NU VENIRII LADY GAGA LA BUCURESTI!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția NU VENIRII LADY GAGA LA BUCURESTI!

geo

#426

2012-08-10 10:57

Sunt impotriva venirii acesteia la Bucuresti.
Geo

#427 Re:

2012-08-10 11:11

#408: -

Da, te oftici ca avem bani de droage fara sa muncim? Vrei si tu ceva intravenos? :)) Poate asa ti-ai mai destupa bostanul ala sec...

De unde dracu' stii tu ca nu muncim (da, ma simt inclus in aceeasi "oala"), luam droguri si ascultam lady gaga? Ai ghicit in cafea sau ai dat in carti ca sa aflii asta? Ptiu drace, astea sunt practici necrestine... :))

Eu as face o petitie contra idiotilor ca tine, care gandesc ca in evul mediu, niste ipocriti ordinari, cu pretentii de mari credinciosi. Daca ai avea ceva educatie nu ai mai gandi asa, educatia iti deschide mintea, iti explica lucruri pe care altfel le-ai pune pe seama "divinitatilor". Dar desigur, si acestea sunt doar incercari sataniste de a-l huli pe dumnezeu :))

Geo

#428 Re: gasca

2012-08-10 11:20

#423: A. - gasca

Oh da, te asteptam diseara pe strada apocalipsei nr. 666 (bis), sa ne jucam putin cu niste gaini negre, o capra, mult sange... te bagi? :))

Pai cam acelasi lucru se poate spune si despre voi, cre(s)tinii ortodocsi... temple aveti? aveti. ritualuri se fac? se fac. injurii si jigniri? aveti... de la marii "credinciosi" au inceput discutiile, facand o cantareata satanista, trimisul antihristului, masona etc.

Sa-ti aduc aminte despre cruciade, inchizitie, colonizari fortate, omoruri, razboaie, ruguri in flacari... si multe altele, toate in numele credintei? Cate crime s-au facut in numele lui dumnezeu si cate in numele satanei? Pai numai in vechiul testament cati oameni mor de "mana lui dumnezeu"... Patetic...


Musafir

#429

2012-08-10 11:36

LIBERTATEA NU SE FOLOSESTE NUMAI PENTRU PLACEREA DE "ACUM", ganditi-va voi :adolescenti,tineri ,adulti care credeti ca va folositi constiinta bine, CE RASPUNS VETI DA COPIILOR DE ACUM(UNII CU MULT SPIRIT CRITIC BUN, FOARTE ISTETI),si care peste 10 ani sa spunem, vor fi de varsta unora dintre voi SI se vor uita dupa modele si nu vor vedea. DE CE CREDETI CA NU VOR GASI MODELELE?
Cei de acum (multi)nu ati vrut sa fiti modele,nu va gandit nici macar la voi!
Iertati pe cei care nu v-au fost modele si incercati voi sa fiti voi acum!

IN 15 AUGUST, se praznuieste ADORMIREA MAICII DOMNULUI, iar unii a 2-a zi se otravesc cu Blasfemia Maicii Domnului!Cautati sensul cuvantului "VAI" toti care ati ales ca idol faptura contestata de multi pentru a nu va intreba la maturitate de multele intamplari neplacute din viata voastra!
VA ROG PE TOTI CARE,acum, CAUTATI MODELE IN FAPTURI care nu transmit nimic pe termen lung sa tineti minte sa nu judecati la batranete pe nimeni deoarece voi vati creat conditiile de atunci inca de acum:

In 16 augus voi adolescenti,tineri,adulti care nu stiti ce cautati acum, aflati ca Bserica ortodoxa praznuieste Mari Martiri ai neamului ROMANESC-Sfintii Martiri Brancoveni!
Stiti voi cine au fost Acestia?
Faceti voi in 16 august 2012 ceea ce Fam Brancoveanu a facu atunci si pentru voi?Ei s-au impotrivit atunci ca sa fiti liberi acum, voi ce faceti acum pentru viitorul vostru in primul rand?

Nu voiesc sa percepeti aceste randuri ca morala, libertatea este un dar, DORESC ca macar o minte sa aiba un "clik" in constiinta si sa nu ajunga in acel loc blasfemiator!
violeta

#430

2012-08-10 12:11

Nu imi place muzica si stilul ac cantarete si nici postarile ei video. Imi inspira agresivitate verbala dar mai ales fizica....si sunt satula....! Nu doresc sa-si sustina concerte in Romania.!

Musafir

#431

2012-08-10 12:13

E o chestiune de educatie minimala si de decenta sa nu blasfemiezi crestinismul. Personal nu am niciun fel de inversunare fata de astfel de "artisti"; mai degraba compasiune. Nu mi se pare insa firesc sa primim, cu covor rosu, emotionati, toata scursura Occidentului. Sa auzim de mai bine si prin tara asta! mp

Musafir

#432

2012-08-10 12:49

GAGA _ INAINTE.MERGATOAREA LUI ANTIHRIST!!!!
HAIDE.TI CRESTINI, SA SPUNEM CU TOTII -NU-VENIRII LA BUCURESTI A ACESTEIA!
SA FACEM CEVA PT. A OPRI-O!!!
doizece

#433 bai nene

2012-08-10 13:06

cum adica "nu venirii" ...voi chiar credeti ca o petitie e luata in serios ? oricum vine, oricum s au vandut bilete , oricum are multi fani in romania , e in zadar ce faceti voi aici ...
Cuviosul Satanil

#434

2012-08-10 13:07

Mantuirea eterna este aici. Intrati pe siteul CuviosulSatanil.com, dati click pe bannerul cu imaginea arhanghelului PapăLapteCioc si apoi veti fi condamnati la a face rnuie vesnica.
Cei care isi vor face cont pe siteul cuviosului Satanil pana la data de 66.66.2066, vor primi la inscriere gratuit o halba cu aghiasma. In cazul in care optiunea la halba nu va este pe plac, aghiasma va poate fi oferita si la PET.
Nu uitati sa vizitati si sectiunea dedicata parintelui Terente, sectiune din care puteti afla cum puteti face contrabanda cu tamaie fara a va asuma nici un risc de natura penala si cum puteti face rost de enoriase pe care sa le puneti capre in sfantul altar..
Zevzecul Zburator sa va aiba in paza !

Musafir

#435

2012-08-10 13:07

sa stiti ca eu am doar 12 ani si o urasc din tot sufletul pe lady gaga. de exemplu videoclipul iudas: Cat va mai suporta bunul nostru Dumnezeu? suntem crestini. Ar trebui sa ne amintim de asta cand vine asta la noi in tara... Hai sa spunem NU! venirii ei in tara!

Anonim

#436 Lady gaga

2012-08-10 13:13

Suntenti niste inculti este o onoare ca vine Lady Gaga in romania nus ce treaba are Dumnezeu cu concertul ei dar na in fine.Hai Gaga
anonim333

#437

2012-08-10 13:15

Auzi ma... doizece sau cum te-o chema. Chiar daca vine in tara, chiar daca are multi fani in romania, chiar daca s-au vandut bilete, pe cineva, poate nu pe ea, o sa-l marceze aceasta petitie.Este bine ca incercam sa o indepartam chiar daca nu este o reusita de data asta macar incercam sa o dam la o parte. Mi se pare un act demn de niste oameni cu cap! nu intra pe site-ul asta daca nu te intereseaza...

ana2

#438 Re: Lady gaga

2012-08-10 13:16

#436: Anonim - Lady gaga

tu esti incult ma!

ad

#439

2012-08-10 13:27

satana pe pamant, sa stea acasa!!!!
Dodel

#440 Sa-mi bag p**a in Masonerie

2012-08-10 13:33

Sunt impotriva Masoneriei!
A.

#441 Re: Re: gasca

2012-08-10 13:39

#428: Geo - Re: gasca 

 

ia cauta sa vezi cine a facut cele insirate de tine (cruciade, inchizitii, colonizari fortate, omoruri, razboaie, ruguri fara flacari). se vede ca nu ai cultura si nu poti face niste diferente. nu ai nimerit tara, nici oamenii si nici cultul respectiv. ortodocsii nu se caracterizeaza prin ceea ce zici tu. ai mult prea mult tupeu, dar este prostesc. se vede ca vorbesti doar din auzite. te faci de rusine. cauta si mai citeste, mai pune mana pe carti de istorie, vezi ce zic sfintii parinti. cauta adevarul si apoi sa vii sa scrii aici. pana atunci pastreaza-ti incultura in secret.

Geo

#442 Re:

2012-08-10 13:40

#431: -

La fel e si liberul arbitru, libertatea de exprimare, bunul simt... asta nu opreste fanaticii religiosi sa debiteze toate tampeniile.

Compasiune? De ce, pt ca are faima, bani, fani, face acte caritabile...?!?

Covor rosu? Cu petitia asta s-a facut mai multa reclama decat a fost nevoie. Chiar si reclama negativa, care se incearca cu petitia asta (inutila si stupida, de altfel), este tot reclama.

Concertul se va tine, biletele sunt deja vandute, femeia nu este trimisul satanei, nici nu va distruge copiii (mai bine ii educati si ii invatati sa se descurce in viata, decat sa asteptati minuni)... asa ca puteti sa va dati cu capul de toti peretii, ca i se rupe ei de voi :)) Nu faceti decat sa deveniti ridicoli cu fanatismul asta religios si exagararile de care dati dovada...

Zi de zi ma amuz citind prostiile debitate de "credinciosi" :))

Geo

#443 Re: Re: Re: gasca

2012-08-10 13:56

#441: A. - Re: Re: gasca

Hmm... cine oare le-a facut, nu cumva biserica? Daca iti place sa citesti printre randuri si sa extrapolezi, e problema ta.

Tara, oamenii si cultul? Corect, noi nu am avut tortionari... nu vad totusi unde am spus ca de romania e vorba. Bun, hai sa vorbim despre romania atunci... preoti care jecmanesc oamenii de bani si vin beti la inmormantari sa faca "slujba", biserica care iti cere bani, te obliga sa cumperi lumanari de la ei (altfel te amendeaza, chiar hilar), opulenta la maxim, o catedrala inutila care va costa enorm, biserici peste biserici, in loc de spitale, scoli, camine, azile... sa mai continui?

Da, prefer sa am tupeu "prostesc", cum spui tu in inteligenta nemarginita si orbita de credinta, decat sa fiu un robot al societatii. Ce treaba au "sfintii parinti" cu educatia si cartile de istorie? Si de ce sunt sfinti? Retoric... :))

Adevarul are intotdeauna 2 fete... de ce adevarul tau (sau al "sfintilor parinti") ar fi mai adevarat decat al meu?! Stai linistit ca nu ma emotionez la raspunsul tau, am iesit castigator si din dialoguri contradictorii cu "sfinti parinti" :))

snAke

#444 mdea

2012-08-10 13:57

Lady Gogu nu are ce cauta in Romania !!! Mai bine sa dea cu praf de mers !!
A.

#445 Re: Re:

2012-08-10 14:00

#442: Geo - Re:  

 daca vrei sa ma numesti fanatic, poti sa o faci, chiar ma bucur. trebuie sa fii "fanatic" ca sa pastrezi adevarul in ziua de azi. a-mi exprima apartenenta la ortodoxie si a vrea sa pastrez numele lui Dumnezeu nespurcat de cuvintele murdare ale unora si altora, credinciosi atei sau farisei, nu este un fanatism decat in ochii si mintea unui om dezintegrat sufleteste. esti sfasiat sufleteste si nu stii cum sa-i faci si pe altii.. te adancesti intr-o bezna tot mai mare si iti faci singur foarte mult rau. opreste-te. pe noi chiar ne ajuta sa fim numiti fanatici. iti multumim. nu cunosti paradoxul ortodoxiei; cand injuri si defaimezi un ortodox pentru numele lui Hristos, il faci mucenic, il ajuti sa fie fericit in vesnicie. poate vrei sa fii si tu fericit, dar nu doar aici injurand ci si mai tarziu. a te opune venirii lui gaga pentru ca huleste impotriva fiintei omului si a Dumnezeului celui adevarat, este gest facut din iubire de Hristos.

Ana

#446 Noua ordine mondiala

2012-08-10 14:01

Lady Gaga este de fapt un simbol al degradarii umane, al muzicii contemporane si al inceputului unei "noi ordini mondiale". Poate ca petitia aceasta nu o va opri pe aceasta Gaga sa patrunda in tarisoara noastra, dar cu siguranta este o dovada ca romanii nu sunt asa de usor de manipulat si ca pot lua atitudine !!!
Geo

#447

2012-08-10 14:02

Normal ca nu sunt usor de manipulat, pt ca au fost deja manipulati de alte "organizatii" :))
Ana

#448 Re: Re: Re: Raspuns prea frumos

2012-08-10 14:03

#445: A. - Re: Re:

mi-a placut foarte mult raspunsul pe care i l-ai dat....sa vad ca mai exista si astfel de oameni, ma face sa imi dea lacrimile...

Geo

#449 Re: Re: Re:

2012-08-10 14:04

#445: A. - Re: Re:

Omule, ai probleme...

AntiSatana

#450 Stanista cu creirul spalat

2012-08-10 14:24

Nu vrem satanista la Bucuresti. E clar ca nu e o artista normala. E chiar nebuna si tineretul nu trebuie sa o imite. E doar o amarata cu creierul spalat.
Chiar daca va veni trebuie sa ii opunem rezistenta si sa ii aratam ca ne opunem si nu o ascultam.