Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

N. Burdoaza

/ #3586 OLTCHIM

2013-04-22 18:43

PAPUSARULE, daca am gresit ortografia limbii romane, imi cer scuze. Nu stiu daca este o problema ca unii mai gresesc sa scrie corect. Problema este majora atunci cand nu ai curajul sa-ti spui numele desi, spui ca m-ai provocat la dialog. Recunosc ca am gresit, dar imi sti numele pe cand tu nu ai curaj sa ti-l spui. Sunt sigur ca pe aceasta petitie nu este neaparat sa scrii totul gramatical, ci trebuie sa spui sau sa scri adevarul. La saiba am lucrat 26 de ani si meseria nu mi-o fura nimeni. Sunt mai adevarat decat unii ingineri care habar nu au de ce se intampla in instalatii. M-am saturat de prostia care exista in Oltchim (este datorata fostei conduceri si am avut curajul ca pe 14 august 2012 in sedinta cu fostul director general Constantin Roibu sa-i reprosez acest lucru trimis de colegii mei sa cer atunci lichidarea lunii august fiindca aveati nevoie de bani pentru a trimite copii la scoala. Papusarule nu stiu daca ma fac de ras in fata colegilor desi poate am gresit ortografic, dar vino si da o proba de lucru practica cu mine, dar mai intai vreau sa-ti spui numele, asa cum mi-l scriu eu. Sunt satul de cei care ma barfesc, dar nu au curajul sa-mi spuna in fata.Cred ca daca intram pe acest site nu stam sa verificam neaparat greselile de ortografie si punctuatie, ci cred ca este esential sa punctam ceea ce ne doare pe toti (un loc de munca bine platit conform muncii si gazelor pe care le inhalam). Am fost adevarat pentru voi, v-am spus tot timpul adevarul, m-am saturat de prostia tuturor si am decis sa plec din acest Oltchim care are 70% creduli (sa nu spun prosti). Veti primi pana la sfarsitul lunii banii de la AJOFM pe luna aprilie, diferenta lichidare februarie si avem datorita discutiilor purtate de domnul Cernev cu administratorul Bogdan Stanescu liber de la 01.05.2013 pana la 06.05.2013.