Cetăţean INVALIDAT - am votat, deci aştept demisia lui T.Băsescu!

Acest articol a fost șters de către administratorul acestui website (Arata detaliile)

2012-08-21 19:54


Acest articol a fost șters de către administratorul acestui website (Arata detaliile)

2012-08-21 20:47


eusuntcineva

#1228 la puscarie

2012-08-21 21:09

vreau ca tara aceasta sa fie una democratica sa scapam de omul si partidul care stie un singur cuvant lovitura de stat
daca vrea domnul basescu sa ii explic ce inseamna lovitura de stat ii voi face
lovitura de stat inseamna cand 1 sau mai multe persoane isi asuma raspunderea pe ceva ilegal fara sa conulte poporul sau parlamentul , exemplu taiatul salarilor de boc care a fost o lovitura de stat sunt clujean si imi este sila de boc si pdl. unde esti tu tepes doamne sa vezi ce vrea sa faca basescu cu romania si cat fura , urmeaza sa ne bage p[e toti cei 7 , 3 milioane de oameni care am votat da la referendum la zdup pt ca el a zis boicot , este drept onorata curte?onorata curte eu un simplu cetatean de rand as cere ca referendumul sa fie validat cum poate sa isi bata joc de un popor intreg ca el pune cvorum chiar daca curtea de la venetia a zis nu cvorumului la referendum in zona europeana noi ce suntem?stiti onorata curte cda curtea de la venetia apartine comisiei de la venetia , de ce u ati pasat la venetia daca sunteti niste incompetenti?vreau ca acest mesaj sa stie toata lumea il voi trimite la toti romanii si va fi facuta o pancarda cu care vom iesi afara cn vrea ca sa iasa lumea in strada sa scapam de marinar. romania trezestete , iesiti draagi romani afara sa schimbam dictatura portocalie , iesiti sa aducem tara unde a fost dupa preluarea de la iliescu si nastase. pdl si basescu la puscarie!
Mircea Micu

#1229 Democratie in lantzuri

2012-08-21 22:10

Cand spunea Brucan ca va fi mai rau ca pe vremea comunistilor, nimeni nu-l lua in seama! Iata ca am ajuns pe mana unui derbedeu si o clica inavutita pe spinarea noastra! Lovitura de stat a fost data astazi! Eu, personal, nu recunosc un presedinte ce nesocoteste votul democratic al catorva milioane de romani. Ca mine sunt multi. Un tradator fara demnitate, fara coloana vertebrala, un delincvent politic ce va fi pus, cu siguranta, in lada cu gunoi a istoriei. Ne-am oripilat astazi cand am vazut ca toate curwele, toti penalii din clica lui au iesit iarasi la rampa. Oricum, speram ca, in curand, cu ajutorul lui Dumnezeu care ,poate, nu a intors spatele acestui popor sa ne recapatam libertatea. Demisia, impostorule!!!

Musafir

#1230 pacat

2012-08-22 13:49

ma doare sufletul sa vad ca tineri prefera lady gaga mai mult decat sasi apere propria tara...Romania nu are si nu va avea niciodata mentalitate de invingator .in R .Moldova in conditi mult mai grele la Chisinau au protestat 10000 de oameni dintre care majoritatea tineri in 7aprilie 2009 tot respectul pentru acesta tara minuscula fata de Romania.cred ca in orice stat din lume ar fi iesit mii de oameni chiar milioane.Doamne in ce tara trista traiesc:(.va respect pe toti care ati iesit la vot dar simai mult celorce au protestat si vor protesta zilele ce vin .respect batranilor care inca mai tineti tara asta sa nu moara de tot.petitia asta e zero daca nu stim sa ne aparam drepturile si ne lasam scuipati de toti.

Musafir

#1231 http://www.facebook.com/HaiInPiataUniversitatii

2012-08-22 17:38

Căcăreanu

#1232 Căcărisme

2012-08-22 19:24

Căcărişti din toate satele, uniţi-va!
Îl vrem pe Căcărici Pogonici la Cotroceni.

Musafir

#1233 Re: Căcărisme

2012-08-22 19:32

#1232: Căcăreanu - Căcărismei   o suge mata de la basa toata ziua aa?

Căcăreanu

#1234 Căcărisme

2012-08-22 21:19

Creiere spălate de Voiculescu şi slugile lui de la A3.
Ia şi citeşte despre dezinformare.
Securistul Voiculescu ştie cum se face, pentru că din postura de ofiţer de securitate a urmat, obligatoriu, astfel de cursuri, iar astazi le pune în practică pentru a-şi proteja pielea.
Îţi recomand, pentru început, ceva "uşor" : Vladimir Volkoff - Tratat de dezinformare - De la Calul Troian la internet. Vei vedea acolo exemple care seamămă izbitor cu ceea ce se practică la posturile lui Voiculescu.

Musafir

#1235 Re: Căcărisme

2012-08-22 23:08

#1234: Căcăreanu - Căcărisme

mi rusine ca te numesti roman!ti,a spalat tie creierul basescu.trebuie sa fi prost ca sa nu vezi  hotiile care le face basescu de atatia ani in tara.base e un infractor si locul lui e la puscarie.asta e mai nenorocit ca ceausescu.dar basisit find nam ce sa mai cer de la tine.dispari la basisti tai.


Musafir

#1236 1235, probabil ca esti orb sau de rea credinta

2012-08-23 10:22

E clar ca Basescu nu e un presedinte bun, dar cu mult mai clar este ca cei care au vrut sa-l dea jos, Ponta, Antonescu si ai lor, sunt niste barbari care au dovedit ca nu tin cont de nimic, nici de legi, nici de omenie, nici de buna cuviinta. Cu asemenea mincinosi aroganti vrei sa-l inlocuiesti pe Basescu? Sa distruga totul, asa cum au aratat ca o pot face? Scuze, dar numai un orb isi permite sa-i voteze cu constiinta impacata.

Musafir

#1237

2012-08-23 13:54

VREM SA SE FACA DREPTATE!VOTUL NOSTRU E VALABIL!

Musafir

#1238

2012-08-23 14:01

Acest individ nu o sa isi dea demisia niciodata, in ciuda faptului ca are impotriva lui, practic mai mult de jumatate din populatia tarii.Nu stie sa piarda sin plus cred ca acum e stapanit de o teama imensa de a nu ajunge la inchisoare!
Misha

#1240 Re: 1235, probabil ca esti orb sau de rea credinta

2012-08-24 02:50

#1236: - 1235, probabil ca esti orb sau de rea credinta 

Du-te draqu...m-am saturat de prostiile voastre, daca il iubiti atat de mult..luati- l si plecati cu el cu tot..Marsh!
dancio

#1241

2012-08-24 21:45

ce se poate comenta decat ca DEZAMAGIREA..e maxima

Musafir

#1242 azi e posibil sa avem una din cele mai triste zile din istoria Romaniei.intoarcerea dictatorului

2012-08-27 14:19


Musafir

#1243 usl=tradatori

2012-08-27 18:23

rusine sa va fie usl ati tradat 7,4 milioane deoameni.in decembrie o sa stam toti acasa
Maryluu

#1244

2012-08-29 20:10

Ce sa mai scriem domnilor .Suntem striviti.Suntem consternaati, frustrati insa ne iubim propria fiinta si viata,il iubim pe Bunul D.zeu si Toate se vor Rezolva cu bine.Numai bine tuturor .Capul sus si drept.Noua nu ne e rusine,altora le este MAREEEEE RUSINE.IN asa mod nu as putea trai nicio secunda.

Musafir

#1245 sa ne impuscam toti

2012-09-04 22:59

ca sa nu mai aiba de la cine lua birul toti micimanii astia de impostori si banditi care isi zic "politicieni" sau "guvernanti". sau sa ne otravim inainte sa fim striviti de ei. sa-i lasam fara obiect, da!
valerica

#1246 am votat demiterea mafiei

2012-09-06 23:28

basescu nu inteles in atatea ani ca tara nu este vaporul unde el taia si spanzura pe cine vrea,
dupa care ii mai turna si la poarta 2 (securitatea de la navrom)
din pacate pentru el o tara nu are comanda unica, ceea ce el a invatat pe vapor unde el era
singurul care decidea soarta echipajului, fara sa-l intereseze problemele marinarilor.....
avolim

#1247

2012-09-14 15:58

POPORUL TE VA SCHIMBA INTR-O ZI O SA VEZI NU MAI AI MULT....O SA PLATESTI SI O SA PATESTI CA CEAUSESCU MAXIM PANA LA IARNA DICTATOR SECURIST COMUNIST CE ESTI !!

Musafir

#1249

2012-09-28 15:05

Doriti investitii de miliarde de euro in economia romaneasca?

Doriti zeci de mii de slujbe bine platite in Romania?

Doriti impulsionarea cercetarii si transferul de tehnologii de ultima ora in tara?

Doriti dezvoltare economica sustinuta in urmatorii 10 ani?

Doriti inzestrarea armatei romane la cele mai inalte standarde?

Semnati aceasta petitie, prezentati-o familiei voastre, prietenilor si colegiilor de serviciu, pentru ca este o batalie pentru noi toti, este o lupta care inca mai poate fi castigata… Depinde doar de noi daca vom accepta sa traim in continuare astfel, fara sa ne pese de cum foloseste statul banii nostri sau dimpotriva, vom face ceva…

http://www.petitieonline.com/avioane_noi_si_dezvoltare_economica_prin_offset

Musafir

#1250 SALVATI OLTCHIM - ARPECHIM!

2012-10-02 10:02

Atentie, se inchid uzine! Urmeaza OLTCHIM - ARPECHIM.
Atentie, vin alegerile parlamentare! Noi cu cine votam?

SALVATI OLTCHIM - ARPECHIM!

SEMNATI APELUL PENTRU SALVAREA OLTCHIM:
http://www.petitieonline.com/salvati_oltchim_si_arpechim

TRANSMITETI ACEASTA PETITIE RUDELOR, PRIETENILOR, CUNOSTINTELOR SI COLABORATORILOR DUMNEACOASTRA PENTRU A STRANGE CAT MAI MULTE SEMNATURI SI PENTRU A DA FORTA ACESTEI PETITII!