Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-02-11 17:30


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-02-11 17:31



Musafir

#33728 Re: SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

2015-02-11 17:31

#33720: CREANTELE OLTCHIM. - SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA. 

 Mia(u) venit o idee asa dintr-o data. Nu ai vrea sa fi tu leader de sindicat? vad ca te pricepi si esti si desteptatel

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-02-11 17:36


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-02-11 17:38



Musafir

#33731 DA TU CE AI FACUT GHIOCA CU CERNEV PT OAMENII,IA SPUNETI VOI NEMERNICILOR.

2015-02-11 17:46

CREANTELE OLTCHIM.

#33732 Re: Re: SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

2015-02-11 17:47

#33728: - Re: SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA. 

 Pisoias, n-ai dorii tu cu gascanii tai la cate lovele sunt in cont/ sindicate si bugetele voastre (ALEA..._) din conturi PE COTIZATII LUATE DE LA NOI, sa ne fi leader asa cum scrie in CCM, ma REFER LA SINDICATE, cand veti pune toti banii de acum 25 de ani in bugetul Oltchim sa fim si noi salariatii fosti si actuali platiti cu achitarile catre  noi. Si te mai dezamagesc cu ceva,  pensionarii acasa, cei de incalca legile sa li se confiste banii si conform legilor sa fie trasi la raspundere.....!!! Mai vrei OLTCHIM PE VIITOR, sa mearga SINDICATELE IN FATA JUDECATORULUI-SINDIC.

 

APROPO, CE SPUN OAMENII ASTIA, MAI SINDICATELOR??? BELITI OCHII SI CASCATI URECHILE, DESCHIDETI GURA CA INTRA....

https://www.youtube.com/watch =>

Disponibilizatii Oltchimului ameninta cu greva foamei

https://www.youtube.com/watch =>

Noi tensiuni la Oltchim

 

NU MAI AU BANI IAR PUTORILE DIN SINDICATE II TRIMIT LA GREVA FOAMEI SI SPUN SA-SI DEA FOC...AUZI TU LA EI IONEL VINCEA CE INDRUMATI VOI, TU SI DICULOIU ( ati fost amandoi la sediul CARTEL-ALFA din oras) , BAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA..... AUTISTILOR.

INSTIGATI DE VOI MAAA DERBEDEILOR, PE NECAZUL LOR ATI DECIS VOI SA-I TRIMITETI SA FACA LUCRURI EXTREME.

SINDICALISTILOR.

TOATE SINDICATELE LA LUPTA IN FATA JUDECATORULUI-SINDIC.

VA RUGAM SA COMUNICATI SI IN FATA JUDECATORULUI-SINDIC, POATE VA APRECIAZA...!!!!

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-02-11 17:51


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-02-11 17:53


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-02-11 17:53



Musafir

#33736 NU AM FOST ATENT,SPER CA V ATI CONVINS,SCZ.

2015-02-11 17:56

CREANTELE OLTCHIM.

#33737 Re: IMI CER SCZ. DOMNULE,AM CONFUNDAT MARFA CU SOBOLANI CERNEVISTII.

2015-02-11 17:56

#33735: - IMI CER SCZ. DOMNULE,AM CONFUNDAT MARFA CU SOBOLANI CERNEVISTII. 

 Ok. ASA SE INCURCA MEREU LUCRURILE, PUNETI-I PE CEI CARE VI SPUN  LA MUNCA, ALTFEL TRENUL PLEACA DIN GARA, EL A MAI TRECUT SI S-A DUS....., SINDICATELE MUCLES...

DE DATA ASTA DACA A FUGIT TRENUL, OLTCHIM DISPARE.

SINDICALISTILOR.

SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

PIPEREA CU ASOCIATII & CO. NU DORM, EI EXECUTA IN JUSTITIE TOT.

TOATE SINDICATELE LA LUPTA IN FATA JUDECATORULUI-SINDIC.

VA RUGAM SA COMUNICATI SI IN FATA JUDECATORULUI-SINDIC, POATE VA APRECIAZA...!!!!

 


Musafir

#33738 Re: AI NUME,DATI NUMELE NU STA DUPA PERDEA SOBOLAN CERNEVIST

2015-02-11 19:18

#33729: - AI NUME,DATI NUMELE NU STA DUPA PERDEA SOBOLAN CERNEVIST 

 Te prind eu si iti rup urechile, bai obraznic betiv. Ca sa nu mai vorbesti aiurea pe aici. Ga guraliv esti, dar si fricos. Si bai animalule, nu e nici cernev, nici marcela, nici ghioca.

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-02-11 19:41


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-02-11 20:06



Musafir

#33741 33739

2015-02-11 20:07

Cu siguranta fota e mai destept decat tine .Rusine pt.cuvintele care le poti scrie, dovedesti ce capacitate ai .Mult succes in viata ta de zi cu zi. Nu am nevoie de comentarii din partea ta ,am vazut cum gandesti si acesta este si motivul ca lucrurile se desfasoara in aceat ritm.


Musafir

#33742 Re: 33739

2015-02-11 20:14

#33741: - 33739 

 Ok, eu sunt de scord cu tine. Ia-l fota si spala-te cu el pe cap. Si ada e un RETARDAT SEMIANALFABET

CREANTELE OLTCHIM.
Musafir

#33743 CREANTELE OLTCHIM.

2015-02-11 20:20

#33703 Poliţia vă recomandă: comunicaţi civilizat, nu „violentaţi”!


 

Poliţia vă recomandă: comunicaţi civilizat, nu „violentaţi”!

 http://www.ramnic.ro/

Vă recomandăm să adoptaţi un comportament paşnic şi civilizat!

=====

Nu vedeti ca suntem provocati de cei care ar fi trebuit sa ne fie alaturi nu impotriva, sindicatele ne agita si ne infiereaza, iar pe langa noi au trecut anii in grelele probleme pe care le avem.

Puneti sindicatele sa munceasca si sa duca in fata instantei tot ce au ei de lamurit cu privire la Oltchim, si sa apere conform cu CCM LEGE OLTCHIM  pe toti salariatii sai fosti si actuali angajati cu care toti avem litigiu de munca cu societatea care se afla in insolventa.

Acum se poate vedea forta sindicala si succesul rezolvarilor, cat si justificarile cotizatiilor pe care noi zeci de ani am contribuit pentru a fi pe CCM LEGE OLTCHIM SI LEGEA 85/2006 reprezentati conform intereselor societatii cu pastrarea  locurilor de munca si care multi din noi le-am pierdut deja fara sa fim noi vinovatii ci cazand drept victime colaterale...etc., aceasta este prioritate si tot ce scrie in contractul colectiv de munca la nivelul Oltchim, sa fie achitate toate sumele salariale pentru toti si evitarea dezastrului cu combinatul chimic. Nu repetati istoria trecutului cand s-a stat de pacaleli si raufuieli si care se vor stinge numai la judecatorul-sindic.

=====

Salariatii sunt reprezantivi si inca in agenda sindicatelor pana la stingerea litigiului de munca cu societatea.


Musafir

#33744 Re: 33739

2015-02-11 20:28

#33741: - 33739 

 33739: Tu esti si mai prost decat fota daca ii iei apararea la cate ne-a zis acest handicapat pe aceasta petitie in momentul in care incercam sa formulam o opinie la adresa sindicatelor indiferent daca aveam sau NU aveam afinitati cerneviste.

Da si eu am avut tentatia sa ii scriu referitor la faptul ca nu isi respecta in primul rand copilele, supunandu-le la fel si fel de jigniri , izvorate dintr-un sentiment de refulare la toate mizeriilor aruncate de el la adresa noastra. 

Nu il cunosc , nu stiu ce hram poarta, dar daca e prost sa isi vada de prostia sa 

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-02-11 20:49


CREANTELE OLTCHIM.

#33746 CREANTELE OLTCHIM.

2015-02-11 22:31

Societate in insolventa,
in insolvency,
en procedure collective

SC OLTCHIM SA RM VALCEA

Sentinta nr. 617 din 30.01.2013 pronuntata de Tribunalul Valcea in dosarul 887/90/2013

Legea 85/2006 privind procedura insolventei, consolidata  ABROGATA

SARLATAN GHEORGHE PIPEREA CU ASOCIATII & CO.:  www. oltchim.ro

SPOLIÉRE s.f. Acțiunea de a spolia și rezultatul ei; jefuire, prădare; înșelare; spoliație. [Pron. -li-e-. / < spolia].
Sursa: DN (1986) | Adăugată de LauraGellner | Semnalează o greșeală | Permalink

http://portal.just.ro/

Portal  > Tribunalul VÂLCEA  > Informaţii dosar

Informaţii generale

Nr. unic (nr. format vechi) : 887/90/2013
Data inregistrarii 25.01.2013
Data ultimei modificari: 30.07.2014
Sectie: a II a CIVILA
Materie: Faliment
Obiect: cererea debitorului - L85/2006 art.27 alin.5
Stadiu procesual: Fond

 

 

Bursa de Valori Bucuresti, in data de 20 ianuarie:

5 februarie - propunerea planului de reorganizare si depunerea acestuia;

 

9 februarie - publicarea in Buletinul Procedurilor de Insolventa a anuntului referitor la planul de reorganizare;

 

2 - 10 martie - votarea planului in cadrul adunarii creditorilor;

in termen de 15 zile de la depunerea la tribunal a procesului-verbal al adunarii creditorilor, prin care planul a fost aprobat, judecatorul sindic trebuie sa se pronunte asupra confirmarii acestuia. 

Şedinţe

25.03.2015

Ora estimata: 08:00
Complet: S3-Faliment
Tip solutie:
Solutia pe scurt:
Document:    

28.01.2015

Ora estimata: 08:00
Complet: S3-Faliment
Tip solutie: Amână cauza
Solutia pe scurt:
Document:    

 

 

Comunicat privind concedierile  15 Mai 2013

www.oltchim.ro

 

A FOST O COMPLICITATE SINDICATE #30008 (TOATE, INCLUS SI IONEL VINCEA  CARTEL ALFA) SI STATUL ROMAN#30014 SUNT IN CULPA.

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-02-11 23:37



Musafir

#33748 Re: Re: AI NUME,DATI NUMELE NU STA DUPA PERDEA SOBOLAN CERNEVIST

2015-02-11 23:47

#33738: - Re: AI NUME,DATI NUMELE NU STA DUPA PERDEA SOBOLAN CERNEVIST 

 MAI SOBOLAE CERNEVIST,CAUTA TI DRACU O GAURA SI STAI ASCUNS,CREDE MA CA VINE SI ACEA ZI SI O SA RASPUNZI , O SA RASPUNDETI PT TOATE TRADARILE,DENIGRARILE SI INSULTELE ,ASCULTA TU LA FOTA CE ATI SPUNE SAU VA SPUNE BA RAHATILOR.

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-02-11 23:52



Musafir

#33750 apropo cu v am stresat pe toti cernevistii,dar zloti lui zaremba nu v au stresat?

2015-02-11 23:56