa faci de fapt? Sa-i dai o lectie de viata, sau ce? Stai jos acolo si incearca sa rumegi ideea ca, aproape tot ce misca in combinatul asta a fost angajat de roibu... in cazul in care inca mai faceai calcule si te intrebai una alta prin post-urile anterioare!

Fiti un pic mai demni fratilor! Lasati mizeriile - astia sunt oameni care au luptat si pentru voi!

N. Burdoaza

#3586 OLTCHIM

2013-04-22 18:43

PAPUSARULE, daca am gresit ortografia limbii romane, imi cer scuze. Nu stiu daca este o problema ca unii mai gresesc sa scrie corect. Problema este majora atunci cand nu ai curajul sa-ti spui numele desi, spui ca m-ai provocat la dialog. Recunosc ca am gresit, dar imi sti numele pe cand tu nu ai curaj sa ti-l spui. Sunt sigur ca pe aceasta petitie nu este neaparat sa scrii totul gramatical, ci trebuie sa spui sau sa scri adevarul. La saiba am lucrat 26 de ani si meseria nu mi-o fura nimeni. Sunt mai adevarat decat unii ingineri care habar nu au de ce se intampla in instalatii. M-am saturat de prostia care exista in Oltchim (este datorata fostei conduceri si am avut curajul ca pe 14 august 2012 in sedinta cu fostul director general Constantin Roibu sa-i reprosez acest lucru trimis de colegii mei sa cer atunci lichidarea lunii august fiindca aveati nevoie de bani pentru a trimite copii la scoala. Papusarule nu stiu daca ma fac de ras in fata colegilor desi poate am gresit ortografic, dar vino si da o proba de lucru practica cu mine, dar mai intai vreau sa-ti spui numele, asa cum mi-l scriu eu. Sunt satul de cei care ma barfesc, dar nu au curajul sa-mi spuna in fata.Cred ca daca intram pe acest site nu stam sa verificam neaparat greselile de ortografie si punctuatie, ci cred ca este esential sa punctam ceea ce ne doare pe toti (un loc de munca bine platit conform muncii si gazelor pe care le inhalam). Am fost adevarat pentru voi, v-am spus tot timpul adevarul, m-am saturat de prostia tuturor si am decis sa plec din acest Oltchim care are 70% creduli (sa nu spun prosti). Veti primi pana la sfarsitul lunii banii de la AJOFM pe luna aprilie, diferenta lichidare februarie si avem datorita discutiilor purtate de domnul Cernev cu administratorul Bogdan Stanescu liber de la 01.05.2013 pana la 06.05.2013.
Regrete eterne

#3587 comic

2013-04-22 19:08

Te rog, nu pleca! Tocmai acum cind suntem pe val? Esti penibil ! Datorita cv-ului, ai sanse mari.DAR,SA NU TE MAI OCUPI DE MUNCA SINDICALA ! Mersi pentru informatii.

Musafir

#3588 zilele libere

2013-04-22 19:13

eu nu cred ca la acordarea zilelor libere din 01.05-06.05 area vreo contributie reala preamaritul cernev ...
Curiosul

#3589 Burdoaza

2013-04-22 19:58

Bai Burdoaza tu esti un perfect mah !!!
Toti din jurul tau sunt niste nenorociti numai tu si cu idolii tai Ghiocus si Mendeleev Cernobel sunteti imaculati.
Sa o creada mutu ca suntem liberi intre 1.05-6.05.2013 datorita lui Cernev.
Mai intereseaza-te si tu sa vezi ca mai sunt liberi si angajatii altor societati nu numai noi.
Sunteti in stare sa sustineti ca si aerul pe care il respiram este tot datorita lui Cernev si Lindicatului Victoria.
Lasati-o moarta ca s-a demonstrat pana acum ce puteti si se vede cu ajutorul vostru la ce capacitate mergem cu combinatul.
Dormi linistit ca Mendeleev Cernobel vegheaza pentru tine si noi toti ceilalti "ne rugam" pentru sanatatea voastra.
Curiosul

#3590 Burdoaza

2013-04-22 20:06

Degeaba esti asa vocal ca nu ne impresionezi cu vrajeli.
Atat aveti in cap vrajeala si minciuna. Asa ati mintit din septembrie 2012 pana in ianuarie 2013 cand majoritatea ne-am trezit si am vazut ca vehiculati aberatiile colonelului polonez dupa ce se intalnise in Pavilionul liderul vostru cu nea Zaremba.
Deci las-o si tu mai moale cu deontologia ca macane..........
Cu limba romana iar este greu ca nu e digerabila pentru toti limbofilii Cernobelisti.
Nu stiati ce sa mai mintiti in seara asta si cum sa il mai proslaviti pe Mendeleev si v-ati gandit sa o bagi pe asta ca avem liber intre 1.05.13 si 6.05.13 datorita gurului vostru.
Si apa o bem gratuit de la cismea tot datorita lui.
Mergem gratuit pe trotoar tot datorita lui.
Era o piese radiofonica care spunea candva in incheiere: NOAPTE BUNA COPII !!!!!!
un viitor somer

#3591 lacrimi pentru cernev si burdoaza

2013-04-23 05:48

draga burdoaza,
am inceput sa va simtim lipsa voastra (tu si cernev) in speta va rugam sa nu parasiti corabia voastra care este pe val.Daca voi plecati cine ne mai trimite si pe noi in somaj,voi sunteti singuri rep ai nostri care asta spuneti de la instalare ca ne trimiteti in somaj.
hai plecati linistiti si daca avem nevoie de voi va chemam innapoi.

Musafir

#3592

2013-04-23 05:52

burdoaza ial si pe cernev si ducetiva ........de 9luni m-am saturat de voi .

Musafir

#3593

2013-04-23 05:53

ba daca sunteti asa de darnici de ce nu ne dati si salariile la timp ?

Musafir

#3594 ultima stire

2013-04-23 06:15

domni Cernev si Dumitru renunta definitiv la functiile din sindicat ocupate abuziv .
insolventul

#3595 oltchim

2013-04-23 08:24

stie cineva oficial daca suntem liberi de 2 si 3 mai, va rog?
Alain

#3596 liber

2013-04-23 10:33

da,
e liber! Oficial! A fost facuta cerere oficiala de catre Cernev catre conducerea socitetii pentru aceste libere! Punct!

Ca au si altii si poate se dadeau oricum, asta e alta chestie! Bineinteles ca baietelul lui Marcu, baietelul lui Diculoiu si trupa de forumisti de la CS + pavilioan pot verifica si aceste chestii, pentru ca, nu-i asa, voi aveti acces la niste informatii ceva mai.... discrete!
VALENTIN ION

#3597 PTR TOTI NESPALATI LA VORBA

2013-04-23 11:48

BA ASTEA DIN NEAMUL DICOLESCIAN DE CE NU ATI LUAT VOI TAURUL DE COARNE ÎN AUGUST 2012 SI STATEATI ASCUNSI PRECUM SOBOLANI,ORI VA ERA TEAMA CA NU PICA ROIBANU CARE VA DADEA BANI LA ZI SI VA MAZILESTE,SPUNETI MEREU CA CERNEV BURDOAZA GHIOCA SI ALTII AU FACUT AVERE,BA PUTRIGAILOR PAI ATUNCI ROIBANU TUDORANU DICOLESCIANU SI ALTI ÎNSEAMNA CA AU CASTELE SI PE IEI NU-I ACUZATI . VOI NU VEDETI CA TOT SOBOLANI ATI RAMAS,SPUNETI PE ACESTE PAGINI VRUTE SI NEVRUTE DAR FARA A AVEA CURAJUL SA VA DATI NUMELE,ATI VAZUT OM CU BUN SIMT BURDOAZA CARE NU ARE NIMIC DE ASCUNS VOI DE CE NU VA DATI NUMELE,PAI VA SPUN EU DE CE PTR CA VOI SOBOLANI ATI FOST SOBOLANI RAMÎNETI SOBOLANI VETI FI PACAT DE OAMENI AIA CARE AU FACUT SACRIFICIUL PTR VOI SOBOLANILOR
MESAGER

#3598 JALE

2013-04-23 13:13

Mai Ionica -fara frica ! Tu ai probleme cu i-ul . Tot un rozator de carte. Treceti-va pe liste ca altfel invie Pruteanu ! Vorba lui ALAIN DELOANE. "REVOLUTIA"-A SCOS LA SUPRAFATA TOATE SCURSURILE.
VALENTIN ION

#3599 SCURSURI AI

2013-04-23 13:54

SOBOLAN CE STI SA SCRI GRAMATICAL NU AI CURAJUL SA CHITAI NUMELE TAU PE AICI

Musafir

#3600

2013-04-23 14:48

Burdoaza si Cernev,daca le rezolvati pe toate,de ce nu cautati si banii opriti la C.A.R.si nevirati,poate-i gasiti prin vreun cont pe undeva,s-au va faceti ca nu stiti,sau si voi spuneti ca sunt la MASA CREDALA.